Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Nisan '13

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
148
 

Akil mi adam?

Akil mi adam?
 

İşte akil adamlar bilmecesi

Evet listede 63 tane isim var peki kaç tanesi gerçekten ‘akil’? Listede ki 63 isimden kaç tanesi hükümet yanlısı değil. Yazarların hepsi ya hükümet sözcülüğüne bürünmüş gazetelerin ya da karşıt gazetede ki hükümet yanlılığı ile biliniyor. Listede Gülen Cemaati bünyesindeki Zaman ve Bugün gazetelerinden Etyen Mahcupyan, Ahmet Taşgetiren ve Doğu Ergil yer bulurken hükümete yakın gazetelere geniş yer ayrıldı. Star'dan Fehmi Koru, Yeni Şafak'tan Hilal Kaplan, Hayrettin Karaman ve Ali Bayramoğlu, Taraf'tan Oral Çalışlar ve Murat Belge listede yer aldı.

Hükümete yakın olmayan gazetelerden seçilen isimler ise o gazetelerin içinde hükümete yakın pozisyonda olan isimlerden oluştu. 

Habertürk'ten Nihal Bengisu Karaca, Hürriyet'ten Hüseyin Yayman da akil adam ünvanı aldı. Bunlar birkaç örnek. Düşünce adamı olarak da nitelendirilen bu insanlardan kaç tanesinin bugüne kadar ‘milliyetçilik’ ilkesi ile yakından ya da uzaktan ilgisi var. Eğer gerçekten bir akil adamlık olayını uygulayacaksak bunu kendi projesini harekete geçirsin diye seçtiği isimlerden değilde bu konuda gerçekten çalışmış insanlardan seçilmeli idi. Liderliğe soyunan sayın erdoğana soruyorum Atatürk Anadolu ve Rumeli müdafa ve hukuk cemiyetine her bölgeden 3 isim seçilirken karışmış mıydı? PKK süreci resmen devlete bir isyan ve baş kaldırmadı. Siz bu insanları muhatap alarak onlarla masaya oturarak elebaşları ile görüşerek uzantılarını kendi ‘milli’ meclisinize alarak zaten bu başkaldırıyı tanımış haklı bulmuş ve vatana ihanet etmiş durumundasınız. Atatürk zamanında da bu yapılmış ve sonu urgan olmuştur. Tarih bunun hesabını verecektir. Hala siz barış derken o insanlar masumları öldürüyor kaçakçılık yaparak devleti zarara uğratıyor. Hangi masumu TSK öldürmüşte bu olayın karşılıklı olduğu söyleniyor. Bunu söyleyen aklınıza şaşarım. Ve size oy veren halkıma son kez  şunu hatırlatırım. Oslo görüşmelerinden sonra Türkiye de ki terör olayları istatistiksel olarak artmıştır çünkü Oslo görüşmeleri kayırlarında o zaman başbakan adına katılan kişi aynen şunları söylemiştir.’’ Bölgede ki vali ve emniyet müdürleri size(yani teröriste) müsamahalı davranıyorlardır. Eğer ki davranılmazsa söyleyin biz gerekeni yapalım.’’

İşte o bazı akiller:

Lale Mansur: Türkiye’nin laik olmadığını söyleyen ve Türklerin Kürtlerle eşit olmak istemediğini söyleyerek zaten ipleri çoktan koparmış olan şahıs.

Kadir İnanır: Sarkıntılık ve hakaret etmek gibi bir yüz kızartıcı suçtan hapis cezası almış eskilerin jönü.

Şükrü Karatepe :Kayseri'de 10 Kasım 1996 tarihinde partililere yaptığı bir konuşmada "Hakim güçler "ya bizim gibi yaşarsın ya da her türlü fitneyi, fesadı içinize sokarız" diyorlar. Bu yüzden de Refah Partili bakanlar bile kendi dünya görüşlerini bakanlıklarına yanşıtamıyorlar. Bu sabah ben de, resmi görevim,sıfatım nedeniyle bir törene katıldım. Süslü püslü görünüşüme bakıp da laik olduğumu sakın sanmayın. İnancımıza saygı duyulmadığı, sövüldüğü bir dönemde, içim kan ağlayarak, bu günkü törenlere katıldım. Belki Başbakan'ın bakanların, milletvekillerinin bazı mecburiyetleri vardır. Ancak sizin hiçbir mecburiyetiniz yok. Bu düzen değişmeli, Bekledik, biraz daha bekleyeceğiz. Gün ola, harman ola, Müslümanlar içlerindeki hırsı, kini, nefreti eksik etmesin bu lafları diyen için başka söze gerek varmı?

Muhsin KIZILKAYA: Babasının kaçakçılığından gurur duyan. Kimse dağa durduk yere çıkmıyor diyen. PKK’nın Kürtlere karşı bir eylem yapmamasını (yani diğerleri olabilir) söyleyen kürt yazar.

Öztürk Türkdoğan: Terör propagandası yapmak ve terör örgütüne üyelik suçundan yargılanan KESK başkanının avukatı. Yani şıracının şahidi bozacı.

Yılmaz Erdoğan: Kendisinin ve kardeşinin ne olduğu ortadaır.

Sibel eraslan: Kürt sorununun temelde insan hakları sorunu olduğunu ifade eden Paker, bunun da Türkiye'de birey haklarının uzun yıllardır dikkate alınmamasından kaynaklandığını kaydetti. Kendisi kürtelerin bu ilkede nerelere geldiği ve her türlü haktan çok iyi bir şekilde faydalandığının farkında değil herhalde.

Lemi Özgen: Terör suçundan davası olan kesk başkanı.

Liste de daha niceleri var ben sadece bazılarını dile getirdim.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 54
Toplam yorum
: 26
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 934
Kayıt tarihi
: 10.02.12
 
 

Artvin- Hopa doğumluyum.elektrik-elektronik mühendisiyim. İşten fırsat buldukça kendimce yazdığım..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster