Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Eylül '11

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
1081
 

Aklında hala şüphe mi var?..

Aklında hala şüphe mi var?..
 

Büyük Ortadoğu Projesi haritası bu.. Karar senin.. Ya ordasın ya da, Üniter Türkiye'de..


RTE'ye biat eden, ona dokununca ibadet ettiğini zanneden, hatta onu peygamberle eşdeğerde gören, bilumum SOROS'çu, liboş, satılmış eski "solcu", vatan haini, Amerikan uşağı "kardeşim..." 

Yazılarımızda hep BOP Projesi ve Eşbaşkanlıktan bahsediyoruz. RTE'nin Eşbaşkan olduğundan bahsediyoruz.. Ortadoğu, Kuzey Afrika sorunlarını, o ülkelerdeki bölünme, parçalanmaların ve ülkemizdeki PKK sorunu ile ilgili gelişmelerin bu BOP planı ile ilgili olduğunu vurguluyoruz. "Arap Baharı'nın" sonucunun ne olacağını ve bu durumun ülkemizi getireceği noktayı anlatmaya çalışıyoruz. 

Bu konularda genelde kes-kopyala metodundan uzak durmaya çalışıyoruz.. Ne yaparsın ki, Ulusal Kanal'ın bu konudaki yayınları, kestirmeden gitmemizi icap ettirdi, bu konuda o yoldan gittik. Kusurumuz affola.. 

Şimdi,  

Recep Tayyip Erdoğan'ın, çeşitli yer ve zamanlarda 'ABD'nin Büyük Ortadoğu Projesi içinde' 'Eşbaşkanlık görevini üstlendiklerini' itiraf ettiği konuşmaları tarihleri ve yerleriyle bulabilirsin. 

KANAL D / TEKE TEK
(16 Şubat 2004)
"Şu anda Amerika'nın da 'BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ' var ya 'GENİŞLETİLMİŞ ORTADOĞU', yani bu proje içerisinde Diyarbakır bir yıldız olabilir. Bunu başarmamız lazım". 

ÇIRAĞAN SARAYI / ABD-TESEV-ALMAN MARSHALL FONU TOPLANTISI
(25 Haziran 2004)
"Üstlendiğimiz misyon gereği Ortadoğu ve Avrasya ülkelerine yöneleceği…EŞBAŞKANI OLDUĞUMUZ GENİŞLETİLMİŞ ORTADOĞU PROJESİ için…" 

YENİ ŞAFAK / İSTANBUL NATO ZİRVESİ ÖNCESİ
(25 Haziran 2004)
"GENİŞ ORTADOĞU ve KUZEY AFRİKA ülkelerinin buraya katılması…EŞBAŞKANLAR OLARAK Türkiye, İtalya, Yemen ÜZERİMİZE DÜŞEN GÖREVLERİ YERİNE GETİRMEYE ÇALIŞACAĞIZ". 

İRAN / BASINA
(28 Temmuz 2004)
"Demokratik ortak olarak GENİŞ ORTADOĞU ve KUZEY AFRİKA PROJESİ içinde, bu projenin EŞBAŞKANLARI ARASINDAYIM". 

DAVOS / KLAUS SCHWAB'LA SÖYLEŞİ
(28 Ocak 2005)
"Türkiye işlevini BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ içinde, bu bölgede etkin bir şekilde yerine getirecektir. Her görüşmede, attığımız her adımda bunun UYGULAMASINI YAPIYORUZ". 

ZAMAN / ABD YOLCULUĞUNDA RÖPORTAJ
(7 Haziran 2005)
"Biliyorsunuz GOP, bir alt biriminin EŞBAŞKANLIĞINI ÜSTLENDİĞİMİZ bu proje. Olay sadece Ortadoğu'yu kapsamıyor…Bu konuda yapacağımız çalışmalara komşu ülkelerden başladık. Suriye, Lübnan, Fas, Tunus gibi ülkelere geziler düzenliyoruz. Yakında Cezayir'e gideceğiz, Ürdün'e gideceğiz". 

ABD / WILLARD OTEL, BASIN TOPLANTISI
(8 Haziran 2005)
"'Sea Island' sürecinde Türkiye, İtalya ve Yemen GENİŞ BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ'NDE BİR GÖREV ÜSTLENDİK ve EŞBAŞKANLIK bu üç ülkeye VERİLDİ". 

ABD / AMERİKAN DIŞ POLİTİKA DERNEĞİ (FPA) TOPLANTISI
(10 Haziran 2005)
"Biz Türkiye olarak, bildiğiniz gibi, GENİŞ ORTADOĞU ve KUZEY AFRİKA İNİSİYATİFİ ÇALIŞMALARINDA ROL ALDIK. EŞBAŞKAN OLARAK BU SÜRECİ İŞLETMEYE DEVAM EDİYORUZ". 

ESENBOĞA HAVALİMANI / ABD DÖNÜŞÜ
(12 Haziran 2005)
"Biz BÜYÜK ODTADOĞU PROJESİ'ne bu seyahatte başlamadık. Biliyorsunuz adı değişti, GENİŞ ORTADOĞU ve KUZEY AFRİKA İNİSİYATİFİ olarak belirlendi. Bunun içerisinde Türkiye, İtalya ve Yemen, EŞBAŞKAN OLARAK ÇALIŞMAYA BAŞLADIK". 

ESENBOĞA HAVALİMANI / LÜBNAN'A HAREKETİNDEN ÖNCE
(15 Haziran 2005)
"GENİŞ ORTADOĞU ve KUZEY AFRİKA İNİSİYATİFİ çerçevesi İçerisinde Türkiye EŞBAŞKANLIK olarak paylaştığı bir GÖREVİ YÜRÜTECEK". 

ABD / DÜNYA İŞ KONSEYİ (WORLD AFFAIRS COUNCIL) TOPLANTISI
(7 Temmuz 2005)
"TÜRKİYE'NİN AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ'YLE YAPABİLECEĞİ ÇOK ŞEY VAR. Türkiye'nin Sea Island Süreci'nde, GENİŞ ORTADOĞU ve KUZEY AFRİKA
İNİSİYATİFİ'NDE EŞBAŞKAN OLARAK YER ALMIŞ OLMASI BUNDAN KAYNAKLANMAKTADIR". 

ABD / DIŞ İLİŞKİLER KONSEYİ (CFR) TOPLANTISI
(13 Eylül 2005)
"GENİŞ ORTADOĞU ve KUZEY AFRİKA GİRİŞİMİ İÇİNDE ÖNEMLİ BİR ROL OYNUYORUZ. Amerika'nın Ortadoğu'da oynayacağı önemli bir rol var. ONUN BİR PARÇASIYIZ ve ŞU ANDA ONUN DAHİLİNDE ÇALIŞIYORUZ". 

ANKARA / AKP MYK TOPLANTISINDAN SONRA BASINA
(16 Kasım 2005)
"Dışişleri Bakanı Gül, Bahreyn'de ABD Dışişleri Bakanı Condellize Rice ile GENİŞ ORTADOĞU ve KUZEY AFRİKE PROJESİ ile ilgili görüşecek. Söz konusu projede EŞBAŞKANLIK GÖREVİ YAPIYORUZ ve YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ". 

DENİZLİ POLİSEVİ / İŞADAMLARIYLA TOPLANTI (19 Kasım 2005)
"Eğer bugün GENİŞ ORTADOĞU ve KUZEY AFRİKA PROJESİ'NDE TÜRKİYE EŞBAŞKAN OLARAK GÖREV YAPIYORSA…ŞU ANDA BU GÖREVİ YAPMAYA
ÇALIŞIYORUZ". 

TBMM / AKP GRUBU
(29 Kasım 2005)
"…Onun için BİZ ŞU ANDA GENİŞ ORTADOĞU ve KUZEY AFRİKA PRJESİ İÇERİSİNDE EŞBAŞKANLIK GÖREVİNİ ÜSTLENMİŞİZ". 

ATV / SİYASET MEYDANI
(28 Aralık 2005)
"Biliyorsunuz, GENİŞ ORTADOĞU ve KUZEY AFRİKA PROJESİ İÇİNDE EŞBAŞKANIZ, bunun gereği olarak da inisiyatif alma gayreti içindeyiz". 

TBMM / AKP GRUBU
(21 Şubat 2006)
"…GENİŞLETİLMİŞ ORTADOĞU ve KUZEY AFRİKA İNİSİYATİFİ'NDEKİ rolümüz, EŞBAŞKANLIK GÖREVİMİZ bize özellikle Ortadoğu'da önemli görevler yüklemektedir. Bugüne kadar başlattığımız bütün dış politika hamleleri, bu parametre üzerine kurulmuştur. Az önce bir kaçını hatırlattığım bu girişimler, aynı dış politikanın, aynı vizyonun tutarlı ve tamamlayıcı parçalarıdır". 

İSTANBUL ÜSKÜDAR / AKP İLÇE KONGRESİ
(26 Şubat 2006)
"Biz Ortadoğu'da GODKA denilen GENİŞ ORTADOĞU ve KUZEY AFRİKA PROJESİ'NİN İÇİNDE EŞBAŞKANIZ. BİZ ORADA GÖREV İFA EDİYORUZ. BÖYLE BİR GÖREV TÜRKİYE'YE SEÇİLEREK VERİLMİŞTİR". 

İSTANBUL TUZLA / AKP İLÇE KONGRSİ
(4 Mart 2006)
"BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ'NİN EŞBAŞKANLARINDAN BİRİYİZ". 

İSTANBUL BAYRAMPAŞA / AKP İLÇE KONGRESİ
(4 Mart 2006)
"BOP'UN EŞBAŞKANLARINDAN BİRİYİZ. BU GÖREVİ YAPIYORUZ". 

SAİT HALİM PAŞA YALISI / UBS BANK'IN YEMEĞİ
(28 Nisan 2006)
"GENİŞ ORTADOĞU ve KUZEY AFRİKA PROJESİ'NE bundan dolayı GİRDİK". 

AVUSTURYA
(11 Mayıs 2006)
"BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ'NE, GENİŞLETİLMİŞ ORTADOĞU PROJESİ'NE niye katıldınız, niye bunların içinde yer aldınız diye eleştiriler geliyor. BİZ DE 'OLACAĞIZ' DİYORUZ". 

ZAMAN / G-8 ZİRVESİ'NE GİDERKEN RÖPORTAJ
(13 Mayıs 2006)
"GENİŞLETİLMİŞ ORTADOĞU ve KUZEY AFRİKA PROJESİ EŞBAŞKANI OLARAK TÜRKİYE'YE BÜYÜK GÖREV DÜŞÜYOR". 

YENİ ŞAFAK / G-8 ZİRVESİ'NE GİDERKEN RÖPORTAJ
(13 Mayıs 2006)
"Bölgemizdeki gelişmeler karşısında Türkiye olarak üzerimize büyük Görev düşüyor. Bunun için de ABD'ye bir ziyaret planlıyorum…TÜRKİYE, GENİŞLETİLMİŞ ORTADOĞU ve KUZEY AFRİKA PROJESİ EŞBAŞKANI OLDUĞU İÇİN BUNU ABD'YLE KONUŞMAMIZ GEREKİYOR". 

ESENBOĞA HAVALİMANI / MISIR'A GİDERKEN (20 Mayıs 2006)
"Ziyaretim sırasında GENİŞ ORTADOĞU ve KUZEY AFRİKA PROJESİ ÇERÇEVESİNDE YAPMAYI PLANLADIKLARIMIZI DA ANLATMA FIRSATINI BULACAĞIZ". 

TBMM / AKP GRUBU
(30 Mayıs 2006)
"TÜRKİYE, GENİŞ ORTADOĞU ve KUZEY AFRİKA PROJESİ İÇERİSİNDE ORTAK ÜYELİĞE KABUL EDİLMİŞTİR. Bizler bunun için burada bir ortak üyeliği ve ardından da EŞBAŞKANLIK GÖREVİNİ İtalya ve Yemen ile birlikte KABUL ETTİK". 

ARTVİN (15 Temmuz 2006)
"Biz Türkiye olarak GOKAP içerisinde yer aldıysak, bunun için bizlere davet yapıldı, bunlar olacak diye BİZ EŞBAŞKAN OLARAK KABUL ETTİK". 

CNN / LARRY KING SHOW
(27 Temmuz 2006)
"Daha önce GENİŞ ORTADOĞU ve KUZEY AFRİKA GİRİŞİMİ İÇERİSİNDE ZATEN YER ALMIŞTIK. BURADA EŞBAŞKANLIK GÖREVİ ÜSTLENMİŞTİK". 

CNN TÜRK / "EDİTÖR" PROGRAMI
(6 Kasım 2006)
"BOP İÇERİSİNDE davet edilen ülkeler kimlerdir? TÜRKİYE VAR, Yemen vardı, ÜÇ TANE EŞBAŞKAN VAR". 

BEYRUT DÖNÜŞÜ
(4 Ocak 2007)
"BİZ GENİŞLETİLMİŞ ORTADOĞU ve KUZEY AFRİKA PROJESİ'Nİ BUNUN İÇİN KABUL ETTİK…Türkiye, İtalya ve Yemen'le EŞBAŞKANLIK GÖREVİ ÜSTLENDİK". 

ALMAN "SÜDDEUTSCHE ZEITUNG" GAZETESİ / MAKALESİ
(7 Şubat 2008)
"Bu sebeple TÜRKİYE, G-8 ülkelerinin de desteklediği GENİŞLETİLMİŞ ORTADOĞU ve KUZEY AFRİKA PROJESİ İÇİNDE İNİSİYATİF ALMAKTADIR". 

Tüm bu söylediklerinden sonra çıkıyor, "Bizim BOP Eşbaşkanı olduğumuzu ispat ederlerse biz her şeye varız.. Ama ispat edemezlerse namussuzdurlar, namerttirler." diyor.. Aynen "One Minute" şovdan sonra "Biz o sözleri İsrail Cumhurbaşkanı'na söylemedik, biz o sözleri moderatöre söyledik." dediği gibi.. 

Ayrıca.. 

24 Mayıs 2003 tarihinde Vatan Gazetesinde Abdullah Gül'ün, "ABD 'li Bakan Powel ile iki sayfalık, dokuz maddelik bir anlaşma imzaladık, bunlar gizlidir her şeyi açıklayamamki." sözlerini içeren demecinde ifade ettiği "Gizli Hizmet anlaşmasını" ve bu anlaşmanın maddelerini, önemli bir PKK katliamından sonra RTE'nin "ABD'ye gidiyorum, Başkan Bush ile görüştükten sonra bu katliamla ilgili yapacaklarımızı belirleyeceğiz." sözlerini İnternet'ten bulabilirsin.. Yine RTE'nin "ABD'li askerlerin Irak'tan sağ salim çıkmaları için duacıyız." sözlerini bulursun İnternet'ten.. Ama RTE'ye biat gözlüklerini çıkarırsan tabiki.. Hiç bir şey yapmasanda RTE'nin 2002'de ABD'li Bakan Wolfovitz'e yazdığı ve son cümlesi, "Samimiyetle sizin olan, RTE." olan mektubu araştır.. 

Kafanda hala bu BOP projesi nedir, ne yapmak istiyorlar, ABD niye bu projede ısrarlı, BOP projesi iyimidir kötümüdür, ülkemizin lehinemidir aleyhinemidir, "koskoca" RTE bu projeye gönülden gibi görünerek emir zoru katılıyorsa sebebi nedir.. gibi sorular varsa gir Google'a, tıkla BOP haritasını ve BOP Eşbaşkanlık link'ini gör.. Tabi vücudunun en kuzey noktası çalışıyorsa.. Ben başka ne diyeyim.... 

dailymotion.com/video/xegdr2_bop-eybaykany_news 

Saygılar.. 

05.09.2011 

UFUK KESİCİ bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Dost onlar bunların hepsini bilirler ama işlerine geldiği gibi davranırlar. Vatana ihanet edewnlerin pek azı cahildir. Saygı ve selamlar...

izmirli doksanyedi 
 06.09.2011 13:49
Cevap :
Doğru söylüyorsun sevgili hocam, onlarında bizleri aptal zannetmemeleri gerektiği için 31 yerde 31kere Eşbaşkanlık utançları olduğunu yüzlerine vurdum.Onlar tabiki çok iyi biliyor Eşbaşkanlığın getirdiği uşaklığı.. Bizde onların bildiğini ve ne mal olduklarını biliyoruz.. Saygılar..  06.09.2011 23:38
 

Güzel yazı, aklınıza, elinize sağlık.

Ögeday 
 06.09.2011 2:44
Cevap :
Teşekkürler.. Saygılar.. Selamlar..  06.09.2011 16:10
 

gecenlerde abd de yemek programlari yapan bir sahsin irak kuzeyinde yaptigi tv programini seyrettim. Haritalari cizmisler, her sey hazir bekliyorlar! Beklesinler bakalim. Bu arada yigidi oldur hakkini ver, mektubun sonunda kullanilan saygiyla sizin ifadesi sizlerin anladigi bicimde bir ifade degildir. Bir kalip saygiyla manasinda gibi. Ama tercumeyi yapan kimse kelime tercumesi yapmis mana degil. Saglik ve saygiyla

Newyorker 
 05.09.2011 23:09
Cevap :
O tercümeyi yapan çok da güzel yapmış. Tayyip'in gönlünden geçeni yazmış.. Saygılar.. Sevgiler..  05.09.2011 23:18
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 243
Toplam yorum
: 688
Toplam mesaj
: 103
Ort. okunma sayısı
: 738
Kayıt tarihi
: 26.03.07
 
 

1957 Kars doğumluyum. Emekliyim. Gazi Üniversitesi İİBF İşletme bölümü ön lisans mezunuyum. Yazı ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster