Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Haziran '12

 
Kategori
Aile
Okunma Sayısı
369
 

Aile ilişkileri

Aile ilişkileri
 

cenaze


Damat, kayınvalide ve gelin ilişkileri, bazı ailelerde seviyeli, kaliteli bir şekilde ilerliyor. Bazı ailelerde ise, kavgalı, dedikodulu bir şekilde yürüyor. Bazen cinayetlere kadar gidebiliyor. İki ayrı sosyal yaşamları farklı aileler bir araya geliyor. Akraba oluyor. Eyer aileler arasında, sevgi saygı bağı güçlü bir şekilde atılırsa: Hoşgörü,  abartmama, affedici olma gibi özellikler büyük rol oynuyor. Evli çiftlerin kesinlikle yaşamına karışmamak gerekir. Artık onlar yeni bir aile kurmuşlar, yaşamlarını devam ettirecekler. Bazı anne ve babalar evlenip evden, ayrılan çocuklarının peşlerini bırakmıyorlar, yaşamlarının her safhasından haberdar olmak

İstiyorlar. Çok yanlış bir davranış. Evli çiftlerin de evde olup biten her şeyi ailelerine bildirmemeleri gerekiyor. Sorunlarını kendi aralarında çözmelidirler. Aileler kinleniyor, damat ve gelinlerle aralarında sorunlar oluyor ve olaylar büyüyor. Sevgisizlik saygısızlık alıp başını gidiyor. Aşağıdaki fıkra bu konuya örnek. Sevgiler.

NAHİDE ÇELEBİ

Adamın biri sabah evden ise giderken ilginç bir cenaze kafilesi fark eder.En önde yürüyen köpekli bir adam. Arkasında bir tabut ve onun 10 metreArkasında bir başka tabut. Bunları takip eden, tek sıra olmuş 200 denFazla adam. Meraklanır. Kafilenin başındaki köpekli adam hiç kuşku yokKi cenazenin sahibidir. Yanına yaklaşır ve sorar:—Beyefendi, bu üzüntülü gününüzde hatırlatmak istemem ama ölenlerNeyiniz oluyor?Adam yanıtlar:— Öndeki karım, arkadaki de kayınvalidem.— Vah vah, başınız sağ olsun. Nasıl oldu?— Köpeğim karıma saldırıp öldürmüş. Kayınvalidem de karıma yardımaGelmiş. Köpek onu da öldürmüş.Adam biraz düşündükten sonra sorar:— Beyefendi, köpeğinizi ödünç alabilir miyim?—Sıraya geç! 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

HOcam önce saygı sonra sevgi şart. Karşımızdakini anlamak için ise empati şart. Anlayış ve huzur içinde geçinmek istedikten sonra hiçte zor değil. Yıllara dayanan kayınvalide-gelin hikayeleri duyarız hep. Üç günlük dünyada boşa kırgınlık

Merve Ballı Acar 
 12.06.2012 13:46
Cevap :
Yorumuna teşekkürler canım.Sevgiler.NAHİDE  12.06.2012 19:02
 

Sırada farklı insanlar var demek Nahide Hanımcım.Allah hepimize huzur,sağlık ve güzel günlerde güzel insanlarla karşılaştırsın Hayat işte.

Şennur Köseli 
 11.06.2012 18:38
Cevap :
SAĞ OL GÜZEL KARDEŞİM.TÜM GÜZELLİKLER SENİNLE OLSUN.NAHİDE  11.06.2012 23:52
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1975
Toplam yorum
: 12105
Toplam mesaj
: 163
Ort. okunma sayısı
: 1033
Kayıt tarihi
: 25.11.08
 
 

Erzurum doğumlu, Ankara'da yaşıyor. D.T.C.F mezunu, emekli lise öğretmeni, evli, 2 çocuklu. "İsya..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster