Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Ekim '11

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
502
 

AKP istifa etmelidir

AKP istifa etmelidir
 

Bir askere karşın 1027 iade...


Bir İsrail askeri 1027 Filistinliye Bedelken!

Ey! İktidar bizim askerimizin değeri yok mudur?

İsrail Hamas militanları tarafından kaçırılıp esir tutulan tek askeri Gilad Shalit’i  1027  Filistinli tutuklu karşılığı özgürlüğüne kavuşturdu.

Bu demek oluyor ki, İsrail Devletinin bir tek askeri bile ne kadar değerlidir..

Bizde böyle mi?

Memleket kan gölüne dönmüş onlarca şehit vermişiz ve korucular, öğretmenler, işçiler, askerlerimiz polislerimiz bu hain PKK tarafından kaçırılıyorlar ve iktidar onlar için ne yapıyor haberimiz bile yok.

Kaderleri PKK nın keyfine bırakılıyor. Ayıptır. Ayıptan öte hükümetin aczini, lakaytlığını gösteriyor. İçişleri bakanı çıkıp bir açıklama yapmıyor, yapamıyor. Türkiye’nin dünya nezdinde bu kadar aciz hallere düşmesinden ötürü utanıyorum. Biz bu değiliz. Soyumuza ihanet içerisindeyiz adeta.

Başbakan Erdoğan basınla yaptığı toplantıdaki konuşmasında tüm haberlere sansür istedi. Sebebi PKK ya prim vermemeliymiş.

Haydi, oradan canım.

Ne primiymiş bu.

Sadece iki günde 33 şehit vermişiz, sayıların daha fazla olduğu ama iktidar tarafından açıklanmadığı rivayetleri ortada dolaşırken, bir o kadar askerimiz hastane köşelerinde canıyla uğraşırken, içimiz böylesine yanarken, tepkimizi ortaya koymayacağız öyle mi?

Terörü lanetlemek, iktidardan istifasını istemek PKK ya prim vermek demek midir?

Sağır ve dilsiz olmamızı istiyor AKP.

Dünyanın en büyük orduları arasında yer alan ordumuzu da refüze ettiniz . Sanki Türk Ordusu beceriksizdir ve onun için bu kadar zayiat veriyor.

GENERALLERİ, GÜZİDE ASKERLERİMİZİ İÇERİ TIKIP KENDİ ÜLKELERİNDE ESİR DURUMUNA GETİRDİNİZ.

Neden? Ne için tüm bu olanlar. İktidarda kalma hırsı mıdır?

Bu kadar can sizin iktidarda kalabilmeniz için mi hain pusularda, kahpe kurşunlarla can veriyor?

Ordunun içini oydunuz. Lakin hiç kimse merak etmesin AKP askeri rezil etmeye çalışsa da bir Mehmetçiğimiz cihana bedeldir.

İşçiler, öğrenciler, emekliler hak aramak için sokağa dökülürler OTO Kontrol ( SANSÜR) Şehitlerimiz olur, OTO Kontrol( SANSÜR) nedir bu ya? Basın Milli güç sağlanacakmış, Hükümeti istifaya çağırmak terör örgütünü yüreklendirmekmiş. Peki, insana şunu sormazlar mı o zaman PKK yandaşlarının tehditleri basının hepsinde sayfa, sayfa çıkarken ne için bu önlem alınmadı?

Şimdi bunun adı gerçekleri halktan gizlemekten başka nedir?

Ne kadar gizleyebileceğinizi sanıyorsunuz? Unutmayın ki yasaklar daha çok kamçılar bu halkı.

CHP istifanızı istiyor diye demediğinizi komuyorsunuz.9 yıldır bu memleketi idare eden, bu duruma getiren sizler değil misiniz? Hesap elbette sizlere sorulacak, muz imparatorluğuna değil.

Başımızda siz olmasaydınız bir başka iktidar da Türkiye’yi bu duruma getirseydi ondan da bunu hesabı sorulurdu. Bundan doğal ne olabilir? PKK nasıl oluyor da 8 yerden 8 ayrı yere saldırı düzenleyebiliyor?

Demek ki beceremediniz, beceremiyorsunuz. Ona buna halen laf ebeliği yapacağınıza biraz sıkılın ve çekip gidin artık.

Gitmeniz için ille de Mısır örneği gibi halkın ayaklanmasını beklemeyin. Şu diktatör Kaddafi’nin bile böylesine hunharca öldürülmesine bir insan olarak üzülen ben, gelecekten korkar oldum artık. Ülkemde böyle karmaşa istemiyorum. Ülkemin huzurlu, onurlu ve mutlu olmasını istiyorum.

(Diktatör Kaddafi ülkesinden kaçmadı, dediğini yaptı öleceksem ülkemde öleceğim dedi ve son günlerini bir delikte geçirerek ölümü bekledi bu bence yine de onurlu bir davranıştır.)

AKP bu savaşın bitmesini istemiyor

İsteseydi terör dediği olayı bu kahraman ordumuzla çoktan bitirirdi. Bunun adı terör olayından çıkmış savaşa dönüşmüştür artık. Karşımızdaki güç birkaç bin bölücü Kürt değildir. Bunların ardında devletler, emperyalist güçler vardır. Bunu sağır sultan bile biliyor artık. AKP ise can düşmanlarımız olan sahte müttefiklerimizle maşallah gayet iyi geçiniyor ve bir dediklerini iki etmiyor. Neden acaba masaya yumruğunu vurup hesap sormuyor? Ağır silahlar, teçhizat nereden geliyor PKK ya?

Bu yetmezmiş gibi ne yazık ki, AKP Hükümeti ile terör siyasallaşmıştır. Bebek katili ile pazarlıklara oturmak bunun açık belirgisidir.

Bu kadar askerimizin şehit olamasında, yaralanmasında AKP nin vebali çok büyüktür. Bugün neden yakınır gözüküyorlar ki?

Onlara bu cesaretleri verenler kendileri değiller mi?

Aylardır, hatta yıllardır şimdilerde BDP adını alan partinin mensupları tehdit üzerine tehditler savurmadı mı?

Habur’da onlara umut verilmedi mi?

Şehirlere kadar inip terör estiren ve sonra ara sokaklarda kayboldukları söylenenler neden bir türlü yakalanamıyorlar acaba?

Bu onlara prim vermek demek değil midir?

İçim yanıyor, içim. Kahroluyorum. Biz bu kadar aciz değiliz. Bunu kabullenemem.

İki sene önceki yazılarımda da o bölgelerde OHAL ilan edilmesini istemiştim şahsım adıma. Oralarda her evin aranmasını, sınır kapılarının, iyi denetlenmesini, bunların içeri girebilecekleri tüm hudut boyunun iyi korunmasını istemiştim.  Hatta yıkın o dağları taş üstüne taş bırakmayın demiştim. Bu önlemler asla alınmadı ve hainler meydanı bol bularak kanlı eylemlerini sürdürdüler.

Tüm bunlar AKP nin yanlış politikalarından ve de terör örgütüne müsamahalı davranmasından ileri geldi. Bunu yalnız ben değil her vatandaş söyler oldu artık.

Yazık ediyorsunuz bu ülkeye, ihanet ediyorsunuz Çanakkale şehitlerine. 20 li yaşlarda gencecik fidanlarımızı boşu boşuna ölüme gönderdiniz. Çoğu savaşamadan uyduruk sınır karakollarında ağır silahlara karşılık bile veremeden can verdi. Sizler bir evladı yitirmenin acısını tatmadığınız, Lale Devri hayatı yaşadığınız için vicdanınız da sızlamıyor. Yazık, çok yazık.

Deniz Fenerinde tahliye!

Milletimiz kaybolan canlarının derdine düşmüşken hemen salıverildi yandaş adamlarınız. Bu böyle olunca ADALETİN BATSIN DÜNYA demekten başka söz bırakmadınız bizlere. Acımız büyük bu konuya bir başka yazımda değineceğim.

Son olarak şöyle sesleniyorum; Sayın Başbakan artık bağrımıza taş basmakla kınamakla, lanet okumakla bu işler olmuyor. Çözüm mü istiyorsunuz? Ya bunların kökünü kurutacaksınız ya da kurutacaksınız.

Bugün Türkiye’nin dört bir tarafında şehitlerimiz son yolculuklarına uğurlanıyorlar. Allah rahmet mekânlarını cennet eylesin. Acılı ailelerine sabırlar versin. Tüm milletimizin başı sağ olsun. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Değerli Girgin Bey; tırnak içerisine aldığınız sözlerimin aynen arkasında olduğumu bilmenizi isterim. Yorumunuzda kendinizce söylediğiniz sözlere (Deniz Feneri vb.) her ne kadar doğru olsa da, söyleyiş tarzınıza asla katılmadığımı bilmenizi isterim. Bu sizi bağlar. “Prensibim belli, siyasetçi değilim, futbol takımı gibi tuttuğum takım yoktur, dönemsel yıllara göre doğaçlama oy veririm”. Diyorsunuz bu belli oluyor zaten. Siyasetin içerisinde olmak istemeseniz de bakın, yaptığınız siyasettir. Bunun için ille de bir partiye üye olmanız gerekmiyor. Siyaset günlük hayatın her anında vardır. Bir futbol takımı gibi partili olunmaz. Öyle olursa şahsiyetiniz silinir ve sadece biat eden bir kul olursunuz. “MB ta veya başka yerlerde kin ve nefretini kusan partizanlar” dan (sizin sözünüz) değilim. Mensubu olduğum partiyi de eleştirecek kadar yürekliyim. Saygılarımla.

Tünay Süer 
 26.10.2011 12:30
 

“açık fikirli, dürüst, önyargılardan uzak ve kişilik haklarına saygılı olmak, yazarlığın olmazsa olmaz koşullarındandır “ Evet, haklısınız AKP istifa etmelidir ve hatta yok edilmelidir! Onlar bi geldi; terör oldu, yollar bozuk, metro, metrobüs, uçak, gemi, deniz feneri, gündüz feneri gibi yandaş, yoldaş, medya, zenginler, fakir insanlar, ananı al da git (!) baban kalsın, Unu al şeker kalsın, kömürü al, mazot kalsın ööff aman ya hiç çekilmiyorlar. Nerden geldi bu baş belaları. Ah o yüzde elli yok mu (!) ne geldiyse onların yüzünden. Hani, terör oldu nerdeler! Nerde o yüzde elli? Zaten moda oldu; “Nerde AKP ye oy verenler?” Bakın deprem onların yüzünden oldu; sorumlusu RTE hemen istifa etmeli! Yok, efendim bunların tamamını Arabistan’a sürmek lazım NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE! Yukarıdaki tırnak içi yazı sizin hanımefendi; (hakkımda) bir politikacı için hiç fena değil! Ama ben AKP lilerin izini sarı sayfalarda buldum; http://imageshack.us/photo/my-images/219/ehitlerlmezg.jpg/ Saygılar...

M.Talip Girgin 
 24.10.2011 1:12
 

Bu tipik CHPli yaklaşımıdır. Bu yaklaşımın temeli AKPden önce memlekette herşeyin güllük gülistanlık olduğu, AKP ile birlikte Türkiye'nin cehenneme döndüğü algısıdır. Bu memlekette AKP'den önce de karakol basılıyordu. 90'lı yılların terör istatistiği yılda ortalama 1000 ölüme denk düşer. Büyük fedakarlıklarla savaşı kazandık, sonra niye böyle oldu sorusunun muhatabı ise yanlış. Aynaya bakacaksınız. Lütfen okuyunuz: http://blog.milliyet.com.tr/tezkere/Blog/?BlogNo=330372

Buz Adam 
 23.10.2011 15:16
 

Bazıkelimelerin ve kavramların anlamlarını bilmeden kullanıyorsunuz. Örnek olarak: Kişiler istifa eder, kurumlar değil. Otokontrol kelimesinin anlamı '' sansür '' değildir. Klavyesi olan yazıyor !...

SÜLEYMAN SIRRI 
 23.10.2011 13:49
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 375
Toplam yorum
: 766
Toplam mesaj
: 47
Ort. okunma sayısı
: 787
Kayıt tarihi
: 30.04.08
 
 

İstanbul Kadıköy doğumluyum. Herhangi bir menfaat grubuna bağlanmadan, açık fikirli, dürüst, önya..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster