Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Eylül '12

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
223
 

Akaryakıt, tapu harçları ve içkiye güzel zam...

Akaryakıt, tapu harçları ve içkiye güzel zam...
 

Efendim, günlerdir merak ve özlemle beklediğimiz zamlar nihayet geldi. Hani nerdeyse hükümetimiz biz aciz kulları düşünmüyor diye üzülmeye başlayacaktık. Bilirsiniz, Çinlinin sabah duası “Allahım beni bu günde problemsiz bırakma” imiş. Zira Çinli o gün bir problem çıkmadan geçerse tanrının onu unuttuğunu düşünürmüş. İşte bizde neredeyse hükümetimiz bizi düşünmüyor diyecektik.

Düşünmek deyince hemen aklınıza öyle “parasız eğitim”, “adam gibi yaşanacak maaş” gibi abuk sabuk şeyler gelmesin. Koministliğin lüzumu yok. Hem dünyanın sayılı ekonomilerinden birine sahip ülkemizde öyle ihtiyaç sahibi kimse var mı ki? Baksanıza, Suriye'li sığınmacı ve teröristlere sunduğumuz yaşam kalitesi günlerdir medyada. Adamların bir eli değil iki elbirden balda. Elin sığınmacısı ve teröristine bile böyle bakılan bir ülkede ihtiyaç sahibi vatandaş mı olurmuş?

Aslında bu vergi zamlarına baktığımızda dağ fare doğurdu diye üzülebiliriz bile. Örneğin, akaryakıt ürünlerine litrede 30 kuruş zam gelmiş. Durun , “ne bu yaaa. Ben arabamda gaz kullanıyorum, otuz kuruş %12 eder. Emekli maaşına o kadar zam almadık. Hem bu kaçıncı zam?” falan demeyin. Hükümet demekki fakirleri daha çok düşünüyor. Sevinmeniz gerekli.

Rakıya 11, Votka ve Cine 12 lira zam gelmiş. Bu işe başta Ufuk dost olmak üzere ( O hergün alkole banılmış şiirler yazıyor) bir çok kişi sevinmiştir. Bir daha, bir daha diye naralar atıp, sayfalar dolusu istek yazıları yazacaklardır. İnanmazsanız, nah şuraya yazıyorum.

Tapu harç ları ise binde onaltıbuçuktan, binde 20 ye çıkarılmış. Olmadı, gücendik işte. Şöyle haşırt diye, pardon güzel bir zam yapsalar olmazmıydı.

Şimdi bu yazıyı okuyunca İzmirli oynattı diyeceksiniz. Bu icraatlar karşısında oynatmamak için ya sinirleri alınmış, ya uyuyor, ya da badem bıyıklı olmak lazım.

İzmirl 2012

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Kıymetli Osman bey: Hatırlarsanız bir tarihte saddamın kaçaklarına da böyle b.akıcılık yaptık yediler içtiler karşımızda Kuzey Irak adı altında kürdistanı kurdular,kansız ve elin uşaklarını besleyip üzerimize salıyorlar, Şimdi Sırada Suriyenin kaçaklarını beslemek var bunlarda yarın kuzey suriye adı altında bir yer kurarlar yedirip içirdiklerimiz içimizdeki vatan hainlerini yedirir içirir üzerimize gönderirler, Bize de içeriden böyle zamlar yaparak onlara harcadıklarını bizden çıkarırlar.İşleri güçleri ve en rahat yaptıkları zam başka hiç bir şey bilmezler.Zaten Benzine yapılanı onlar yapar, sonrası Tufan olur bağımızı, bahçemizi harap eder, Yarın dalga geçer gibi HAFİİİİF İNDİR, ÇOOOOK BİNİR yaparlar gözlerimizi yeşile boyarlar.Çok güzel yazmışsınız yüreğinize sağlık selam ve saygılar sunuyorum..

Mehmet Burakgazi 
 23.09.2012 18:27
Cevap :
Merhaba Mehmet bey, Biz izin verdiğimiz sürece ensemizde boza pişirmeye kararlılar. Saygı ve selamlar...  26.09.2012 11:12
 

Daha dur bakalım İzmirli. Allah beterinden saklasın. Bir de bütün Suriye'nin bizim ellere iltica ettiğini düşün. Yakında o da mümkündür. Diğer ülkeler de "Ohh..olsun..." diyorlar herhalde... "Hani Avrupa'nın ve dünyanın en iyi ekonomisi sendeydi..?" Bak bakalım bu garibanlara da, dünya görsün... Ne yaparsın başa gelen çekilir. Şimdi herkes biraz anlamıştır, Suriyeli göçmenlere asıl kimin baktığını!

Erdal Ceyhan 
 23.09.2012 5:53
Cevap :
Merhaba Erdal bey. Soru, bizim makarna ve kömür düşmanlarının bu durumlara ne diyeceğidir. Biz bir tarafımızı yırtıyoruz ama...Saygı ve selamlar...  23.09.2012 13:42
 

merhaba, Onumuzde biz de bsk. secimleri var. Cumhuriyetci aday M. Romney gecen yil 13.7 milyon dolar yapmis vergi bildirgesine gore. Bir konusmasinda diyorki; Devlet yardimi alan kesimi niye dusuneyim ki ! Yahu bize benzemeye basladiniz haaaa! Saglik ve saygiyla

Newyorker 
 22.09.2012 23:07
Cevap :
Merhaba, Ne o yani? Biz küçük Amerika olalım derken onlar böyyük Türkiye mi oluyorlar:)) Saygı ve selamlar...  24.09.2012 13:29
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1508
Toplam yorum
: 5843
Toplam mesaj
: 265
Ort. okunma sayısı
: 1655
Kayıt tarihi
: 16.07.08
 
 

Yetmişiki yaşında iki çocuk ve iki torun sahibi bir erkeğim.. Lise mezunuyum. Uzun yıllar esnaflı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster