Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Haziran '16

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
76
 

Aileniz çıkmanıza izin vermiyorsa evleneceğiniz yalanını mazeret olarak kullanabilirsiniz

Aileniz çıkmanıza izin vermiyorsa evleneceğiniz yalanını mazeret olarak kullanabilirsiniz
 

 “Ferit benim arkadaşım onunla gezmek istiyorum” dediğinizde kızıyorlar kabul etmiyorlarsa anne babanızı kandırmanız lazım. Bunun doğru olmadığını hiç düşünmeyin, kesinlikle doğru; onlar da izin versinler.

Doğru yollar işte böyle bilinçsizce kapatılırsa bazen insanları yanlış yola teşvik etmek hayırlıdır. Genç insanlar kendilerinden önce gelenlerin bildikleri şekilde yaşayamazlar. 40 yaş üstünden sopa yesem de gençleri ayartmaya devam edeceğim! Çünkü baksanıza “Bizi bu eski neslin elinden kurtarın” diye bağırıyorlar!

Kerim Korkut evliya gibi adam, eskilerin düşüncesi, yenilerin ise davranışları yanlış; çünkü bu davranışlar o düşüncelerin eseri, iki kuşak arasındaki bağı koparmak lazım.

Gençler gezecekler, birbirlerini tanıyacaklar; bu dünyada birlikte yaşayacaklar. “Evlenecekseniz görüşün” Öleceksen son bir defa gör der gibi. Genç evlenmeyecekse karşı cinsten biriyle görüşmeyecek, konuşmayacak mı? Ya bu eski düşünceliler toptan… Tövbe tövbe!

Birisiyle çıkınca hemen evlenecek miyiz? Çıkınca evlenirsek, girince de boşanırız o zaman. Tanımak önemli de bizim gençler ölçüyü bilmiyorlar. Tamam kızı öpersin ama hücre yapısını incelemek de noluyo lan!

Gençler bu ve buna benzer konularda anlayış göstermeyen anne babanıza her türlü yalanı söyleyebilirsiniz; benden size izin!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ben sizi anlıyorum. Bu düşünce fazlasıyla Batılı ve bizim ülkede çalışmaz. Tabii ki kötü olursunuz. Bizim herifler markete girer, bütün paketleri eller, sonra en arkadaki hiç dokunulmamış olanı alır. Yani, bir kızla 5 sene gezer, sonra da dokunulmamışa konar. Kızlar adına ne ağlanası bir gerçek:(

Ata Kemal Şahin 
 22.06.2016 21:24
Cevap :
Haklısınız. Ufak ufak yoklama yapıyor, alıştırmaya çalışıyoruz. Onlar bizi bazı şeylere alıştırıyorlar ya...  23.06.2016 17:32
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 6086
Toplam yorum
: 15070
Toplam mesaj
: 283
Ort. okunma sayısı
: 637
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster