Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Temmuz '18

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
75
 

Akıncılar ve Ülkücüler Ortak Noktası; “Türkiye Sevdası”

Akıncılar ve Ülkücüler Ortak Noktası; “Türkiye Sevdası”
 

MHP hakkında bir kısım gazetecilerin yazdıkları, çizdikleri ve söylemlerinin, yapılan anketlerin, sosyal medyada yapılan tahminlerin ve siyaset bilimcilerinin tespitlerinin birer balondan ibaret olduğunu 24 Haziran seçimlerinde hepimiz canlı canlı izledik. MHP konusunda büyük yanılgıya düşülmüştür demek bence büyük hata olur. Bu bir yanılgı değil, bir algı operasyonuydu.

Bir şeyi çok iyi biliyorlardı ki! oda Ak Parti ile MHP seçmeninin büyük bir kısmının parti ayırmaksızın hangi parti önde ise ona oy vermeleridir.

MHP hiçbir zaman MHP’lilerin tümünden oy alamamıştır. Sebebine gelince; MHP’li seçmen genel seçimlerde sandıktan karşı zihniyet birinci çıkmasın diye kendi partisinden oy oranı olarak önde olan Refah partisine oy vermeyi uygun görmüştür. Günümüz siyaset arenasında uzun yıllardır ise oy oranı olarak yüksek olan Ak Parti tercih edilmiştir.

Bu sefer MHP’lilerin böyle bir tercihi olmamış ve Cumhur İttifakı ile seçime girildiği için gözü kapalı olarak üç hilale oyunu basmıştır. Hem gönlündeki partiye oy vermiş hem de kardeş parti olan Ak Parti ile güç birliğine açık açığa imza atmıştır.

Bu duruma Tokat’ın Yeşilyurt ilçesinden örnek vermek isterim.

2014 yerel seçimlerinde Yeşilyurt’ta MHP % 48,2, AK Parti % 50, SP % 0,9, BBP % 0,5, CHP 0,4, BTP % 0,1 BDP ise % 0,0 oy almıştır.

Yani Anadolu’nun incisi olan Yeşilyurt ilçesinde ülkücüler ve akıncılar yerel seçimlerde kendi partilerine ve kendilerine yakın olan adaya oy vermişlerdir. Oy oranlarının yarısını MHP, diğer yarısını da AK Parti almıştır.

Lakin 24 Haziran seçimlerinde ise bir olarak % 78.4 oy oranı ile cumhur ittifakına destek vermişlerdir.

Ülkemizin gerçeği milletimiz tarafından sandıklara yansımıştır.

Ömürleri kış mevsimlerinde Nişantaşı ile Beşiktaş, yaz aylarında ise Bodrum ile Çeşme’de tatil yapanlar bu gerçekleri ancak sonuçlar açıklanınca görebilirler.

MHP liderinin tam sayfa gazete ilanına bakınca; gazeteci ve yazarları  görenler de bu durumu anlayamazlar. Ancak onlar her zamanki gibi at gözlüklerinizle bakmaya devam ederler.

Bir reklam siz oradan bakınca farklı, bir başkası bakınca farklı, daha bir başkası da bakınca daha farklı gözükmez.

Reklamda herkesin baktığı zaman tek görebildiği önemli bir gerçek nokta vardır. O da terör partisine destek verip, bebek katillerinin hamilerini mecliste olması için çalışanların ve bu ülkenin esas evladı olan MHP’lilerin mecliste olmaması için çaba gösterenlerin utanç vesikasıdır.

Yazımı MHP Lideri Devlet Bahçelinin esprili olduğu kadar lafı gediğine yerleştirdiği anlamlı ilanındaki sözü ile noktalamak istiyorum.

“Sizin gibiler olmasa hakikat, haysiyet, doğruluk, adamlık, ahlak, insanlık nasıl seçilir, ayırt edici vasfını nasıl gösterirdi”

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 75
Toplam yorum
: 25
Toplam mesaj
: 14
Ort. okunma sayısı
: 792
Kayıt tarihi
: 29.06.08
 
 

Has Bilgi Birikim Yayıncılık A.S bünyesinde kurulan HBB TV`nin 1993 yılında kuruluş aşamasında göre..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster