Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Ekim '09

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
467
 

Aklım karıştı

Aklım karıştı
 

Burası Türkiye Arabistan değil.


Ben bu ülkede çok şehit canezesine şahit oldum. Bazen elli yüz kişi, bazen, beş bin onbin. Ama bir emekli imamın cenazesine on binler. Şehitlerin katillerine elli bin kişi. Şimdi bana biri anlatsın. Bu iktidar gerçekten demokratik açılımdan mı yana yoksa eli mahkum ABD nin talimatlarını mı yerine getiriyor. Eğer gerçekten demokratik açılımdan yana da ben bunun farkında değilsem, çok utanırım, çooookkkk. 12 eylül çuntacıları beni içeri attı. üç buçuk ay hakim huzuruna çıkarılmadan betonda yattım. üçbuçuk ay sonunda pardon yanlışlık olmuş dediler bıraktılar. Her ihtimale karşıda iki ay hergün karakola imza vermemi istediler. Yaşamım boyunca haksızlığa karşı durmaya, demokrasiden yana tavır almaya çalıştım. Şimdilerde belki yaşlılığın verdiği anlama yetersizliği ile bazı olayları anlamaz oldum.

1974 yılında bir toplantıda PKK'yı savunanlara -Siz anlaşsanız anlaşsanız MHP ile anlaşırsınız , zira siz ırkcısınız sizden devrimci olmaz demiştim. Kadere bak. Şimde öngörüm yanlış çıktı. MHP ile anlaşamıyorlar ama islamcılarla anlaşıyorlar. 12 eylül savunucuları şimdi demokrat, Özal savunucuları libarel, Üstüne üstlük hemde ilerici, demokrasi savunucusu kesildiler. Kürt açılımı dediler , açaba ne diyecekler diye beklemeye başladım. Dağ fare doğurdu, PKK iktidarı teslim almaya döndü. Umarım yanılıyorum ama, bu nasıl açılımdır. Askere kurşun sıkanlar, çocukları katledenler açılım adına buyur ediliyor. Peki Tokat'ta Yozgat'ta Eğe'de, Trakya'da sefil ve perişan olan insanlarımıza ne diyeceğiz. Bunlar için bu açılımda hangi çözümler var? Bu ketumluk niye?. Aklımı kaçırmak üzereyim. Demokrasi karşıtı olmak benim onuruma dokunuyor. Ben demokrasi karşıtımıyım. Ben yaşamımda asla insanın kürt türk olması ile uğraşmadım. Ben insan'ın insanlık onuruna yakışır yaşamasından yanayım. Bir insana kürt, Arap, Türk, Çerkez demekten hicap duyarım. İnsan insandır. Doğuda geri kalmışlığın insanlara daha çok haksızlık edildiği bir gerçek. Ama orda haksızlıklar Kürt Türk demeden uygulanıyor.

Rizede Emekli vaiz Mustafa Yıldız hakkın rahmetine kavuşmuş. Allah rahmet eylesin. Caneze töreninde onbinler. Ama Mahmur kampından ve Kandilden gelenlerin kalabalığının yanıda çok cılız. Biri bana anlatsın nasıl oluyor da ellibin kişi karşılıyor. Yıllarca haklarını savunmaya çalıştığımız Güney doğu halkı demokrasi de bizi solladıda bizim haberimiz mi yok. Oksfort açıldı da bizmi bilmiyoruz.

Bu olanlar Kürt-İslam intifakı değil de demokrasi açılımı ise lütfen biri anlatsın. Eğer anlata bilirlerse demokrasi ile birazcık ilgisini anladığım anda , Tüm Halktan özür dileyeceğim. Lütfen biri beni cimçiklesin. Aklımı kaybetmek üzereyim. Belkide kaybettim de benim haberim yok.

bir orman yeşili bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sistemi çok geniş düşünmek gerekiyor, hayat bir bumerang gibidir. Sinirlenmek ise beynin az çalıştığının bir kanıtıdır. Hayatın amacı beyin elektiriğini arttırmak bol bol kitap okumak, bilimsel makaleler okumaktır...Siyasetin insanlığı bitirdiğini gördüm...

Carya Eftali 
 22.10.2009 23:37
Cevap :
Ükeyi parsel parsel satanlar karşısında sinirlenmemekte, Midesine bağımlı olmaktan geçse gerek. Bu siyaset değil razalettir.  23.10.2009 1:32
 

Mahmut hoca geliyor, mahmur'dakiler geliyor, kandildakiler iniyor ve çağdaş dünyamızla birlikte barışımıza kavuşuyoruz ve de demokrasimize..Benim size önerim; bu çağrımı lütfen blog çevresinde; tüm bu görüntüleri demokrasi çığlığı diye anlatan nükleer akil kimliklere nükleer hızla ulaştırın..Selamlar

ŞEVKET ÇORBACIOĞLU 
 22.10.2009 11:36
Cevap :
katkınız için saolun.  23.10.2009 12:26
 

Günaydın demeliyim size. Kürt kökenlilerin devrimci, demokrat postu altında sadece ve sadece kürt ırkçılığı ve kürtlerin doğu ve güneydoğu'da Türkiye genelinden ayrı bir yapılanma niyeti taşıdığını çok geç farketmişsiniz. Ülkedeki sol bazı gruplar da sadece ve sadece daha demokratik bir ülke istiyoruz diyerek bilerek ya da saflıkla bu ayrılıkçı ırkçı -kürtçü- grubun peşine takılıp onları desteklemek pahasına Devlete veryansın ettiler yıllarca. Hala da bu sol grupların bazıları oraya buraya taş atan molotof kokteyli atan gruplarla beraberler. Oysa bilmiyorlar ki kusur, yanlış varsa hükümetlerin yanlışı vardır. Oysa devlet bizim de bir parçası olduğumuz ve ilelebet sürmesini istediğimiz kurumdur. Onu yıkmaya çalışmak kendi kuyumuzu kazmaktır. İçten ve samimi duygularla ve güzel yazmışsınız. Saygılar.

beyazışık 
 22.10.2009 10:02
Cevap :
Katkınız için teşekkürler.  23.10.2009 12:22
 

Anladigim kadariyla dini ozgurluk,turban serbestligi,kuran kurslari,tarikatlar camide toplanan paralari hortumlama vs. demokrasi, alevi olmak cem evi acmak vs. degil. Hirsizlik, cocuk tacizi, teror demokrasi basbakanim aciz diye bagirmak iktidari elestirmek vatani sevmek UMMU HASAAAAA ERGENEKONDUR VE DEMOKRATIK DEGILDIR. Daha bunun gibi bir cok ornek saymakla bitmez. Acilimlar basladi durmak yooook ogrenmeye devam. Demokrasilerde cozumler bitmez.1970'lerde sacim uzun cumhuriyet gazetesi var elimde diye beni doven MHP'lileri bende hayretle izliyorum. Saygilarimla.

ilhan basara 
 21.10.2009 11:57
Cevap :
Evet dostum, gerçekten aklımı kaybetmekle yüz yüzeyim. Bizimle devrimcilik taslayan kürt kardeşlerimiz. Irkcılık batağında,. İktidarımız ise oy uğruna herşeyi göze almış. Hoş özelleştirmelerle başlamıştı. Doğu bölgemizi ABD ye peşkeş çekme noktasına geldi. Saygılar.  21.10.2009 21:35
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 139
Toplam yorum
: 169
Toplam mesaj
: 31
Ort. okunma sayısı
: 792
Kayıt tarihi
: 29.09.06
 
 

10.12.1949 yılında Nurhak'ta fakir bir ailenin yedinci cocuğu olarak dünyaya geldim. Ziraat okulunda..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster