Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Ağustos '10

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
1044
 

Akdeniz Belediyesi araç filosunu güçlendirdi....

Akdeniz Belediyesi araç filosunu güçlendirdi....
 

Akdeniz Belediyesi,hizmet ağı için araç filosunu güçlendirdi.


Mersin Akdeniz İlçe Belediyesi, halka eksiksiz hizmet vermek amacıyla araç filosunu güçlendiriyor. Park Bahçeler Müdürlüğü bünyesine yeni bir kovalı vinç alınarak Makine İkmal Parkı’ndaki araç sayısı arttırıldı.

Akdeniz Belediyesi, ilçe sınırları içerisinde yaşayan yurttaşların taleplerinin zamanında karşılanması ve belediye hizmetlerinin seri bir şekilde yerine getirilebilmesi amacıyla yeni hizmet aracı alımı gerçekleştirdi. Hizmetlerde önemli unsurlardan biri olan araç ve teçhizatları güçlendirmek için harekete geçen Akdeniz Belediyesi, araç parkına son teknolojiye sahip yeni bir kovalı vinç kazandırdı.

Akdeniz Belediyesi Teknik Birimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Hasan Çat, “Akdeniz Belediyesi’nin hizmetleri sınırsız bir şekilde devam ediyor. Sınırlarımızın 10 kat genişlemesiyle hizmet ağımız da arttı. Bu nedenle hizmet araçları filomuzu güçlendiriyoruz. Bu kapsamda Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz bünyesine yeni bir kovalı araç aldık. Böylelikle makine ikmal parkımızı biraz daha güçlendirdik. Kıt imkanlarımıza rağmen ilçemize en iyi bir şekilde hizmet etmek bizim asli görevimizdir” dedi.

Yaz dönemiyle birlikte çalışmalarının yoğunluk kazandığına işaret eden Başkan Yardımcısı Çat, “Teknik hizmet birimimize ait makine ikmal parkımızı imkanlarımız ölçüsünde genişletmeye ve sahamıza yeni atölyeler kazandırmaya da çalışıyoruz. Bu noktada Yenitaşkent’te de yeni bir ikmal sahasının yapımını başlattık. Tüm bu çalışmalarımız sayesinde, halkımızın taleplerini ve beklediği hizmetleri hızlı, zamanında ve eksiksiz olarak yerine getirebileceğiz” diye konuştu.

Yeni alınan kovalı aracın 100 bin TL’ye mal olduğunu da belirten Hasan Çat, ağır borç yükü ve kısıtlı imkanlara rağmen, Akdeniz Belediyesi olarak hizmet akışının her alanda hızlanması için imkanları ölçüsünde bütün birimlerin hizmet aracı eksiğinin giderileceğini söyledi.

Belediye bünyesinde olan eskimiş araçların da yenilenerek halkın hizmetine sunulduğunu kaydeden Çat, şu anda belediye bünyesinde olan 160 aracı ise şöyle sıraladı: “21 çöp kamyonu, 18 kamyon, 11 kepçe, 5 greyder, 1 dozer, 2 silindir, 1 ekskavatör, 20 pikap, 21 otomobil, 12 otobüs, 2 minibüs, 9 motosiklet, 2 cenaze yıkama aracı, 2 cenaze nakil aracı, 2 TIR, 12 traktör, 2 vidanjör, 2 kovalı vinç, 9 arazöz, 2 yol süpürme aracı, 2 mini yol süpürme aracı.”

Akdeniz Belediyesi Başkan Yardımcısı Hasan Çat şöyle konuştu: “Akdeniz Belediyesi olarak her geçen gün birimlerimizi güçlendirip, halkımıza daha iyi ve kaliteli hizmet sunmayı hedefliyoruz. Bu nedenle, belediyemizin en hareketli birimlerinden biri olan Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz bünyesine yeni bir araç kazandırmış olmaktan dolayı mutluyuz.”

Belediye Başkan Yardımcısı Çat, araç filosunun güçlendirilmesiyle birlikte, başta altyapı hizmetleri olmak üzere, yol kaldırım ve asfalt çalışmaları, park ve bahçe hizmetlerinin hızlanacağını, işçilik ve zamandan da tasarruf sağlanacağını sözlerine ekledi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 775
Toplam yorum
: 33
Toplam mesaj
: 27
Ort. okunma sayısı
: 828
Kayıt tarihi
: 20.06.08
 
 

1958 doğumluyum. Uzun yıllardır Mersin'de Gazeteci-Yazar olarak görev yapmaktayım. 1999 seçimleri..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster