Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Ağustos '07

 
Kategori
Kişisel Gelişim
Okunma Sayısı
512
 

Akıl ve varlık yasası

Akıl ve varlık yasası
 

Günün Anlamı : Bugün benim için ‘’AKIL’’ günü

Akıl beynin sentezleme gücüdür. Bilgiyi alır, kendi bilgisiyle harmanlar, harmanladığı bilgiyi sentezler, dıştan gelen bilgiye iç bilgisini katar ve yeni, özgün ve özel bilgi üreterek evrene artı değer üretir. Akıllı beyine sahip olanlar, kısa vadeli, balon gibi sönen, başkasını aptal yerine koyan ve sonra bu çıkarcı aklın kurbanı olanları tanır ve onlarla işbirliği yapmamayı seçer ve uyarmayı görev bilir.

Günün Duası: Tanrım, ''aklın yolu birdir'' diyen aklımı daima iyiye, yararlıya, güzele ve zevkli başarılara yönlendirdiğin için teşekkür ederim.

Günün Onaylaması: Benim aklım kendi akıllı beyinleriyle kendileri için güzel şeyler üreten insanlarla daha güzel şeyler üretmeyi seçiyor.

Günün Notu: İnsan beyni sınırsız bir düşünce üretim merkezidir. Bu sınırsız düşünen beyni sınırlamak, evrenin sonsuz büyüme kapasitesini sınırlamak demektir. Her birey, beyni ile diğer canlılar arasında bir network ağı ile iletişim kurmaktadır. Bizim beynimizdeki mikro çip, makro çip ile bilgi alışverişi içindedir. Biz dünyada yaşıyorsak, bilin ki dünya da bizim içimizde yaşıyordur. İçinizdeki dünyanın bilgilerine dışınızdaki dünyanın bilgileri kadar değer veriniz.

Günün Sözü: Astroloji başlı başına aydınlatıcı bir bilimdir; Onun sayesinde çok şey öğrendim ve ona çok şey borçluyum... İnsanlık için bir tür yaşam iksiridir. Albert Einstein

Evrenin Kütüphanesinden : Amerikalı Ortopedi Cerrahı Dr. Robert O.Becker, insanın biyomanyetik alan haritasını çok ayrıntılı biçimde çıkardı.

Dr.Becker '' Göksel güç alanları insanlara etki yapabilir ve yapıyor, davranış değişiklikleri meydana getiriyor.'' demektedir.

Günün Yasası : VARLIK YASASI

Varlıklı mısınız? sorusuna verilen yanıt ne olmalıdır. Bu soruya ilizyon içinde olanlar, evim, eşim, param, arabam, hisse senedim ya da banka hesabım diye cevap verirler. Oysa varlıklı olmanın asıl kaynağı insanın kendisidir, kendi bedenidir, zihnidir, yaşam enerjisidir. Bir kapıdan girerken vestiyere asmayacağınız tek şey, kendiniz olduğuna göre varlığınız, varlık nedeniniz olarak hep sizinledir. Diğer her şey üzerinizden alınıp her hangi bir vestiyere zorunlu olarak konulsa bile siz yine kendinizle olabilirsiniz. Kendini vestiyerlere koyup, maddi varlıklarını bir yerlerde kendileriymiş gibi sunanlar, vestiyerden çıkmayı akıl etsinler.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Eğer doğru kullanılır ve pozitif duygularla donatılırsa ortaya çıkacak sonuca inanmakta bile zorluk çekeriz. Ama ne yazık ki bu gücü daha kısa yoldan istekleri elde etmek amacıyla kötüye kullanmak ve işin kolayına kaçmak daha çok tercih ediliyor... Var olmamız ve bunun farkında olmamız, varlıklı olmamız için en büyük sebep. Bunun ötesi sup üstü dondurma:))) Size iyi bir hafta ,çevrenizde de akılllı insanların var olmasını diliyorum.Sevgilerimle...

Yeşim Özdemir 
 27.08.2007 14:41
Cevap :
Akıl=haklı+doğru Akıl=mutlu+doğru Akıl=sup+dondurma Akıl=yeşim+bülent her aklın kendine göre bir yolu var. Kimi dünyaya dil çıkarır (Resimdeki gibi), kimine dünya dil çıkarır (bu ülkede yaşanan garip olaylar gibi). Ben de Einstein gibi bir akıl formülü çıkarayım dedim. En içten sevgilerimle  27.08.2007 15:54
 

herkes var,herşey var...saygılarımla

Gülşen Aydın "gökkuşağım" 
 27.08.2007 0:07
Cevap :
Yorumunuz için teşekkürler. Hoşgeldiniz. Sevgilerimle  27.08.2007 12:20
 

Hayata ha. Bu oldukça güzel ve anlamlı tespitlerinize katılmakla birlikte parasız da olmuyor diyor ve en azından yaşam biçiminize yetecek kadar para kazanmanız mutluluğunuzu artırır diyerek özetliyorum görüşlerimi. Bilmem kabul görür mü?:))

Ayrıntıda gezinmek 
 26.08.2007 23:19
Cevap :
Para kazanma konusunda size katılıyorum ve o paralarla keyif yapmak gerçekten harika oluyor. Sevgilerimle  27.08.2007 12:21
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 137
Toplam yorum
: 548
Toplam mesaj
: 94
Ort. okunma sayısı
: 1042
Kayıt tarihi
: 05.01.07
 
 

1951 İstanbul doğumluyum. Bireysel ve Kurumsal Gelişim Danışmanlığı, Moda Tasarımı ve Marka Danışman..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster