Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Ağustos '18

 
Kategori
Aile
Okunma Sayısı
60
 

Ailenle Uğraşma, Ellerle Uğraş!

Ailenle Uğraşma, Ellerle Uğraş!
 

MB yazarlarından bazıları isim vermeden başka bir MB yazarını eleştirirlerdi. Bu tür yazılara göndermeli yazılar da denilebilir. Facebook sayfamda bir göndermeli paylaşım yapayım dedim. Ailemin en küçüğü okuyor, anlıyor ve başlıktaki yorumu yapıyor. Yorumuna hiç karşılık vermedim. Ailemiz köy ailesi, köyde oturanımız yok. Kemal ve İsmail yüksek tahsilli, ikisi de emekli memur. Ailemizin hikayesi uzun olur yazılsa. Kemal 2, Fatma 3, İsmail 5, Ayten 6 numara.

Kızlar kendi aralarında konuşurlarken İsmail'den bahsediyorlar. Daha doğrusu eleştiriyorlar, çekiştiriyorlar. Söylenen  söz bir şekilde İsmail'e söyleniyor. Olumlu değil tabi. Kızıyorum ama ne yapabilirim. Çileyi yaşıyorum ama duyan yok. Sözleri kurşun gibi yüreğime saplanıyor. Hatta Fatma'nın yıllar önce azarları hala aklımdan gitmiyor. Ekonomik durumu en iyi olan Fatma ondan sonra Ayten. Fatma Almanya'da yaşıyor. Daireleri var, işyeri var, kira geliri var. 16 yıldır görüşmüyoruz. Ben gitmiyorum, o yine de bazen telefonla arıyor. Hal hatır sormak için değil tabi. Kızım Şule nişanlandı, verme, tanımıyorsun diyor. Sonuç değişmiyor. Fatma ile Ayten çok samimi, kanka olmuşlar, Kemal olsun İsmail olsun aralarında dedikodularını doya doya yapıyorlar. Almanya'da Gülten de yaşıyor. 4 numara. Uzun zamandan beri rahatsız. Tedavi görüyor ama bir ameliyat ya da operasyon bilgisi bize ulaşmadı. Kızı Facebook'ta sayfa arkadaşım. Hertürlü iletişim yapabilme imkanı var.

Kemal ile birlikte Filyos'ta tatil yapıyoruz. Çaycuma'da oturan Ayten bize yemek ısmarladı. Kemal varken konuyu açmadı. Sonra sohbet ederken, Fatma ablam;' İki adam Gülten'e geçmiş olsun demediler' dedi. Telefonda tabi. Kızdım ama bir şey söylemedim. Sana demiş niye bana söylüyorsun, madem söyleyeceksin Kemal'le birlikte olduğumuzda söyle dedim kendi kendime.

Bunun üzerine Facebook'ta isim vermeden iki kişi arasında geçen söz iki kişi arasında kalmalı şeklinde paylaşım yaptım. Tabi bizim kız yorumu patlatmış, 'Ailenle uğraşma, ellerle uğraş!' Hiç cevap vermedim. Fatma'nın ilkokul diploması yok ama hayatı öğretiyor bize sağolsun.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

İsmail bey merhaba, hayat okulunun diplomadan çok daha öğretici olduğunu ispatlamış. tebrikler. Selamlar

Kadri KANPAK 
 11.09.2018 12:07
Cevap :
Teşekkür ederim sayın Kanpak,sevgi ve saygılar  12.09.2018 11:40
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 439
Toplam yorum
: 327
Toplam mesaj
: 18
Ort. okunma sayısı
: 225
Kayıt tarihi
: 15.03.11
 
 

A.İ.T.İ.A Yönetim Bilimleri Fakültesini bitirdim. Kütüphaneci ve Maliyeciyim. Emekli oldum. İlgi ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster