Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Ekim '12

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
647
 

Akçakale'ye bomba düştü, beş ölü, halk hükümet binasına yürüdü...

Akçakale'ye bomba düştü, beş ölü, halk hükümet binasına yürüdü...
 

Akçakale'ye bomba düştü, beş ölü , halk hükümet binasına yürüdü...

Sonunda beklenen olaylar cereyan etmeye başladı. Nedense akil kişilerin uyarılarına başbakan ve dış işleri bakanının kulağı hep tıkalı. Oysa bu olacaklar çok önceden söylenmiş kendileri uyarılmıştı.

Özgür Suriye Ordusu denilen terörist gurubunun bu savaşı kazanması olası değildir. Çünkü Suriye halkı gerçeği görmüş ve hükümetinin yanında yer almıştır. Sütüdyolarda üretilen görüntülerle dünya kamu oyu aldatılmaya ve manüple edilmeye çalışılmıştır. Bu rezil durumu AB basını görmüş ve duyurmuştur. ABD nin bu oyunu iflas etmiş ve AB ülkeleri desteğini çekmiştir. Rusya, Çin ve İran'ın desteğinden dolayı gardı düşen ABD de kenara çekildi ve onun maşası yapayanlız kaldı. Bu olayların olacağı çoktan belliydi. Bizim hükümet ise beklediği desteği bulamadı ve bu gün ne yapacağını şaşırmış durumda.

Bu böyle olmasına böyle. ÖSO teröristleri her yerde bozguna uğruyor ve dağılarak Suriye hükümetine geri dönüyorlar. Ancak kuzey Suriye'de konuşlanan PKK ve el kaide militanları hala Türkiye'yi savaşa sokup Ortadoğuyu kan gölüne döndürmekte kararlılar. Bu tür eylemler inşallah devam etmez.

Bundan daha da vahim bir şey oldu. Akçakale halkı hükümete yürüdü ve protesto etti. Bu olaydan hükümeti sorumlu tuttuklarını gösterir. İşte bu hükümet için vahimdir. Şimdi biber gazı ile geri püskürtüldüler ama yarın seçimlerde ne yapacakları bilinmez. İlginç olan Suıriye konusunda yapılan tüm anketler hükümeti halkın tasvip etmediğini gösteriyor. Suriye olayları birilerinin gözünü açıyor. Umarım yanılmıyorumdur.

İzmir 2012

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhaba Osman Bey. Aslında o bombaların daha önce düşmeye başladığı ve bir çocuğun öldüğü yeni yeni anlaşılıyor. Selamlar...

Mesut KARİP 
 08.10.2012 12:38
Cevap :
Merhaba Mesut bey, Bence kendi adamları atmıştır. Saygı ve selamlar...  08.10.2012 19:15
 

“Bundan daha da vahim bir şey oldu. Akçakale halkı hükümete yürüdü ve protesto etti.” ( BURADA BİR KINA YAKABİLİRSİNİZ!) “Bu olaydan hükümeti sorumlu tuttuklarını gösterir. İşte bu hükümet için vahimdir. Şimdi biber gazı ile geri püskürtüldüler ama yarın seçimlerde ne yapacakları bilinmez.” (İNSANLAR ÖLÜRKEN SEÇİMDEN ANCAK SİZ BAHSEDERSİNİZ ZATEN (!) bu yüzden, (BİR KINA DA BURADA YAKABİLİRSİNİZ!) “İlginç olan Suriye konusunda yapılan tüm anketler hükümeti halkın tasvip etmediğini gösteriyor.” (BAK BİR KINADA BURADA YAKABİLİRSİNİZ) :)) ”Suriye olayları birilerinin gözünü açıyor. Umarım yanılmıyorumdur. YOK, YOK YANILMIYORSUNUZ, ZİRA BUGÜNE KADAR HEP AKLI ÇIKMADINIZ MI? :)) Sahi bazen eski yazılarınızı okuyup ağladığınız oluyor mu? İnsan ancak bu kadar çuvallar... Nefretiniz ve fitne'niz ile kalınız Bay İzmirli97... Masallara devam...

M.Talip Girgin 
 05.10.2012 2:51
Cevap :
Merhaba, Size hak veriyorum. Gerçekler acıdır. Ne yaparsınız. Saygı ve selamlar...  07.10.2012 0:53
 

Olayın ardından Ankara'da ve medya mahfillerinde "savaş meclisleri" toplandı. Halkın gazı alınmaya çalışıldı. Bataklığa dalmaya devam edilecek gibi. Selâmlar...

İsmail Hakkı CENGİZ 
 04.10.2012 7:57
Cevap :
Merhaba, Bencede öyle. Allah sonumuzu hayır etsin. Saygı ve selamlar...  04.10.2012 12:48
 

Yazık “Kına”nız kurumadan (!) Nato'dan Türkiye'ye destek geldi! :)) Maşallah demek ki Akçakale halkının hükümeti protesto ettiğini duyan anamuhalefet; sabahı beklemeden soluğu Akçakale de almış (!) ( Kaldı ki Türkiye anında; Suriye’den atılan topun geldiği noktaya aynı şekilde top atışı ile karşılık vermiştir. Akçakale halkı ne zaman organize oldu da hükümeti protesto etti anlamadım (!) Ama ana muhalefetin gittiği yerde böyle bir olay söz konusuysa hiç şaşırmam (!) Memleketimiz; düşmanlarının mal ve can kaybına yol açan tacizleri ile uğraşırken siz ve sizin zihniyetinizin uzantısı; utanmadan büyük bir pişkinlik ve yüzsüzlük ile seçimlerden söz edebiliyorsunuz!!! Allah hepinizi ıslah etsin Bay İzmirli? Koyun can derdinde siz et derdindesiniz! Daha önce yazdıklarınızı bir daha okuyun isterseniz belki size aldığınız kararları hatırlatır! Örneğin: http://blog.milliyet.com.tr/chp-yemin-etti-/Blog/?BlogNo=315493#aCom Aptallık (!) ettiğinizi söylediğiniz noktayı unutmuşa benziyorsunuz!

M.Talip Girgin 
 04.10.2012 2:57
Cevap :
Merhaba, Olmadı Talip bey . Terbiye sınırlarını zorlamışsınız. Yakışmadı. Saygı ve selamlar...  04.10.2012 23:56
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1508
Toplam yorum
: 5843
Toplam mesaj
: 265
Ort. okunma sayısı
: 1670
Kayıt tarihi
: 16.07.08
 
 

Yetmişiki yaşında iki çocuk ve iki torun sahibi bir erkeğim.. Lise mezunuyum. Uzun yıllar esnaflı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster