Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Mayıs '08

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
286
 

Akılsız “baş”ın cezasını “ayak”lar çeker…

Akılsız “baş”ın cezasını “ayak”lar çeker…
 

Milliyet internet sayfalarından alınmıştır.


1 Mayıs’ta yaşananlarla ilgili yazmak için biraz bekledim, bekledim çünkü öfkem çok büyüktü. Biraz sakinleşmem gerekiyordu. Hala öfkeliyim gerçi, hiç bir azalma olmadı.

Ne istendi?

Sadece Taksim meydanına yürüyerek bir çelenk bırakmak.

Nedir bu inatlaşma, hala anlayamıyorum. Bırakılsaydı hiç sorunsuz geçecekti.

Buna karşın ne yapıldı? Binalara göz yaşartıcı bombalar atıldı, insanlar cinnet geçiriyormuşçasına dövüldü. Biber gazı sıkıldı. Hastane bahçesinde bile gaz bombası patladı.

Eyyyy ayaklar, memnunmusunuz hala “Baş”‘ınızdan?

Ne iyi ettinizde seçtiniz değil mi?

Demokrasi ve özgürlük aldı başını gidiyor güzel yurdumuzda.

Ama beni en çok etkileyen ve korkutan polisin o kendini kaybetmiş tutumu oldu.

Adamlar vururken zevk alıyorlardı.

Aman çocuklarınız bu görüntüleri izlemesinler. Yoksa hayatları boyunca polisten korkarlar. Aslında belki de korkmalılar da…

Hemşireye bile saldırmış polis, yoldan geçerken düşene tekme atıyor, böylesi vahşet görmedim. Ve inanın artık polis gördüğümde uzağa kaçacağım. Böylesi cinnet halinde olmaları beni gerçekten çok ama çok korkuttu.

Ama mesela “Başörtüsüne özgürlük yürüyüşü” yapılsaydı, kimsenin gıkı çıkmayacaktı eminim.

Bu mudur sizin özgürlük ve demokrasiden anladığınız?

Sonuçta Türkiye’nin utançla hatırlayacağı bir tarihi gün daha yaşandı.

Şimdi alın başınızı elinize düşünün bakalım…

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

EVET SIZI TANIYORUM EKMEK TEKNESINDEN COK GUZEL BIR DIZIYDI. 1 MAYISA BEN DE SIZINGIBI COK DOLUYUM, HOLLANDA DA YASAMAKTAYIM, cOK AMA COK UZUCUYDU, iSCINI EMEKCINI BAYRAMINI COK GORDULER, EEEEEEEEEEE DEMOKRASI iSTEDIKLERI COK BIR SEY DEGILI kARANFILLERINI BIRAKIP HALAY CEKECEKLERDI DUNYA YA REZIL OLDUK . HAFIZALARIMIZDAN SILINMIYECEK MALESEF. COK UZUCU BIR DURUM KESKE YASANMASAYDI. SAYGILAR.

Guler seberol 
 18.05.2008 3:06
 

yazınızın bir kısmına katılıyorum. bir kısmına katılmıyorum. 1977 yılından beri hiç bir iktidar aksmde kutlama yapılmasına izin vermiyor. Sebep aynı, güvenlik. İzin verilse ve provakatörler mesaiye başlasa kim suçlanacak? Kalabalığın içinden biri polise ateş etse ve ya meydanı kabak gibi gören binalardan birinden topluluğa ateş açılsa... Yönetimdekiler bunları düşünüyor ve güçlü istihbaratlar alıyorlar. Ha bunu yaparken ben yaptım oldu zihniyetine oldum olası karşıyım. Lakin bizim topluma da demokrasi pek yararlı değil. Alışmamış bedende pantolon durmaz hesabı, sapıtıyoruz.

karga 
 07.05.2008 11:02
 

Büyük bir zevkle işçilerimizin sırlarını sıvazlayan polislerimize bu olanağı sağlayab içişleri bakanı. istanbul valisi heybetli emniyet müdürü bu güzel etkinlik nedeniyle takdirnameyi ve ödülü haketmiştir. Hatta avrupadanda çok yüklü bir ödül verilecekmiş. Çünkü turistlerin de sırtları kaşınmıştır. Emekm teşşekkürle ödenmez!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Yapukay 
 04.05.2008 13:49
 

1 Mayıs'ta, devlet ceberrutluğunu,AKP gerçek yüzünü,amirler karizmasını ve özellikle bu şekilde eğitilmiş ve seçilmiş polis kardeşlerimizde görev başı marifetlerini gösterdi...Reklamların ve kurgu dizilerin dışında , ülkenin demokratikleşme sürecinde, polisimizin vizyon ve misyonu da,bir kez daha açık ve seçik olarak,gerçek yaşamda kendini gösterdi... AB'nin,şiddeti ve her türlü insani ve toplumsal değeri deforme etmeyi seven bize çok ilerlerde tarih vermesinin,uygulamada somut göstergelerinden biri de,bizim gerçek yaşantımızdaki bu enstanteneler değil midir?... Saygılarımla.Dostça selamlarımla...

zeki etferat 
 04.05.2008 11:24
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 33
Toplam yorum
: 126
Toplam mesaj
: 35
Ort. okunma sayısı
: 814
Kayıt tarihi
: 10.03.07
 
 

Yağmurlu bir 30 Ekim günü açmışım gözlerimi, biraz aceleciymişim ki 7 aylık doğmuşum:) Sonrasında hi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster