Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Ocak '19

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
53
 

Aile İçi Cinsel İstismar

Bir çocuğun karşılarında en savunmasız olduğu kişiler öz ailesidir. Çünkü, doğuştan itibaren en büyük dayanağı ve muhtaç olduğu yer de kendisini yetiştiren ebeveynidir. Dünyanın değişmeyen bir yasası da kötülüğün asla bitmediği, insanın en büyük kötülüğün kaynağı olduğu gerçeğidir ki aksi ile bu durum kaimdir. Yani, yine en güzel işleri ve yararları sağlamada da insan baş rolde oynamaktadır. Bir yandan teknojiyi insan öldürmede kullanan insan, bir yanda tıp ilmiyle yaşatmaya da çalışıyor.

İşte, bir çocuk düşünün, erkek veya kız çocuğu, öz babası tarafından cinsel istismara uğruyor. Bunun haberleri maalesef hem ülkemizde hem yabancı ülkelerde yayılmaktadır. Peki, bir çocuğu öz babasından nasıl koruyabiliriz? Bir kız çocuğunu öz ailesinin berbatlığından nasıl muhafaza edebiliriz? Olan olduktan sonra verilecek ceza yetecek mi? O çocuğun büyüdüğündeki psikoljisini düzeltme konusunda da ne kadar başarılı olunabileceğini, o ilmin ehli olan ilim adamlarına sormak isterim.

Hayvan dediğimiz canlılar, insan gibi yeni bir şey üretemeyen, ancak doğanın sistemine inanılmaz katkıları bulunan varlıklardır. Şöyle ki, insan olmasa dünya kendini idame ettirecek bir işleyişe sahip görünüyor, uzun vadede iklim değişiklikleri doğa olayları bir yana bırakılırsa. Evet bu hayvanlar biz insanlardan çok daha güzel evlat yetiştiriyor. Neden? Çünkü, onları küçükken koruyor büyüdüğünde de gerekli bilgiyi verdiği yavrusu doğanın sistemindeki yerini emin şekilde alıyor. 

İnsanlara bir bakalım. İnsanlar, evlatlarını emanet bilmeli onların terbiyesine dikkat etmelidir. İnsan evladı dediğimiz tabir de buradan gelir. O halde, çocuğunu istismar eden kişinin insan olmadığı açıkça meydanda olmakla beraber o çocuğun vebali kimlerin üzerindedir? Aile denilen kutsal gördüğümüz toplumun yapı taşı böyle insanlara nasıl emanet edilir?

Çocuğun en güvenli olması gereken yerde uğradığı bu zulme karşı dünyadaki verilen mücadelelere destek olmak mecburiyetindeyiz. Bu bilinçle belki de büyük oranda önüne geçilmesi mümkün olabilecektir.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 36
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 155
Kayıt tarihi
: 08.04.13
 
 

Anadolu kültüründeniz efendim! Merhametli ama kötülüğe karşı keskin kılıncız. İnsanı nedir insan ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster