Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Kasım '15

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
701
 

AKP dersini aldı mı?

AKP dersini aldı mı?
 

Görsel internetten alınmıştır.


Yedi haziran seçimlerinden bu yana ülkemizin yaşadığı sıkıntılar malumumuz.

Başarısız hükümet kurma çalışmalarına eklenen, can yakıcı terör olayları milleti canından bezdirdi. Sırf bu yüzden olmalı, insanlar oylarını en büyük parti olan AKP’de birleştirerek onu tek başına iktidar yaptı yeniden.

Elbette karşılığında her şeyden önce beklediği “Huzur ortamının sağlanması.”

AKP’nin,  ortaya atılan tüm olumsuzluklara rağmen yeniden birinci parti olarak meclise girmesi akılları karıştırsa da, neticede “Milli İrade” ye saygı şart.

Ancak bu Milli İrade’ye saygı, keşke yedi haziran seçimlerinden sonra da gösterilseydi. O zaman belki bu kadar insanımız canını kaybetmez, ya da sakat kalmaz, ekonomik zararlar da oluşmazdı.

Tek partinin hükümet kurmasının kesin olması nedeniyle ekonomik veriler de birden düzelmeye başladı. Bu iyiye işaret elbette. Ancak bu iyiliğin sürdürülebilmesi için, hükümetin alacağı kararların da çok önemli olduğu açık.

Her şeyden önce ülkede huzurun yeniden tesisi önemli çünkü huzurun olmadığı yerde hayat olmaz.

Huzur sağlanamazsa, Türkiye’nin geleceği karanlık görünüyor.

Peki, huzur sağlanabilir mi?

Bu konuda şüphelerim var açıkça.

İnsanlarımızın birbirine düşmanca bakmaları için gereken ortam çoktan oluşmuş/oluşturulmuş durumda. Bunda AKP’nin katkıları yadsınamaz. Küçük bir kıvılcımla çok canlar yanabilir. Ki bunun kısmi de olsa örneklerini gördük ve yaşadık.

O nedenle, hükümetin atacağı adımlarda çok dikkatli olması gerekiyor.

Özellikle “Kürt Sorunu” Ortadoğu’daki gelişmelere paralel olarak, her geçen gün daha da kırılgan bir hal almaya başladı. Burada atılacak yanlış bir adımın ülkemizi bir iç savaşa sürükleyeceği açıktır.

Bu sorunun çözümü için daha önce yapılan, adeta göz çıkaran uygulamaların tekrar edilmemesi dileğim. Kardeşçe bir arada yaşamanın formülü aranmalı ve bulunmalı.

Ortadoğu coğrafyasına bakınca bunun pek mümkün olmadığı da ortada.

Velhasıl yeni AKP Hükümetini çok zor günler beklemekte ve tabi vatandaş olarak bizleri de.

Umarım dersini almıştır AKP.  Umarım insanları kaynaştırmanın yolunu bulur, ülkeyi bataklığa gömmek istemiyorsa bunu başarmak zorunda. Tabii bunu ne kadar istediği önemli, ya da istiyor mu? Burnumuzun dibinde bir Kürt devletinin sınırları şekillendirilirken, ne kadar başarılı olur onu da bilemem.

 Ve… Kış çetin geçeceğe benziyor. Umarım az zararla bahara ulaşmak nasip olur…

02 Kasım 2015

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Kıymetli Yazarımız, Pek çok insanın farkında bile olmadığı bir gerçek de Doğu ve Güneydoğudaki hareketli bölgelerin son yıllar boyunca ciddi göç hareketlerine sahne olduğudur. Kent merkezlerine köylerden yığılmalar olurken yerleşik kent nüfusu Güney ve Batı başta olmak üzere başka bölgelere gitmektedir. Bu iç göçün çeşitli ve çoğu olumsuz sonuçları da yaşanmaktadır. Bu konuda da iktidar önlemler almalıdır. Selam ve sevgilerimle,

Şahbettin Uluat 
 08.11.2015 9:38
Cevap :
Son zamanlarda doğu ve güneydoğu bölgelerimizde yaşanan olaylar iç göçü tetiklemiştir. Ciddi önlemler alınmaz ise Suriye'den gelen göç dalgasında yaşanan sıkıntıları, iç göç nedeniyle de yaşamak mümkün. Umarım kurulacak olan hükümet bunu da göz ardı etmez.Geciken cevabım için çok özür diliyorum. Selamlar, mutlu kalın...  18.11.2015 20:58
 

PKK 'ya karşılık sanki Kürtler ayrı devlet istemiyorlar gibi.

Kerim Korkut 
 06.11.2015 3:58
Cevap :
Ben tam anlamıyla öyle olduğunu düşünmüyorum. Selamlar, mutlu kalın...  06.11.2015 20:10
 

Sevgili kardeşim bence bu seçimde tüm partiler dersini aldılar.Sevgilerimle öptüm. NAHİDE ÇELEBİ

NAHİDE ÇELEBİ 
 04.11.2015 15:34
Cevap :
Umarım almışlardır Nahide Hanımcığım. Zşra alınması gereken çok büyük dersler var herkes açısından...Selamlar, mutlu kalın...  04.11.2015 22:37
 

Merhabalar. Bence AKP ders almadı. Edindiği tecrübelerle, istedikleri gibi ülkeyi nasıl kolay yönetebileceklerinin değişik yollarını tecrübe ettiler. Davutoğlu, şimdiden 2019 ve 2023 yıllarında bile iktidar olacaklarının mesajını verdi.İşin kolayını öğrendiler. Selam ve dualarımla.

Recep Altun 
 04.11.2015 9:20
Cevap :
Bu seçim tablosunda hem iktidara, hem de muhalefete büyük dersler var. Umarım görür, eksikliklerini tamamlar, eğrilerini doğruya çevirir ve huzur verirler millete...Selamlar, mutlu kalın...  04.11.2015 22:43
 
 
Toplam blog
: 278
Toplam yorum
: 3989
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1424
Kayıt tarihi
: 20.11.10
 
 

Bir Kamu Kurumundan emekliyim. Bloğumda; yaşadıklarımı, çevremde gözlemlediğim olaylar ile kendi ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster