Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Ekim '11

 
Kategori
Gezi Rehberleri
Okunma Sayısı
347
 

Akdenizde uçan yeşil bir halı

Akdenizde uçan yeşil bir halı
 

"Hücre olsam bir çınarın gövdesinde asırlara tanık olmayı Öğrensem."Ş.MUTLU


"Hücre olsam bir çınarın gövdesinde asırlara tanık olmayı öğrensem." (Şerife Karaçayır Mutlu)  Asırların gölgesinde, bin metre yüksekte, altı yüz yıllık çınar ağacının, isterseniz, tepesinde Tahtalı Dağı’nı karşınıza alarak çayınız yudumlayabilirsiniz.

 

Tahtalı Dağı, altı yüz yıllık çınar sana sevdalı, bazen nazlı bir gelin gibi örtersin bulutları yüzüne, iner tüllerin asırlık çınarın üstüne.

İsterseniz, bu asırlık çınarın tepesinde bin metre yükseklikte şöyle bir köşke uzanıp, karşınıza dağı alarak çayınızı yudumlayabilir, Rivera Park Restoranda aile sıcaklığında bir ortam bulabilirsiniz.

Antalya’nın Kemer ilçesine otuz kilometre uzaklıkta, Beycik Köyündeki Rivera Park Restoranın sahibi Ali Usta, güzel sunumuyla gözlerinize, taş fırında pişirdiği alabalık, lavaş ve nefis ezme çeşitleriyle damak lezzetinize hitap ediyor.

Ünlü gurmelerden övgü ve onay almış Ali Usta ve güler yüzüyle hizmet veren ailesi, anı defterinize kaydedebileceğiniz güzel bir gün yaşatıyor size.

Yolunuz Kemer ve yakınlarına düşerse, altı yüz yıllık çınar ağacının gövdesindeki asırlık albüme siz de dahil olup, gövdesinde bir hücre de siz olabilirsiniz.

 

Şerife Karaçayır Mutlu, 17 Ekim 2011. Antalya

  

Hasan Göksu PBahçe bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

çok okuyan değilde çok gezen bilir derler ya gören gözlerle anlatılan duygu ve gerçekler sizin zekanızla birleşince daha da güzel olmuşlar....iklim ve doğa güzelli olan çınar ağacı boyu posu ile ayrı bir güzellik katarken ve varlığı ile düşünülürken şimdi onun bir parçası olamak, sizin söylevlerinizle daha bir başka güzel....evet bende bu hücrenin bir parçası olmak istiyor, doğa güzelliği ile hizmet ve sunum yapmak istiyorum...Harikasınız....saygılar.

Ayhanın sesi ve kalemi 
 25.12.2011 23:16
Cevap :
Değerli İçöz,insan doğanın parçası olduğunu unuttuğunda,küresel DELİLİK SÜRECİNE ulaştı dünya",çocuğunu,karısını öldürdü,kendini intihar etti,sevgilisini öldürdü,kendini köprüden attı."haberleri ile çıldıran insanla doldu.DOĞADAN,KENDİNİN KÖKÜNDEN kendini kopardı,,bunalıma girdi, bizim kopuşumuzla .bu hale geldik..:(.Farkındalığınıza,duygularıma eşilk eden İNSAN duygularınıza,yorumunuzla ziyaretinize sonsuz teşekkürlerimle,içtenlikler.   26.12.2011 10:57
 

Yaşam halkasından birini yazmak ne güzel... Uzuun bir süredir işlerden ilgilenemedim.Birde bu uygulamaya alışmaya çalışıyorum tabii...Emeğini selamlıyorum.Kalemin daim olsun.Sevgilerimle...

GÜNEŞİNSULARI 
 21.11.2011 21:42
Cevap :
Özlenen Güneşin suları aktı asırlık çınarın köklerine,sevgi boy verdi.Sağolasın arkadaşım gelişinle mutlu oldum.yeni uygulama hepimizi şaşkına uğrattı.Yazımı yazıyorum,görsel olarak seçtiğim resimler yazıyla birlikte yayınlanmıyor.Görselle yazının yan yana gelmesi günler alıyor.Bir önceki "Cumhuriyet "şiirimde de aynısı oldu.Günler sonra Atatürk resmi yayınlandı.yeni uygulama bir hayli düzensiz..:(içten sevgilerimle canım sağolasın.  22.11.2011 22:16
 

Dün-bugün ve yarın serüveninde, doğada -diğer bir canlı türünde- "hücre olmak", hücrenin de gizil bir zekası olduğu bilgisiyle çok ilginç ve etkili bir imge! Ama ben yine de (sürekli geliştirme sorumluluğumuz olan)sağduyulu bilincimizle "dün"ü yoğun tarih okumaları ve algılamalarıyla, bugünü doğa ve insancıl kökenli, toplumsal öncelikli coşkulu eylemlerle, "yarın"ları da gerçekçi hayalerimizle (sonsuzluk içinde çok kısa olan bu fani halimizle) yaşamaktan yanayım. Güçlü imgeleri, güçlü dizelere yerleştiren ve bizlerle sevgiyle paylaşan dost yüreğinize sağlık sevgideğer Şerife Hanım. İçtenlik, sevgi, saygı ve dost selamlarımla...

Ersin Kabaoglu 
 28.10.2011 12:21
Cevap :
Dün,bugün ve yarın SONSUZlukta "bir kelebek ömrü ikisinin arası*Yosun,suyun taşa,özgürlük;tırtılın kelebeğe sevdası." Ş.Mutlu sevgideğer Ersin Bey.Yaşamaktan yana vurguladığınız dünün bilgi birikimi,bu günün coşkulu eylemi,yarına kurulan hayallerdir bizi bir çınarın gövdesinde yetkin bir hücre yapan.Ne güzel açıklamışsınız,ilgi ve yorumunuza teşekkürler,içtenlik ve sevgiyle sağolun,paylaşımlarımız yarınlarımızın gerçekçi hayalleridi...   28.10.2011 13:09
 

Derin duygularla yazılmış bu güzel yazıyı nerede okursam okuyayım sana ait olduğunu adını görmeden anlayabilir ve yüzümde gülümsemeyle derin düşüncelere dalardım.Kucaklıyorum seni ablam.Sevgilerimle. :)

Şennur Köseli 
 27.10.2011 11:49
Cevap :
Canım benim ben de seni özlemle kucaklarım,içten sevgilerimi yolluyorum.:)  27.10.2011 13:42
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 137
Toplam yorum
: 1049
Toplam mesaj
: 119
Ort. okunma sayısı
: 581
Kayıt tarihi
: 05.02.08
 
 

Evrenin dilini çözmeye çalışan; sevenlerin diyarından, yeryüzüne sevgi elçisi olarak gelen, dünya ay..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster