Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Kasım '17

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
62
 

AKP’nin CHP’nin FETÖ ile İşbirliği Yaptığı Şeklindeki İddiasına Kargalar Bile Güler

Bana ne CHP’den varsa böyle bir şey gereği yapılsın. Hatta Gezi olaylarında dış güçler bağlantısı ve PKK’lılarla ilişkilendirilen iddialar için bile bir şey söylemeyeceğim. Bu ülkede her şey olur. Lakin CHP’ye FETÖ’cü demek gerçekten komik!

Herkes her şey olabilir ama yine de her olayın bir mantığı vardır. Hem ateist diyorsunuz pornocu diyorsunuz hem de hoca efendiyle yan yana getiriyorsunuz, eşyanın tabiatına aykırı!

Aklı başında taraftarlarınız bu iddiaya tebessümle karşılık veriyorlardır. AKP FETÖ’cü deyince CHP FETÖ’cü mü oluyor? FETÖ’cüyse devlet sensin yargıla.

Böyle kuru iddialarla siyaset yapılmaz. Nasılsa taraftarımız bize sadık, ne dersek inanırlar diyerek yapılan mesnetsiz suçlamalar siyaseten yapılsa bile koskoca bir partiye yakışmıyor.

Adamların FETÖ’cülerle yan yana resmi bile yok gaipten mi görüştü bunlar. AKP’nin o kimselerle nasıl iç içe olduğu resimlerle ortada olduğu halde AKP’ye FETÖ’cü demiyoruz. Aldatıldık ama gerçeği gördük dediler inandık.

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ben öyle algılamadım. Yani CHP'yi fetöcü görmedim, görmem için bir nedenim de olmadı. Yalnız CHP'nin bazı siyasi söylemlerinin FETÖ işine yarayabileceği endişesi duyduğum olmuştur. Ben CHP'nin FETÖ tehdidini yeteri kadar ciddiyetle algıladığından kuşkuluyum. Öbür yanda, "CHP fetöcüdür" demek en fazla "AKP fetönün siyasi ayağıdır" demek kadar mana taşır. Karşılıklı bu tür siyasi suçlamalar milletin kafasını karıştırıyor. Esas olanın FETÖ ile siyasi birlik içinde çok sıkı hukuki mücadele olduğu gerçeğinin önemini azaltıyor.

Muharrem Soyek 
 23.11.2017 14:33
Cevap :
"Yalnız CHP'nin bazı siyasi söylemlerinin FETÖ işine yarayabileceği endişesi duyduğum olmuştur. " Yorumdaki bu ayrıntı önemli tabi.  30.11.2017 9:36
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 6235
Toplam yorum
: 15267
Toplam mesaj
: 283
Ort. okunma sayısı
: 635
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster