Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Ekim '12

 
Kategori
Kültürler
Okunma Sayısı
356
 

AKP; Atatürk'ü ve Türklüğü silmek istiyor

AKP; ATATÜRK’Ü VE TÜRKLÜĞÜ SİLMEK İSTİYOR:              Mustafa ACER

T. C. Anayasası “MADDE 2.– Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, millî dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, lâik ve sosyal bir hukuk Devletidir.” Ve  “MADDE 66.– Türk Devletine vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkes Türk’tür.” ifadeleri bulunmasına rağmen, AKP bir türlü Atatürk Milliyetçiliği ve Türklüğü içerisine sindiremediği gibi, Türk Milletinin aklından ve gönlünden de Atatürk’ü ve Türklüğü silmek için her türlü çabayı göstermektedir.

Bu güne kadar yapılan çeşitli uygulamalarla, Atatürk’ün ismi silinmekte, duvarlardan resimleri indirilmektedir.

Türklük kavramının silinmesi için, sürekli olarak Türk Milleti ifadesinin kullanılmamasına özen gösterilmektedirler.

Sayın Başbakan da “Siz Türküm derseniz, başkalarının da Kürt’üm, Çerkez’im, Laz’ım deme hakkı vardır.” Demedi mi?

T. C. Bir hukuk devleti ise ve bugünkü Anayasa da yürürlükte olduğuna göre; Türk vatandaşı olan herkesin kendisine Türküm demesi gerekmiyor mu? Sayın Başbakan’ın Anayasa emirlerine uymaktan neden imtina ettiğini anlayabiliyor musunuz?

Anayasa emrine uyulmadığı gibi, Anayasa’da “MADDE 10.– Herkes, dil, ırk, renk, cinsiyet, siyasi düşünce, felsefi inanç, din, mezhep ve benzeri sebeplerle ayırım gözetilmeksizin kanun önünde eşittir.” Şeklinde ifade edilmesine rağmen; Kürt açılımı, Alevi açılımı, Roman açılımı gibi açılımlarla yaratılan pozitif ayrımcılık Anayasa’ya aykırı olmuyor mu?

BDP yetkilileri her defasında Kürt haklarından bahsederek suç işlemiyorlar mı?

Eğitim Bakanlığı Milli olmaktan çıkıp, çocuklarımızı Araplaştırmaya başlamadı mı? Çocuklara Kuran öğreteceğim diye Arap harfleri ile okuma öğretilmiyor mu? Kuran’ın okunup anlaşılması için Peygamberin bulunduğu toplumun lisanı ile gönderildiğini 12. Yusuf Suresi 1, 2. Ayet: “Elif, Lam, Ra. Bunlar işte sana açıklayıcı kitabın ayetleridir. Biz onu Arapça Kuran olarak indirdik ki siz onu anlayasınız.” Diye ifade etmektedir. Okuyup anlamıyor ve Kurandan öğüt almıyorsanız, Arapça okumak ancak çocuklara Arap kültürünün verilmesine ve toplumun Araplaştırılmasına sebep olmayacak mı? Kuran okutacaksanız Türkçe meal ve tefsirlerini okutun ve öğretin ki çocuklar da ondan feyz alsınlar.

AKP’nin son Kurultayında kullanılan slogana bakınız: “BÜYÜK MİLLET, BÜYÜK GÜÇ, HEDEF 2023.” Nerede Türklük ve Türk Milleti kavramı? Yok.

Kentsel dönüşüm programı çerçevesinde; depreme dayanıklı olmayan binaların yıkımı için yapılan törende seçilen binanın ismi ne idi biliyor musunuz? “TÜRK Apartmanı”

Bunlar birer semboldür. Bu şekilde adım adım Türklüğü yıkacağız demenin göstergesidir.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 66
Toplam yorum
: 3
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 285
Kayıt tarihi
: 23.04.12
 
 

İTÜ Makina Fakültesi 1974 mezunuyum. Ankara İTİA İşletme Yönetiminde master yaptım. Mühendislik v..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster