Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Nisan '20

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
58
 

Akılların İstilasından Nereye?

       Aklın İstilası Ekseninde Düşünmek-2.                                                                                                Yaptığı önemli görevler arasında, Clinton yönetimi sırasında “Ulusal Güvenlik Konseyi’nde görev” almakta bulunan C.F.CHYBA’nın , Foreign Affairs Dergisi’de ,2002 yılında yayımlanan, Biyolojik Güvenlik  isimli makalesinde geçen bazı açıklamalar şöyledir:                                                      -“Gerçekte salgınlar tarihsel olarak ulusların biyolojik silah programlarının en önemli kaynağıdır.” -“Salgına neden olan mikrobun DNA haritası önemli bir adli delil olacaktır”  -“Fakat düşmanı biyolojik savunmanın güvenilir olduğuna ve dolayısı ile saldırıların başarısız olacağına inandırmak caydırmak mümkündür”  -“...biyolojik güvenlik, daha çok savunmanın güçlendirilmesine dayandırılmalıdır.”          -“Biyoterörizm karşıtı etkili savunma halk sağlığının iyileştirilmesini temel almalıdır.”  -“Standart antibiyotikler biyolojik silah olarak bilinen bütün bakterilere karşı etkilidirler. Fakat Sovyet biyolojik silah programı bazı antibiyotiklere dayanıklı şarbon türleri üretmiştir.”  -“Bu nedenle bir çeşit biyolojik savunma silahı yarışı içindeyiz.”  -“...başarılı bir strateji için uluslar arası ölçütlerin gerekliliği tartışma götürmez bir gerçektir.”  

Makalede geçen bu açıklamaların günümüzde yaşanan hadiselere derin anlamlar kattığı ve kıymetli perspektifler sunduğu açıktır.  Şimdi gazetelerde ve diğer muhtelif kaynaklarda çıkan bazı haberleri kısaca dikkatlerinize arz etmek ve akabinde devam etmek  isterim.

Yenişafak gazetesi’nin,  24.03. 2020 rarihinde, Google’nin “Türkiye’yi tehtid ettiği  ve ülkeleri dizayn çabası olduğu…” haberi geçmişti.  

Subliminal mesajlar, belli amaç veya amaçların gerçekleştirilmesi adına, kendisinin herhangi bir talebi olmamasına rağmen kişinin farkına varmadan bilinçaltına gönderilen gizli işaretlerdir. Bu yöntemle kişinin belli bir alandaki iradesinin ihlali sözkonusudur.    

Milli Gazete’den, MHP’li vekilin bu subliminal mesajlar için kanun teklifi olduğunu öğrenmiştik. Havelsan Genel Müdürün’den “dinlendiğimiz!..”  uyarısı haberini,  Bakan Varank'tan ise,  'masum görünümlü tehlike' uyarısı haberini öğrenmiştik.  “Edward Snowden: Facebook sizi gizlice gözetliyor”haberini,  M.E.B., Bakan SELÇUK’tan ise,  “mavi balina ve momo”  isimli oyunların birer saldırı aracı olduğu haberlerini duymuştuk..  Gazeteci Yazar Abdurrahman DİLİPAK’ın, Yeni Akit gazetesinde yayımlanan, 28.11.2014 tarihli, Elektronik Dünya Partisi, “Hoş geldin EDP” başlığı altında verdiği bilgiler,< yalnız="" orada="" "değişecekler"="" arasında="" "din"="" faktörü="" de="" sıralanırken="" bunu="" islam="" için="" "değitirmeye="" cüret="" edebilirler!"="" denmek="" istendiğini="" kabulümüzle!..="">  ve  ortaya koyduğu düşünceleri,  Abdullah ÇİFTÇİ’nin ise, 30.Mart.2020 tarihli, yotube sayfasında verdiği, “Uzay Uydu Dünya Hakimiyet Teorisi” , “5G Teknolojisi”, başlığı altında ve ilişkili diğer takip eden videolarda ortaya koyduğu hususlar, itibar edilmesi gereken çok kıymetli bilgilendirmelerdir.  Tüm bunlar, tehlikenin bize yansıyan yüzleri. Oysa nice saymadıklarımız, sayamadıklarımız ve daha bilmediğimiz birçokları!...  Hepimiz bir sorumluluk duygusu ile hareket ediyor ve toplumu gücümüzün yettiği kadarı ile bilgilendirmeye çalışıyoruz. Ümit ediyoruz ki hükümetimiz de üzerine düşen görevleri yerine getirmekten geri kalmayacaktır.  Bu gün  ve gelecekte, hür ve hürriyetini kullanmaya muktedir vatandaşlar olarak Tam Bağımsız Bir Vatanda Yaşamak ve yaşamaya devam etmek istiyorsak, Türkiye Cumhuriyetini Hükümeti tarafından:  En kısa sürede internet ağı üzerinde, hiç olmazsa milli sınırlar içinde kullanılabilecek milli bir arama motoru devreye sokulmalıdır. Dıştan, uzaydan, şurdan, burdan gelen, gelebilecek olan tehlikeli tahrip  sinyallerini ve tüm dijital tehditleri engellemek ve vatandaşlarımızı korumak istiyorsak bunu yapmalıyız ve bu o kadarda zor bir şey değildir.

Yine en kısa sürede, devletin vatandaşlarını dijital ve radyolojik tehtidlerden korumayı sağlayabileceği yerli ve milli telekomünikasyon iletişim ağları ve araçları ile sosyal iletişim ağları ve araçları devreye sokulmalıdır.  “Bedava sağlanıyor!...” diye birçok devlet kurumlarında veya mensupları arasında, her türlü bilgi alış verişinin bilinen, malum yabancı iletişim ağları üzerinden yapılmasına müsaade edilmemeli, yasaklanmalı ve işin nerelere varabileceği hiç hesaplanmayan, hiç de bize yakışmayan aymazlıklara son verilmelidir. Çünkü bu hırsıza açık kapı bırakmak matığından çok daha büyük, hesaplanamayacak kayıpların yaşanmasına sebep olabilecek bir şeydir.

Bu teknik ve stratejik konunun uzmanlarının, Sayın Cumhurbaşkanı R.T.ERDOĞAN’a gerekli bilgilendirmeleri yapmaları, alınması gereken kararların neler olması gerektiğini izah etmeleri, ülke, devlet ve milletimiz için çok hayati bir konu olduğu açıktır!

TBMM’nin tüm saygıdeğer mensuplarının da üzerlerine düşen görevi layıkıyla yerine getireceklerine inanıyoruz. Türk halkı, sizlerin alacağı kritik kararlar ve yapacağınız önderliklerle, başı dik, hür, özgür ve bağımsız olarak yaşamaya devam edecektir. Belki tüm dünya ülkeleri, sizin yükselen sesinizle kendi kurtuluşlarına giden yolları düşünmeye başlayacaklardır.

Hükümetimiz memurlarını, kurumlarını ve sistemlerini bahsi geçen muhtemel tehditlerden koruyabilmesi için, yukarıda bahsi geçen ve yabancılar tarafından  “bedava!” sağlanan hizmetlerin benzeri yerli ve milli iletişim ağlarını çok kısa sürede devreye sokabilecek imkân ve kabiliyete sahiptir.

T.C. ‘nin, Devleti ve Milleti ile başı dik ve istiklali muhkem olarak yoluna devam etmesi isteniyorsa  (…ki bizim için bundan başka seçenek olamaz!) bunun yapılması şarttır.

Tam da şu günlerde toplumda tanınmış yazar, çizer ve araştırmacı birçok bilgi sahibi şahsiyetlerin sosyal ağ hesaplarında veya gazete köşelerinde, büyük kaygı duymaları nedeniyle, önemle değindikleri gibi, tüm yukarıda bahsi geçen durumlar da göz önünde bulundurulduğunda, bilişim ve telekominikasyon  alanında ki tüm  gelişmiş yeni teknolojileri geliştiren, üreten ve yapılabileceklere tam vakıf olmadan G5 teknolojisinin ülkemizde kurulmasına ve kullanılmasına meydan verilmesi, kendi boynumuza kendi elimizle kement atmak manasına gelebileceğini düşünenlerdenim. Bu bizim, devlet ve millet olarak, “bu teknolojiden bi haber olarak hayatımızı sürdürelim” demek anlamına gelmez.  Hasım veya değil, diğer devletlerin bu alandaki adımlarını dikkatle ve gözden kaçırmadan izlenmeleri sağlanmalı ve savunma için, gerek milli, gerekse uluslar arası teşebbüslerle ne tür bir hazırlık gerekiyorsa, bunda asla geri ve geç kalınmamalıdır.

Türkiye, temkinli olup, Coronavirüs (Kovid-19)’un bütün mahiyetlerini tam olarak anlamadan ve aralarındaki ilişkiyi görmeden  G5  gibi hususlar ve ilişkili diğer hususlarda oyuna, oyunu anlamadan girmemeli, Allah(C.C.) korusun, kalleşlikleri  beklenebilecek  malum kimi  devletler meyanında  oyuna gelinmemelidir!

İnsanların, düşünüş, davranış, besleniş ve yöneliş bilgilerinin stoklanması, yine bunların altyapısının tespit edilmesi ile beyin kopyalanması, bireysel veya kitlesel beyin kontrolüne götüren bir iz, bir yol, bir teknolojik yöntemdir! Bu silahlar: Nükleer, kimyasal, biyolojik, radyolojik ve siber saldırı silahlarından sonra, hedefe konan insan topluluklarını siber çağ ötesi kölelerine dönüştürebilecek en etkili ve en korkunç silahlar olarak kendini gösterecek ve göstermektedir de!  Bunun altyapılarının nasıl oluşturulmaya çalışıldığını görmezden gelemeyiz.

Tüm Masum Dünya İnsanlığı çaresiz değildir!  Allah’ın izniyle, Türkiye ve Türk Milleti ise, hiç değil.

        Yararlanılan Kaynaklar:                                                                                                                                 1-C.F.CHYBA, Foreign Affairs Dergisi,2002., 2-A.DİLİPAK- m.yeniakit.com.tr/yazarlar/abdurrahman-dilipak/hosgeldin-edp-8628.html.,  3-A. ÇİFTÇİ- www.youtube.com/channel/UCUCktphEW1RAT-2nynMpREg.  4-www.yenisafak.com/teknoloji/googlein-turkiyeyi-tehditi-ve-ulkeleri-dizayn-cabasi-3531196.  5-www.milligazete.com.tr/haber/2552241/mhpli-vekilden-subliminal-mesajlar-icin-kanun-teklifi.  6-sarizeybekhaber.com.tr./havelsan-genel-muduru-uyard..., 7.www.ortadogugazetesi.com/ekonomi/bakan-varank-tan-masum-gorunumlu-tehlike-uyarisi...             8-www.milligazete.com.tr/haber/2954626/edward-snowden-facebook-sizi-gizlice-gozetliyor.,               9- www.ortadogugazetesi.com/milli-egitim-bakani-selcuk-mavi-balina-ya-da-momo-siber-...

       Duran AÇIKGÖZ, 13.Nisan 2020. 

Büşran Betül Kaya bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 43
Toplam yorum
: 8
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 207
Kayıt tarihi
: 20.12.11
 
 

Hayata ilişkin keşfedebildiğim iyi, güzel ve faydalı olabilecek  bir şeyler varsa, onları  değerlen..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster