Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Ekim '18

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
49
 

Ajan Bronson Serbest Bırakıldı

Ajan Bronson Serbest Bırakıldı
 

Seçimler, Finans Operasyonu ve Ajan Brunson


12 EKİM 2018

Bu gün benim için çok üzücü bir gündü.15 Temmuz Türkiye’yi İlhak Harekatının elimizdeki delili olan rahip örtülü ajan Bronson, serbest bırakıldı. Sinir krizleri geçirdim. Nasıl olur da darbe delili ve kozu olan elimizdeki tek ABD vatandaşı serbest bırakılır? İnanılır gibi değil. Her hücreme tek tek elektrik verilmiş gibi hissediyorum. Her yerimi bir ağrı kapladı.

Bronson’a çok mu fazla değer yüklendi? Evet, fazla değer yüklendi. Akçe etmeyecek adam trilyon etiketi verildi. Küçük olabilir ama bizim için elimizdeki tek ABD vatandaşıydı. Trump içinse Evangelistlere şirin görünerek, seçim kazanma unsuruydu.

Umarım bu karaktersiz adamın karşılığı olan değerden daha fazlasını almışızdır (Ben öyle olduğuna inanıyorum. Öyle olmasını arzuluyorum).  Trump’ın hukuken ve politik olarak sıkıştığı şu dönemde, sıkı bir pazarlıkla bire yüz kazançla bu iş sonlandırılmıştır. Aksi takdirde Türk kamuoyu bağımsız yargı açıklamalarına pek itibar etmez. Bu iş hezimetle sonuçlanırsa fatura çok ağır olur.

İlk şut iğneli bir şekilde Bay Kemalden geldi. Bay Kemal “Darısı askeri öğrencilerin başına” demiştir. Bunun devamı gelir. Türkiye, biran önce Hakan Atilla’yı, Pensilvanya’daki hainleri almalı, finans saldırılarını sonlandıracak sonuçları elde etmelidir. Bu Trump’a 2. Seçimi kazanmasının anahtarını vermiştir. Büyük bir hissedir. Trump önündeki bu seçimi Türkiye’nin Bronson anlaşmasıyla başarıya dönüştürecektir. Yalnız bu Bronson anlaşmasının diğer kefesininde başkanlık kazandıracak kadar bir ağırlıkla doldurulması şarttır. Aksi halde Türk kamuoyu bunu es geçmez, ilk seçimlerde karşılığı ağır bir şekilde gelir. Trump aldığı değer kadarını vermelidir.

Biz ABD’nin dostu değiliz. Biz ABD’nin her dönem mağduru olmuş bir milletiz. Bu işlerin duygusallığı ve verilen tavizi haklı üzer ve mağdur eder. Ben böyle bir konunun cari bir duruma dönüşeceğine inanmıyorum. Lakin biran önce sonuçların alınması bizi sakinleştirecek ve makul düşünmeye teşvik edecektir. Bu ajanın iadesinin kesinlikle bir karşılığı olmak zorundadır.

ABD’den de bu yönde işaretler gelmektedir. Merakla bekliyoruz efendim.

İlginiz için teşekkür ederim.

Lütfen beğeninizi, paylaşarak ödüllendiriniz.

İlginiz için teşekkür eder, esenlikler dilerim.

Saygılarımla.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 72
Toplam yorum
: 5
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 861
Kayıt tarihi
: 29.06.08
 
 

1971 İzmir doğumluyum. Strateji, Taktik Felsefe, İşletme, Liderlik, Kalite Güvence Sistemleri, El..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster