Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Aralık '13

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
882
 

AKP cemaatin saldırılarından nasıl korunur..?

AKP cemaatin saldırılarından nasıl korunur..?
 

korunma yöntemleri _ mustafa yener


Türkiye, birdenbire iktidar partisine yapılan saldırılarla sarsıldı. Herkes işi gücü bırakmış AKP'ye saldırıyor. Tek amaçları hükümeti yıpratıp, nihayetinde de yıkmak.

Bu saldırıların gerçek hedefi ise, aslında sayın Başbakan.

İktidara yönelen bu saldırıların odağında cemaatin olduğu herkes tarafından biliniyor.

AKP ile cemaat arasında böyle bir kırgınlık oluşmasını aslında hiç kimse arzu etmezdi. Nitekim bu kırgınlık herkesi sarsmış ve derin üzüntülere gark etmiştir. Lakin kabul etmek gerekir ki AKP-cemaat kavgası artık kaçınılmaz bir hal almıştı.

Bundan sonra bizlere düşen AKP’ye ve sayın Başbakanımıza sonuna kadar sahip çıkmaktır.

Zaten bu makalenin amacı da; Başbakanımıza ve AKP’ye sahip çıkabilmek adına faydalı olacağına inandığımız bir dizi somut öneri sıralamak.

_______________

Bu tür saldırılar karşısında yapılması gereken en önemli şey, suçlamaları şiddetle reddetmek, bu saldırıların karanlık odaklar tarafından tertiplendiğini iddia etmektir. Söz konusu odakların isminin açıkça belirtilmesi çok önemlidir. Söz konusu odaklar, gerçekte var olan yapılanmalar olabileceği gibi, tamamen hayali de olabilir. Mühim olan insanların kafasını karıştırmak, “acaba” diye düşünmelerini temin etmektir.

Bir psikolojik propaganda türü olan bu yöntem konusunda, Başbakan yeterince bilgi sahibi olup, geçmişte de bu yöntem kendisi tarafından sık sık kullanılmıştır. 

Mesela sadece Gezi Eylemleriyle ilişkilendirmiş oldukları örgütlerin tam listesini hatırlayabilmek, hatta bırakın hatırlamayı CIA’dan KGB’ye, Yahudi parmağından Alman parmağına, Sırp Gençlik Örgütü Otpor’dan faiz lobisine kadar uzanan geniş örgüt listesini tam olarak tasnif edebilmek bile kolay iş değildir.

Nitekim Gezi Eylemlerini bu örgütlerden hangisinin düzenlediği yada söz konusu edilen örgütlerin gerçekten var olup olmadığı tartışılırken, Gezi direnişinin neden başladığı bile unutulmuştur.

Cemaatin iktidara yönelik operasyonları başlar başlamaz, Başbakan bu konudaki tecrübesini aynı şekilde, operasyonun daha ilk gününde konuşturmaktan geri kalmamıştır. Başbakanın o gün, sadece Konya’da yapmış olduğu bir tek konuşmada, söz konusu ettiği örgütler şunlardır:

“karanlık odaklar”, “çeteler”, “sermaye”, “medya”, “Türkiye içinde ve dışında bir takım karanlık çevreler.”

Ertesi gün Bülent Arınç’tan, Başbakan’a cılızda olsa bir katkı daha gelmiştir; “devletin içine sızmış çeteler.

Başbakan’ın bu konudaki tecrübesine olan güvenimiz her ne kadar tam ise de, tehlike ne yazık ki çok büyüktür ve Bülent Arınç örneğinden de görebildiğimiz gibi Başbakana gelen katkı oldukça sınırlıdır.

Bu sebeple lafı daha fazla uzatmadan aklımıza gelen örgütleri sıralayarak, Başbakanımıza mütevazı da olsa bir katkı sunmak istiyoruz…

_______________

1. Popülerlik bu konuda oldukça önemlidir. Roboski katliamıyla ilgili konuşmasıyla gündeme oturan Galip Ensarioğlu’nun popülerliğinden öncelikle yararlanılmalıdır. Ensarioğlu; “bu operasyonları düzenleyenlerle, Dobrovskiyi yapanlar aynı kişilerdir. Hem Dobrovskinin hesabını soracağız hem bu operasyonların” şeklinde bir açıklama yapması öncelikle düşünülmelidir.

2. Biz Müslüman bir ülkeyiz. Bu önereceğim yöntem her ne kadar daha evvel çok kullanıldı ise de halkımızın Yahudilik konusundaki hassasiyeti oldukça yüksektir ve muhakkak etkili olacaktır. Bu operasyonların arkasında Yahudilerin olduğu ısrarla anlatılmalıdır. Bu iş için en uygun isim Şamil Tayyar’dır. Sayın Tayyar; “MOSSAD’ın operasyon yapılacak adresleri önceden bildiği, bu adreslere operasyon öncesi ayakkabı kutuları içinde paralar bıraktığını, ellerinde somut deliller olduğunu, bir dahaki Çarşamba bunları kamuoyuna açıklayacağını” söylemelidir.

3. Adana Valisi sayın Hüseyin Avni Coş, Fatih Altaylı’nın bir programına konuk olması sağlanmalı. Program esnasında Altaylı’nın, “bu operasyonları kimler düzenledi” şeklindeki sorusuna, Vali Coş; “gavatın teki düzenlemiştir” diye cevap vermelidir.

_______________

Bu yöntemlerin, gündemi sulandırmak için yeterli olduğunu düşünüyor olsam da, konu üzerinde kafa yormaya yine de devam edeceğimi belirteyim.

Çünkü gün, birlik ve dayanışma günüdür.

Başbakanımızı çok sevdiğimi, hiçbir bireysel beklentimin ise olmadığını özellikle vurgulamak isterim.

Saygılarımla…

Mustafa Yener

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Toplam blog
: 57
Toplam yorum
: 73
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1666
Kayıt tarihi
: 29.05.08
 
 

21/12/1966 doğumlu olup Mersin Meslek Yüksek okulu İşletme bölümü mezunuyum. Bir deri firmasında ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster