Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Ekim '07

 
Kategori
Eğitim
Okunma Sayısı
27997
 

AIESEC nedir?

AIESEC nedir?
 

AIESEC, gençlere yurtdışında staj yapma imkanı ve yöneticilik, liderlik vasıflarını keşfetme fırsatları tanıyan, geleceğin liderlerini yetiştirmeyi planlayan uluslararası bir platformdur.

Bu amaçla, AIESEC her yıl 350’den fazla konferans yürütür, üyelerine 3500 yurtdışı tecrübesi sağlar ve 5000’in üzerinde liderlik tecrübesi sunar.

AIESEC ile çalışan her sektörden binlerce kurum, AIESEC’ i, gençliğin gelişimine destek vermek için bir yol ve dünyanın her yerinden yüksek potansiyele sahip genç yeteneklere ulaşmak için bir fırsat olarak görürler.

AIESEC Platformu, bireyin kendi AIESEC tecrübesini yarattığı değişik fırsatlardan oluşur. Aynı platform, aynı zamanda AIESEC’te bulunan yetenekli gençlerle, ortak kurumların aralarında bağ kurulmasına hizmet eder. Yurtdışı tecrübesi, öğrenme ağları, liderlik deneyimi, konferanslar ve kendini keşfetme bu platformun ana fırsatlarıdır

Yurtdışında Çalışmak

AIESEC Yurtdışında çalışma fırsatı platformun sunduğu en yoğun deneyimlerden biridir. Her yıl 3,500 kadar üyenin yönetim, teknik, eğitim, ve gelişim alanlarında yurtdışında çalışmasını sağlamaktadır.

Liderlik Deneyimi

AIESEC yerel, ulusal ve uluslararası seviyedeki 700’ün üzerinde ofisin yönetimi sayesinde üyelerine her yıl yaklaşık 5000 liderlik fırsatı sunmaktadır.

Konferanslar

AIESEC üyelerini eğitmek ve geliştirmek için her yıl yaklaşık 350 konferans düzenlemektedir. Bu konferanslar liderliği pratik etme, önemli eğitimler alma ve ağ kurma fırsatı sunar.

Konuyla ilgili detaylı bilgi için: http://www.aiesec.org.tr/

Bu arada ilgilenenler için MBA, MBA nedir?

Saygılarımla,

Işıl Tabağ

isiltabag@okulariyoruz.biz

http://www.okulariyoruz.biz/


Kaynak: Aiesec Türkiye


Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Birçoğumuzun bilmediği bilip de unuttuğu bir kurumu hatırlattığınız için teşekkürler.Yarın ilk dersimde bundan bahsedeceğim

mustafa ceydilek 
 16.10.2007 20:58
Cevap :
Sayın Mustafa Ceydilek, Mesajınız için teşekkür ederim. Umarım öğrencileriniz için yeni fırsatlar doğar. Saygılarımla, Işıl Tabağ  17.10.2007 0:47
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 189
Toplam yorum
: 131
Toplam mesaj
: 50
Ort. okunma sayısı
: 6340
Kayıt tarihi
: 11.10.06
 
 

Endüstri Mühendisi olan Işıl Tabağ, Avrupa Okullar Birliği görevinden sonra 1998 yılından bu yana..