Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Mayıs '11

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
2680
 

AKP Demirel'i kızdırmasın..!

AKP Demirel'i kızdırmasın..!
 

Herkes bilir ki Süleyman Demirel Türkiye’nin yetiştirdiği en zeki insanlardan biridir. Yetiştiği toprağına ve dostlarına bağlıdır. 50 yıl önce tanıştığı arkadaşını unutmaz, telefon açar hatırını sorar. Ömrü ve siyasal hayatı da böyle ilişkiler içinde geçmiştir. Demirel için dostluk , arkadaşlık ve vefa bir çok şeyden önce gelir. 

Demirel ile siyaset sahnesinde aşık atmak için kişide mangal gibi yürek olmalı. Demirel yaşlandıysa, hareket kabiliyetini kaybettiyse henüz ölmedi. Ona laf atmak demek, oy kaybetmek demektir. Demirel hala Türkiye’sağının en saydığı, en saygın isimlerden biridir. Hala çok dostu vardır. “Benim yerime ölür müsün?” Diye sorsa…Ölecek bir çok dostu vardır. Çok sevenleri vardır. Düşmanları yok mudur.. Herkesin düşmanı var… Hasetten , kinden, çekememezlikten… Dünya kadar.. Ama Demirel’in düşmanından çok daha fazla dostu, ona inanan insanlar vardır. Hala seveni çoktur. 

Süleyman Demirel girdiği hemen hemen her seçimi rakiplerine göre bariz bir üstünlükle almıştır. 

1969’da I.Demirel, 1970’de II.Demirel, 1970.’de III.Demirel, 1977’de IV.Demirel, 1978’de V.Demirel , 1980’de VI.Demirel, 1991’de VII.Demirel Hükümetlerini kurarak bu ülkede 7 kez seçilen Başbakan olmuştur. 

Ve nihayet Türkiye Cumhuriyeti’nin 9.Cumhurbaşkanı (1993- 2000) olarak bu ülkeye 7 yıl hizmet etmiştir. 

Süleyman Demirel terbiyeli bir insandır. Siyasi hayatı boyunca rakiplerine küfretmemiştir, Daima meydanlarda dürüst, edepli davranmıştır. Yaptığı hizmetleri ve yapacağı hizmetleri anlatmıştır. Rakiplerinin şahsiyeti ile uğraşmamıştır. 

Daha ne yapsın… 

Kemal Kılıçdaroğlu’nu küçük gören …. Bu arada gözüne Süleyman Demirel’i kestiren R.T.Erdoğan ona arada laf atmaya başladı… 

Başbakan Tayyip Erdoğan, tek parti döneminin 'Milli Şef'i İsmet İnönü'ye atıf yaparak, "CHP yeni Milli Şef'ini buldu." diyor. Bu ismin de eski Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel olduğunu öne sürüyor. Demirel'in CHP'ye 'akıl hocalığı' yaptığını iddia eden AK Parti lideri, Kemal Kılıçdaroğlu'na Afyon’luların bir sözüyle yükleniyor: "Gölgede duranın gölgesi olmaz." ( Erdal Şen, Mustafa Kuşen - 11.05.2011) 

Süleyman Demirel eski koca kurtlardandır. Biraz yaşlandı ama hala ölmedi… 

Ne diyor Erdoğan : “…. Sayın Kılıçdaroğlu sen kendine başka hoca bul. Başka akıl hocası bul. Gölgede kalma, biraz güneşe çık güneşe…” 

Sanki Kılıçdaroğlu’nun başka akıl hocasına ihtiyacı varmış gibi… 

Kılıçdaroğlu sakin bir insan, ağzını bozmuyor… Doğruluktan ayrılmıyor; yapacağı şeyleri anlatıyor… İktidar olurlarsa neler yapacağını. Hayallerle uğraşmıyor. 

Recep Tayyip Erdoğan’ın 9.Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’e sataşmalarına Eski CHP Genel Sekreteri Deniz Baykal dayanamadı cevap verdi. 

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ile ilgili konuşmasına değinerek, “Şimdi ‘ayakta duramama’ ile eleştiri yapmak bir Başbakana yakışır mı Allah aşkına. Allah sana daha uzun ömür verir inşallah, sen hep ayakta durursun” dedi. İstediğin kadar beğen ya da beğenme, yani bir eski cumhurbaşkanına bir nezaketle bir zarafetle bir saygıyla yaklaşmak gerektiği açık değil mi?” 

Süleyman Demirel eski bir kurttur… Ama kaçın kurasıdır bilir misiniz siz..? 

Böylelerine laf atan devlet adamları ve aday adayları çoğalıyor . Bunlardan biri de BDP Bağımsız Milletvekili adayı Sırrı Süreyya Önder, eski Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in CHP’ye “Milli Şeflik" yaptığı iddiasıyla ilgili olarak, “Kendine ne hayrı olmuş ki CHP’ye olsun. Demirel’den ne olur?” dedi. Haydaaa… Dur bakalım genç arkadaş… 

Demirel’e soruyorlar, “Bu laf atmalara ne diyorsun, diye soruyorlar…” “Eee.. görüyorsunuz siyaset meydanları hala bensiz olamıyor…” diyor! 

Siz Demirel’ kızdırmamaya bakın. Adam 87 yaşında falan ama , kafası kızdı mı ayağına çizmeleri çeker sahaya iner… Ondan sonra siz düşünün… Hiçbir Siyaset Savaşı’nı da kaybetmemiştir ha..! 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bu kadar yazıda Demirelin siyasi hayatı boyunca yazptığı bir icraatı veya ülkemize kazandırdığı bir eseri yazamamışsınız.Yazamazsınız çünkü ülkenin 30 yılının boşa geçmesine neden olmuştur.Yiğidi öldürsekte hakkını vermeyi öğrenmeliyiz,2002 den buyana ülke çağ atladı.Menderes,Özal ve Erdoğan işte gerçek Türkiye sevdalıları.

ILHAN KAYA 
 16.05.2011 9:04
Cevap :
Bayım bunlar sizin kendi değerlendirmeleriniz saygı duyarım . Ama sizin de araştırma yaptığınızdan kuşkum var... İlginize teşekkür ederim.  16.05.2011 18:32
 

""Süleyman hep başbakan /başbakan hep Süleyman " diye söyler ya Fikret Kızılok öyle işte ... Kendisini sevmem ...Ufuk hocamın yazısını okumadıysanız okumanızı isterim...Saygılarımla, sevgiler ... blog.milliyet.com.tr/Basbakan__Demirel_i_alanlara_cagiriyor_/Blog/?BlogNo=306145

Nil ALAZ 
 14.05.2011 16:50
Cevap :
Ufuk öğretmenle hemen hemen aynı zamanda yazmışız yazılarımızı, ama onunki benden önce çıktı. Ben de sevdiğimden değil, fakat iyi politikacı olduğundan sözettim... Yoksa...  14.05.2011 20:54
 

Bunlar cin olmadan adam çarpmaya kalkıyorlar. Onlar bu yoldan gelirken Demirel dönüyordu... O da eni sonu Amerika' ya bağlı politikalar yürütüyordu belki ama bunlar gibi etnik siyaset güdüp, her söylediği ile ortalığı germiyordu. Ananı da al git demiyordu. Şehide kelle demiyordu. Rakiplerini karşısına alıp siyaset meydanlarında tartışabiliyor, üniversite öğrencileri ya da halkın sorularına cevap veriyordu. "Benzin va da biz mi içtik" diyerek insanları gülümsetiyordu en azından. Bu az şey mi? Demirel, foteri, söylemleri, kalitesi ile bunlara bin, binbeşyüz basar. Onlar kendilerine baksınlar. Elinize sağlık Erdal Bey. Saygılar

Ayrıntıda gezinmek 
 14.05.2011 0:20
Cevap :
Valla , Demirel bugün meydana çıksın, hepsini sudan çıkmış balığa çevirir ! O ne kurt politikacıdır..!  14.05.2011 14:12
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 2579
Toplam yorum
: 10204
Toplam mesaj
: 237
Ort. okunma sayısı
: 759
Kayıt tarihi
: 24.10.10
 
 

Mesleğim eğitimcilik… Şimdi artık emekli bir vatandaşım… biraz şairlik, biraz hayalcilik, biraz s..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster