Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

31 Mayıs '07

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
254
 

AKP kriz peşinde...

AKP kriz peşinde...
 

Artık birilerinin dur deme zamanı geçiyor.
AKP için 14 Nisan dönüm noktası oldu. AKP 14 Nisan dan sonra politikasını bu ülkede seçimlerin ertelenmesine ve de İhtilal'i körüklemeye odaklandı. Bunu kendi insiyatifi ile değil, ABD nin talimatları doğrultusunda yapıyor. Buna inanmayanların 07.03.2007 tarihinde Milliyet Blog'da yayınlanan "ABD bizi savaşa sokacak" başlıklı yazımı okumalarını öneririm.
AKP inanılmaz bir şekilde Ordu ile Anayasa Mahkemesi ile YÖK le ve toplumla çatışmaya girdi. Burdan beklentisi, Ya mağdurları oynayıp seçim kazanmak. Ya da Güneydoğumuzu Talabani ve Barzani çapulçularına ikram etmek. Sakın kimse hafife almasın bu görüşü. Nerede bizim kırmızı çizgilerimiz? Nerede bizim Kıbrıs politikamız? Bir ülkenin aydınları bu kadar sağduyusunu kaybetmiş olamaz. Bu ülkenin basınına bakın, görsel medya sına bakın, sanki hiçbirşey olmamış gibi davranıyor. Hatta kim ki birilerini uyarma adına bir görüş bildiriyorsa hemen sansür uygulanıyor.
Bu ülke bize dedelerimizin kanları ile miras bırakıldı. Bu mirasın özelleştirme adı altında parsel, parsel satılmasına daha fazla seyirci kalınamaz. Bu ülkenin Başbakan'ı Birilerinin talimatı ile Tüm kurumlarına savaş açamaz. Herkes haddini bilmeli. Testiyi yere çalıp parçalayanlar, testi kırıldı diye çığırtkanlık yapamaz. Bu ülkenin yazarı çizeri de hala AKP ye haksızlık yapıldığını söyleyemez. Söylüyorlarsa Sayın Erdoğan'ın akibetini paylaşmak zorunda kalacaklardır.
Hiç kimse bu ülkede İhtilal ve Savaş istemiyor. Hiç kimse bir tek yurttaşın burnu kanasın istemiyor. Seçimden kaçmak için bu ülkeyi savaşa sürükleyenler, tarih önünde hesabını vermeye bugünden hazır olsunlar.
Rahmetli Turan Güneş Hocavun dediği gibi "Araba devrilmeden"

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 139
Toplam yorum
: 169
Toplam mesaj
: 31
Ort. okunma sayısı
: 781
Kayıt tarihi
: 29.09.06
 
 

10.12.1949 yılında Nurhak'ta fakir bir ailenin yedinci cocuğu olarak dünyaya geldim. Ziraat okulunda..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster