Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Eylül '17

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
943
 

Akılsız Kardeşlerin Hidrojen Bombasıyla İmtihanı

Akılsız Kardeşlerin Hidrojen Bombasıyla İmtihanı
 

Akılsız Kardeşlerin Dramı

Dünya Kore yarımadasına odaklanmışken bu işten yine Amerikalı tüccarlar kazançlı çıktı ya!

Kuzey Kore ile Güney Kore aynı ırkın, aynı dili konuşan insanların emperyalistlerce ortandan kabak gibi ortadan ikiye bölünmüş başka bir halini yansıtıyor.

2.Dünya Savaşı sonunda bizim de asker gönderdiğimiz, Amerika, Rusya, Çin arasında ilk ciddi paylaşım savaşında kaybeden öncelikle Koreliler daha sonra da bizim gibi ülkeler oldu. Tarafı olmadığımız, savaşın tarafı olduğumuz yetmiyormuş gibi savaşın ortasında yine Amerikan birliklerinin ihanetini anlatıyor bazı arkadaşlarımızın dedeleri…

Kuzey Kore ve Güney Kore ortadan ikiye bölündüğünde; gözünüzün önüne Türkiye’yi getirin ve karar verin hangi bölgelerde çalışan insanlar bir anda karşı, hatta düşman ülkede kalıverir hiç düşündünüz mü? Muhtemelen hatta kardeşi Güney’de kendisi Kuzey’de ya da tam tersi binlerce insanın dramına şahit olabileceğiniz bu bölünmenin örneklerini yüzlerce yıl bizzat yaşayan ülkenin insanları olarak en çok da Türkiye’de yaşayanlar (sadece Türkler demiyorum!) anlayabilir.

Kuzey Kore bomba geliştirdikçe kardeşi kendini daha fazla tehdit altında hissediyor ve silah sistemleri geliştirme hakkı bulunmayan Güney Kore Amerika’nın kapısına silah yardımına doğru yola çıkarken, Amerikalı silah tüccarları para sayma makinelerine son bakımlarını yapıyorlar. Bu durumda Kuzey Kore’nin silah sistemi geliştirmesi 2. Dünya Savaşında teslim alınan iki ülkeyi paniğe sürüklerken, Amerikalılar bu durumu da lehlerine çeviriyorlar. Amerikalı silah şirketleri tek mesai olan çalışma vardiyalarını dörde çıkarıyorlar. Bu durum gerek Japonya ve gerek Güney Kore’yi sağlığa, eğitime gıdaya harcayacakları parayı elleriyle Amerika’nın ellerine fazlasıyla saymaları anlamına geliyor ki;

Ben Amerika’nın yerinde olsam Kuzey Kore’nin Güney Kore, Japonya’nın üzerinden birkaç füze geçirmesini bırakın engellemeyi teşvik bile ederim.

Amerika tehdit altında mı? Hiç sanmıyorum. Rusya ile birlikte uzayda askeri üssü olan iki ülkeden birisi olan Amerika uzaydan yanlışlıkla bir bombayı Kuzey Kore’nin kafasının ortasına düşürebilir ki, bu da sadece bir düğmeye basmaya bakar!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 2250
Toplam yorum
: 321
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 158
Kayıt tarihi
: 15.10.14
 
 

Bugünün doğrusu yarının eğrisi, dost görünenler düşman ve herşey aslında zıddı olabilir. Büyük ih..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster