Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Nisan '11

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
838
 

Akasyalar altında; dostluklar filizlendi Ankara'da

Akasyalar altında; dostluklar filizlendi Ankara'da
 

Leyleğe sordum; Seni ben havada mı gördüm? ‘Yok, bu kez ben seni havada gördüm. Hem havadasın, hem de ömrün benim gibi lak lakla geçiyor. Gördüklerini, konuştuklarını, gözlemlediklerini yazmayı unutma.’ Dedi.  

Yıllardan 2010, Kasım ayının 14 ü, Ay’ın ön dördü gibi doğdu dünyama Milliyet Blog.  

Büyülü ve yaşanılası bir hayat, yaşam kıvılcımlarımı alevlere dönüştüren harika bir ortam.  

Artık bir fenomen haline getirdiğim blog yazarları toplantılarına katılmam 16 Nisan da Ankara’da gerçekleşti. Çılgın ruhuma aklım da eşlik edince, kendimi toplantıların içerisinde buluverir oldum. Antalya, İstanbul derken Ankara.  

Doğduğum, büyüdüğüm, çocukluğumun, gençliğimin geçtiği güzel Ankara’m.  

Çok sık aralıklarla olmasa bile, İzmir’e yerleştiğimden beri hiç ihmal etmediğim Ankara’m.  

‘’Gençlik başımda duman, ilk aşkım ilk heyecan’’ canım Ankara’m.  

Yine aynı, yine sakin, yine mağrur Ankara’m.  

Akasyalar, akçaağaçlar, karaağaçlar filizlenmiş, aynen dostluklar misali.  

Gelelim toplantıya: Arif Öğütçü arkadaşımızın girişimleri ve özverili çalışmaları sonucunda planlanan toplantı mükemmel geçti. Bardağın dolu tarafını görmeyi daima şiar edinmiş ben inanınız ki çok mutlu oldum. Arkadaşıma teşekkürlerimi sunuyorum öncellikle. Her yaşanılan mekânın ayrı bir güzelliği vardı bence.  

Toplantı öncesi, deniz mavisi ceketi ve şık fuları ile karizmasını katlayan üstadımız Sn. Muzaffer Cellek’in yüreğini ortaya koyarak husule getirdiği son eseri ÖRT Kİ ÖLEM’in, kendi çapımızda imza gününü Ankara’da; Arif Öğütçü, Hatiice(Hatice Doğan), İlyas Bayram, Yeşilsoğan(Levent bey), Ünal Örnek, Dıldız teyze (Yıldız Demirel), Mu Do (muharrem Doğan), Talip Bölükbaşı, Rukiye Çelik, Erol Işık, Necati Tüfekçi, Pirimiz Pirmete, Haluk Seki, Ersin Kaboğlu, Gülistan Sinanoğlu, Nezom, Yağmur Zamanı, Ferah Çetin, Aysen Aydın, Bekir Gümüş, Pelin hanım, Meltem Karataş, İbrahim Yıldız ve bendenizin katılımları ile gerçekleştirdik.  

Sayın Talip Bölükbaşı’nın girizgâh konuşmasından sonra sözü başkanımız Muzaffer Cellek’e havale ettik. Herkesler bakanlık dağılımında birkaç bakanlığa birden talip olunca maalesef paylaşım yapılamadı. Uzlaşamadık! Uzlaşma başka bahara kaldı!  

Ben genel sekreterliğe özendim Erol Işık’’ Hayır! Daha sınıfın tutmuyor. Otur yerine ‘’Dedi. Peki! Ne yapalım?  

Bekir Gümüş’ün GS’den sorumlu Fanatik bakanlığına devam etmesine oybirliği ile karar kılındı. Mu Do’da yardımcılığına.  

Pirimiz Pirmete’ye hep birlik mahalle baskısı uyguladık! Ya blog’a geri döner! Ya da!....  

Bu kadar baskı karşısında pes edip geri dönmez ise! Başka yaptırımları uygulamaya koyacağımız konusunda Ersin Kaboğlu ve Yeşilsoğan’la birlikte mutabakata vardık! Bilmem artık pirimiz Pirmete? Bundan sonra olacaklardan?  

Unutmadan söylemek isterim; Sabiha Rana sürpriz yapabilirim dedi. Gelmedi! Gözüm hep kapılarda kaldı. Melekler Yüreğinizden Öpsün Sabiha Rana. Ha ... Belirteyim ki hit alma teknikleri konusunda hiç kimseciklere bilgi vermedim vallahi.  

Hatiice (Hatice Doğan) arkadaşımızın önerisi ile bir daha ki toplantının, Kaz Dağlarında yapılması hususu büyük bir sevinçle karşılandı.  

Ben de bu arada Pembe Domatesler Ağına katıldım.  

Toplantının ta başından, sonuna değin fotoğraf ve video çekimi yapan İlyas Bayram’ın videobantlarını reyting uğruna Gökkuşağı, Kutup Yıldızı veya Satürn kanallarına mı vereceği merak konusu. Açıklamadı doğrusu! Bekleyip göreceğiz.  

Daha nice blog yazarları toplantılarında arkadaşlarımız ile tanışmak, hoş sohbet etmek dileklerimle.  

HAYDİ İzmir?  

Gönlümün başköşesinde İstanbul’a olan hayranlığım ve aşkım saklı kalmak kaydıyla kürkçü dükkânına yani İzmir’e döndüm.  

Tüm arkadaşlarıma sevgi ve selamlarımı sunuyorum.  

Ayşen Arslangiray Kura  

19.4.2011/İzmir  

Hatiice, Ersin Kabaoglu bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Tanıştığımıza çok memnun oldum Ayşen hanım:) Yemek yenilen yerde fazla gürültüden, cafede de tanıtımlardan dolayı özel bir sohbete erişemedik:) Umarım kazdağları MB buluşması gerçekleşir... teşekkürler, selamlar.

sema öztürk 
 20.04.2011 22:21
Cevap :
Sizi tanımaktan dolayı çok sevindim. Sohbet etme fırsatımız olmadı ama bazen sözler yerine gözler de anlaşır yağmur zamanı.Dilerim Kaz dağlarında buluşuruz. Sevgilerimle. Ayşen Kura  20.04.2011 22:53
 

Ayşen hanım İzmir'den buraya toplantı için gelmeniz ne hoş... Doğrusu böylesine sevecen bir yüreği tanımak benim için güzeldi. Yüreğinizdeki bu enerji hiç bitmesin... Sevgiler.

Aysen Ce 
 19.04.2011 13:55
Cevap :
Teşekkürler ediyorum arkadaşım, geldim ama değdi doğrusu,sizler gibi dostlara sahip oldum. İyilik sağlık dileklerimle yine buluşabilmeyi umuyorum. İmbat esintisi eşliğinde size sevgilerimi sunuyorum. Ayşen Kura  19.04.2011 17:04
 

Önce İstanbul'a sonrada Ankara'ya gidişinizi gıptayla izleyip okudum. Helal olsun size. Ufacık bir ümit vardı benimde gelmem için fakat nasip olmadı. Toplantıya katılan bütün bütün MB Yazarı olan dostlarımızı sizin aracılığınızla selamlıyorum.. Sevgim saygımla.

Sabiha Rana Melekler Yüreğinizden Öpsün 
 19.04.2011 11:24
Cevap :
Sayın Sabiha Rana, keşke olsaydınız o muhteşem dostluk ve sohbetin yaşandığı güneş sofrasında. Kısmet, inşallah diğer toplantılarda birlikte olabilmek dileğimdir, sizinle ve meleklerinizle.En derin sevgilerimle. Ayşen Kura  19.04.2011 12:25
 

Öyle ki, insanın sizinle hemen kaynaşmaması mümkün değil. Dostluğunuz, gülen yüzünüz ve sohbetiniz geceyi ısıttı, renklendirdi. Umarım yine görüşürüz. Hatta Maltepe'de değil mi? :)) GS'den sorumlu fanatik bakanlığını bana layık görmenizden onur duydum, sizi utandırmayacağım! Selam ve saygılarımla..

Bekir Gümüş 
 19.04.2011 0:16
Cevap :
Değerli arkadaşım, övgülerinize teşekkürler ediyorum. İnşallah Maltepe de komşu oluruz. Bakanlık göreviniz size yakişıyor, lütfen şu Arda ile ilgili yazar mısınız. Ne istiyorlar bu insandan. Sevgi ve selamlarımı sunuyorum. Ayşen Kura  19.04.2011 9:42
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 533
Toplam yorum
: 2840
Toplam mesaj
: 43
Ort. okunma sayısı
: 1345
Kayıt tarihi
: 14.11.10
 
 

Aydoğdu; kızgın güneşinde Ağustos'un, sararmıştı altın sarısı başaklar. Kırlangıçların göç dansın..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster