Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Ahmet Güüreşçioğlu

http://blog.milliyet.com.tr/alinail

25 Kasım '08

 
Kategori
Psikoloji
Okunma Sayısı
724
 

Akıl Kanseri

Akıl Kanseri
 

Kupkuru bir kış sabahıydı. Düşlerle yıldızların olmadığı karanlık bir gecede, kollarının arasında, kokusunu soluyarak, sonsuza kadar uyumak istediği kadının koynunda dehşet içinde uyandı.

Saçının her bir telinden parmak uçlarına kadar tere bulanmıştı.

Dışarıda, dünyayı acımasızca ele geçiren seherin rengi, henüz çürümemiş taze bir cesedin teni kadar mordu. Yatmadan önce raptiyelerle tutturduğu çift katlı kara perdeler hiç bir işe yaramamış; gündüz, hükümranlığını, yattığı odanın içinde, ağır ağır kurmaya başlamıştı.

Avcılar tarafından köşeye sıkıştırılmış yabani bir hayvan benziyordu. Sadece ürkebiliyordu.

Akıbeti, gözünde büyüdükçe büyüyor, kendi varlığının altında bir böcek gibi eziliyordu.

Deliliğinin bilincine varmış olmalıydı. Bu yüzden, bir deliden daha fazla acı çekiyordu.

Gece boyunca pencere kenarında uykuyu beklerken seyrettiği fırtına dinmişti. Tıpkı rüzgârın denize davrandığı gibi ruhunu kasıp kavuran bir acı vardı içinde. Zihnindeki iyi şeyler kötü şeylere yenilmişti yine. Akıl kanseri olmalıydı bu.

İçi acırken ne ağlayabilir, ne de konuşabilirdi. Gerçi karısı böyle zamanlarda onu hiç zorlamazdı. Ama konuşmasalar bile yine anlaşırlardı.

Yatağın içinde doğruldu. Günlerdir tıraş olmamış, hatta yıkanmamıştı. Gözlerindeki donukluk, suratındaki anlamı yutuyordu.

Tekrar uzandı. Uykuyla uyanıklık arasında geçen bir zamanın ardından, gücü yalnızca yıldızlarla sokak lambalarına yeten perdeye sessizce yaklaştı. Özel bir kumaştan kumarhaneler için üretilmiş olan bu perde, kumar tutkusu yüzünden her şeyini yitiren bir arkadaşının hediyesiydi.

Perdeyi araladığında kamaşan gözleri istemeden gülümsedi. Çünkü her şeye rağmen deniz ve güneş birbirlerine çok yakışıyorlardı.

Bir sigara yaktı. İlk dumanı sert bir nefesle içine çekti. Canan uyuyordu. Onu uyurken seyretmeyi severdi. Masumiyetine inandığı yegâne insandı O. Teninin kokusuna sevdalı olduğu kadındı.

Fotoğraf: http://www.resimhayattir.com'dan/ alıntıdır.

http://www.resimhayattir.com/r-korku-resimleri-175-korku-resimleri-5846.htm

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Hem iyi bir şey, "bu fotoğrafta olduğu gibi.." hem de kötü, bir önceki yazınızda değindiğiniz gibi. Gizli bahçelerde meşaleler yaktırır insana şehveti. Fakat sizin fotoğrafınıza bayıldım Ali Bey. Yılların hatırı var şarkısı geldi birden aklıma. Sevgilerimle. Engin yüreğiniz hiç durmasın, yüzünüz solmasın. Kaleminiz susmasın. Sevgiler

Ayrıntıda gezinmek 
 08.12.2008 16:24
Cevap :
Bu güzel temenniler için size nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum. Bayramınız kutlu olsun. Sevgiler. Selamlar. Ali Nail.  08.12.2008 17:02
 

adeta, bünyesinde yaşadığımız çağın tüm hastalıklarını insan zihninde bütünleştirerek s-imgeleştiren kollektif ve karma bir hastalıksa eğer...Bunu önce icat etmiş, sonrasında da...Sevilen bir kadın, onun duru 'masumiyet'i ('anne-çocuk s-imgesi olsa gerek), aydınlanan gün, denizin ve güneşin uyumlu kardeşliği, 'insan iradesi' ve sevgi ile birleştirerek yenmişsiniz. Hem de kısa sürede ve kısa bir blog yazısında tüm bunları yapmışsınız. Şapka çıkartıyorum. Tebrikler doğrusu! Dostça saygı ve selamlarımla...

Ersin Kabaoglu 
 02.12.2008 16:33
Cevap :
Sevgili Ersin, ne diyebilirim ki. Beni hem çözmüş hem de onurlandırmışsın. Çok teşekkür ederim. Sevgiler. Selamlar. Ali Nail.  02.12.2008 22:59
 

Gerçekten çok güzel betimlemeler eline ve zihnine sağlık.

Hilmi Polat 
 26.11.2008 1:03
Cevap :
Sevgili Hilmi Bey, bu kısacık metinde benimle kurduğunuz özdeşlik için size teşekkür borçluyum. Mihneti az, sefası bol bir ömürünüz olmasını dilerim. Sevgiler. Selamlar. Ali Nail.  26.11.2008 13:05
 

Ali Nail bey. Nice insanlar vardırki hele hele gün geçtikçe çoğaldıklarına da inanıyorum benzer pisikozlar içinde yaşayıp gidenlerin yadsınamayacak kadar da çok olduğü tahminindeyim veya en azından benzer anları yaşamış olanlardanımdır... Neyseki çoğu çok geride kaldı.. Ellerinize sağlık daldım gitti.

Ermert Revsen 
 25.11.2008 21:05
Cevap :
Sevgili Ermert, her ne kadar insanın insanlaşma sürecinde gerekli en gerekli olan ham madde ACI ise de, sen ve ben artık ona talip olmayalım. Bu güne kadar yaşadıklarımız yeterlidir umarım. Ayrıca acılarımı hafifletenlerden olduğun için de sana teşekkür ederim. Sevgiler. Selamlar. Ali Nail.  26.11.2008 0:22
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 54
Toplam yorum
: 1201
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 2017
Kayıt tarihi
: 13.09.06
 
 

1956 yılında doğmuşum. Tanrı Bilimi Eğitimi aldım. 78 kuşağından olmanın verdiği şevkle olsa gere..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster