Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

31 Ağustos '13

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
260
 

AKP medyayı satın alarak reklâmını yaptırıyor; bunları izlemeyerek bu siyaset utancına izin vermeyin

AKP medyayı satın alarak reklâmını yaptırıyor; bunları izlemeyerek bu siyaset utancına izin vermeyin
 

Napayım objektif olamıyorum. Hadi buyurun siz es geçin bu konuyu. Bana ne CHP’den, laikten bilmem neden. Şu halleriyle bin tane oyum olsa birini vermem. AKP’yi eleştirdiğimiz zaman CHP’yi ya da başkasını beğeniyoruz demek değil. Hepsinin de köküne kibrit suyu! Ama kardeşim AKP öyle şeyler yapıyor ki kayıtsız kalmak mümkün değil.

AKP’yi tutan insanlar kör. Ama onlar ama ellerine baston vereceksin. Sen iktidar gücünü kullan, devletin televizyonu başta olmak üzere ülkenin TV ve gazetelerinin büyük bir kısmını kendine bağla. Her kanalda düğmeyi çeviriyorum, Tayip karşımda. Gazeteler, dergiler her şey bütün medya AKP’den bahsediyor. Ben bu medyaya ülkenin yarısının AKP’li olmadığını hatırlatmak isterim. Bu nevine münhasır hizmet aşkı neyin karşılığı? Bir şey mi vaat edildi size? Yoksa başbakanın hışmından mı korkuyorsunuz? Ben geri kalan %50’nin yerinde olsam sizi öyle bir cezalandırırım ki feleğiniz şaşar. Kapalılar zaten TV seyretmiyor ki. Gazete de okumuyorlar. Aydın tabaka muhalefette. AKP karşıtı %50 sizi izlemesin ya da okumasın TV’lerinizi kapatmak, gazetelerinizin kapısına kilit vurmak zorunda kalırsınız.

Ve ben AKP’ye karşı olan %50’nin AKP’nin kanallarını izlememesini ve AKP’yi tutan gazeteleri okumamasını özellikle istiyorum. Hatta bu konuda kampanyalar başlatılmalı. Çünkü medya siyasetin uşağı olamaz. Demokrasilerde medya objektif ve tarafsız olmak zorundadır. Medyamız demokratik olmayacak da Ali dayının öküzleri mi demokratik olacak!

AKP kanalı ne demek ya! Demokrasilerde böyle şey olur mu? AKP’ye oy vermeyen %50 sesini nasıl duyuracak? Sen bütün Türkiye’nin medyası değil misin? Ekranını açıp bütün ülkenin seyretmesini istiyorsun ama. Gazeten dergin her kapıya gidiyor. Bu TV ve gazetelerin hangileri olduğunu herkes biliyor. Demokrasiye hizmet etmeyen, ülkeyi bir bütün olarak kucaklamayan, bir partinin yayın organı durumundaki TV ve gazeteleri seyretmeyeceksiniz, okumayacaksınız. İlla da AKP’ye karşı olmanız gerekmez. Demokrasiyi savunuyorsanız bunu yapacaksınız.

Onlarca kanalda (neredeyse ülkedeki bütün kanallarda) tartışma programlarında, yorumlarda sadece AKP yanlısı kişilerin konuşmaları sizi rahatsız etmiyor mu? Biri söylüyor, öteki haklısın diyor; karşı fikir yok, itiraz yok. AKP Amerika ile Suriye’yi vurmaya gidiyor. İhtimal ki yine onlarca çocuk ölecek. Ancak medya AKP’nin elinde olduğu için bu gerçekler halka başka türlü anlatılıyor. Hatta Tayip bu nedenle kahraman oluyor. Medya halkı direk etkiliyor ve yönlendiriyor. Medyayı bana verin şeytanı peygamber olarak halka kabul ettireyim!

AKP iktidar gücü ve belki başka şeylerle medyayı kendine çevirmişse ve AKP’nin düşüncelerine ülkenin şimdilik en az yarısı karşıysa, artı çıplak gözle bakılınca gidilen yol size karanlık geliyorsa ülke tehlikede demektir. Halk desteği %50 değil,%90 dahi olsa astığı astık kestiği kestik bir hükümet olamaz. Ve medya böyle karanlık bir tablonun içinde yer alamaz.

Halkın hedefi AKP’den kurtulup diğer partileri iktidar etmek değil bu partilerin dördünden de kurtulmak olmalı. Halkın istemeyerek ama mecbur kaldığı için oy verdiği parti olur mu? Halk ülkede demokrasiyi yeniden yaratıp kendi iktidarını kurmalı. AKP kendi açıklıyor; benim amacım İslam devleti diyor (İmanlı nesil yetiştireceğiz) CHP Ergenekon’a sahip çıkıyor. Biri PKK’ya destek veriyor. Bir diğerinin ne yaptığı belli değil. Bunlar halkın umudu olamaz.

Halkımız ilk olarak demokrasiden sapıp korku ya da menfaat saiki ile iktidar partisinin destekçisi durumundaki TV ve gazeteleri izlemeyerek ve okumayarak cezalandırıp hizaya getirmeli. Siz okumayın, siz izlemeyin bir ayda hepsi kapısına kilidi vuracak! Hem AKP’ye karşıyım diyorsun hem de onu tutan gazeteyi okuyorsun. AKP’nin gücü medya desteğinden geliyor. Ama bu desteği kesmek halkın elinde. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sayın Korkut, merhaba. İyi de AKP'nin neyinden şikayetçisiniz? İmanlı bir nesil yetiştirmek fena mı? Onu destekleyen medya elbet olacak, bu ülkede medya ve Amerikan desteği olmadan iktidar olunmaz, bunu bilmiyor musun kardeşim? sonra hangi halk iktidar yanlısı gazeteleri okuyor, TV'yi izliyor? Onlara oy vermeyenler mi? Sizi gerçekçi olmaya davet ediyorum! Korkusuz olmak güzel ama gerçeklerden uzaklaşmamak da gerek! Burası Türkiye kendine has özellikleri ve koşulları var, başka ülkelerle karıştırmayalım; yazar dediğin bunları görebilmeli sayın Korkut! Selam ve saygılarımla...

Dr Lokman Doğruöz 
 06.09.2013 16:28
Cevap :
Bu tür yazılar yazdığımda AKP karşıtı görülmekten çok rahatsızım.Ben kişileri ya da partileri değil onların yaptıkları yanlışları eleştiriyorum.Bunu herkes için yapıyorum.Ben Türkiye de bir düzen kurma amacı taşıdığım için siyasi bir misyonum var. İnsanları karşıma almak benim düşüncemde yazmıyor.AKP de ülkemizin bir partisi.Fikir olarak mevcut 4 siyasi partiyi uygun ve yeterli görmüyorum. Yeni bir yapılanma gerekli diyorum. Bu yazıda ise AKP den ziyade medyayı eleştiriyorum.Medyanın bir partiyi desteklemesi doğru değil. Objektif ve tarafsız olmalı. Bugün TRT de bir kanalda sakallı diğerinde türbanlı varsa ve TRT laik ve sol kesimi ekrana getirmiyorsa devletin resmi televizyonu özelliğini kaybeder.  07.09.2013 19:35
 

senin egitimin, kariyerin ve entelektuel donanimin nedir de AK Parti'ye oy verenlere kor, vermeyenlere aydin diyebiliyorsun ?? herkes baskalarini yargilamadan once kendi çapini ve haddini bilmeli ... Suriye'de çocuklar gazlanirken çocuk olumleri aklina gelmedi de savas ihtimali olunca mi aklina geldi ??? simdiye kadar medyada Beyaz Turk hegamonyasi varken rahatsiz olmadin da simdi medya dengelenince mi rahatsiz oluyorsun ??? Erdogan Cumhuriyet tarihinin en çok çalisan ve icraat yapan basbakani oldugu için için medyada olmasi normal, sen bunun sansurlenmesini mi istiyorsun ??? eger medya bunu sansurlemezse sen halkin medyayi sansurlemesini mi istiyorsun ??? bunlari soyleyen sen demokrasi dersi mi vereceksin ???

Demokrasi Penceresinden 
 02.09.2013 14:47
Cevap :
Yorumunuzun baş kısmında (AKP'ye oy verenler konusunda) yaptığınız eleştiride haklısınız...Böyle bir şey söylemeye hakkım ve yetkim yok...Sitem edeyim derken dozunu kaçırmış gerçekten saçmalamışım.Sitem diyorum çünkü AKP ye oy verenler de başımın tacı.Ama sizinle aramızda bir iletişim kopukluğu bir yanlış anlama var.Yazdığımız 860 yazıdan belki 30 tanesi AKP ile ilgilidir.Ama sanki beni AKP ye karşı yazan biri gibi algılıyorsunuz.Adamlar iktidarda o kadar eleştirme hakkımız olsun ki övdüğümüz yazılarımız da var.Asıl yanlış anlama şu.Burada bir demokrasi yanlışını eleştiriyoruz. Bir ülkenin medyası bir partinin emrinde olamaz.Benim için çok önemli bir kişi,sayfama girmiş yorum ve eleştiride bulunmuş değerli bir insansınız.Eleştirilerimiz ağır olsun.Sorun değil.Zaten ben yazdıklarım yüzde yüz doğrudur demiyorum.Biz burada kavga edersek bizi okuyanlar da kavga eder.Okuyun yorum yapın eleştirin yerden yere vurun ama aynı ülkenin insanları olduğumuz birlik ve beraberliğimiz bozulmasın.  04.09.2013 16:28
 

Kıymetli korkusuz Kerim : Size dün gece yazdım, yalvardım dedim ki bu muhteremler hakkında yazı yazma. Sen sevdiğim, saydığım hasretiyle yanıp tutuştuğum kardeşim,dostum ayrıca yazar habercimsin. Bunların her yerde Jendermeleri var seni yakalarlar gagalarlar,bağ ve bahçeden kovarlar.Yaptığını yaptın hem medyayı, hemde zatı muhteremi karşına aldım.Ben boşuna sana korkusuz dememişim.Selam ve saygılar sunuyorum.

Mehmet Burakgazi 
 01.09.2013 13:36
Cevap :
Ben belamı arıyorum...Vız gelir!  02.09.2013 20:29
 

Şikayet ve önerilerinize katılıyor ve malum yayınları boykot ediyorum. Selâmlar...

İsmail Hakkı CENGİZ 
 01.09.2013 6:54
Cevap :
Teşekkür ederim,sağlık ve mutluluk dileklerimle.  01.09.2013 18:24
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 5478
Toplam yorum
: 14038
Toplam mesaj
: 282
Ort. okunma sayısı
: 651
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster