Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Aralık '17

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
69
 

AKP Türkiyeyi Belli Bir Yöne Doğru Çekmek İstedi Ama Bunda Başarılı Olduğu Söylenemez

AKP Türkiyeyi Belli Bir Yöne Doğru Çekmek İstedi Ama Bunda Başarılı Olduğu Söylenemez
 

İktidardaki partinin ülkeyi kendi düşünceleri doğrultusunda yönetmek istemesi normal. Bu doğrultuda malum AKP’nin savunduğu düşünceler toplumun bazı kesimlerine uymadığı için yönlendirme hatta belki biraz dayatma ile bu kesimlerin sosyal direnci kırılmaya çalışıldı. Artı iktidarda kalma süresi uzayıp halkın desteği arttıkça bu niyet icraatlara da yansımaya başlandı, dindar nesil yetiştirmek istendiği bile söylendi.

AKP Türkiye’yi belli bir yöne doğru çekmek istedi ama bunda başarılı olduğu söylenemez, toplumun yapısı pek değişmedi.

Tek istisna kılık kıyafet. 1970’lerde bu kadar kapalı giyinen insan yoktu. Tercih, gerçeği gördüler, ya da moda, bilemeyiz.

Görünüş aldatmasın, öteden beri muhafazakâr ve muhafazakâr olmayan toplum bugün de aynı.

AKP’nin muhafazakâr bir toplum yapısı oluşturamamasında muhalefetin direnci etkili oldu denilir ama ben pek öyle düşünmüyorum. Bunun açıklaması yaşam geri gitmiyor.

AKP de birlik ve beraberliği savunuyordu tabi kendi anlayışı çerçevesinde. Halk değiştirilemedi ama kurumlarla biraz oynandı.

Ancak AKP kendi açısından bir şeyi başardı, zaten yapabileceği de buydu: Serbestliğin sınırlarının genişlemesine engel oldu. Bu da çok önemli; dindar bir ülke yapamasanız da örneğin İsveç olmasını önlersiniz.

Türkiye’nin inanç ve düşünce haritası değişmedi.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

"Sıfır sorun" diye diye geldiler, ülke sırf sorun oldu çıktı. Bak bunu iyi başardılar.

Filiz Alev 
 23.12.2017 14:47
Cevap :
İyi dokundurmuşsunuz ağzınıza sağlık Filiz hanım.Sağlık mutluluk dileklerimle selamlar efendim.  26.12.2017 20:21
 

Ordumuz darmadağın edildi.Adalarımızı Yunanlılar işgal etmiş durumda.Bir tek dost ülke yok.Kardeş ülke Azarbeycan bile bizden uzaklaştı.Yıllardır çalınan sorularla üniversite kazanıp mezun olup da devlet kademelerine yerleşenler Fetöcülükle suçanıyor binlerce akamedisyen gibi.Her kurumu ele geçirmişler.Yetişmiş beyinlerin çoğusu da kaçak durumda.Bilgi sahibi ve yönetim kapaesitesi yüksek hangi kurum ve başında kim kaldı ki?Eğitim zaten ortada sağlık gibi...Neyseee.Selamlar.

Abbas Oğuz 
 21.12.2017 12:28
Cevap :
Öyle bir tablo çizmişsin ki ama millete sorsan her şey güllük gülistanlık...  23.12.2017 11:38
 

AKP demokratik seçimlerle haklı olarak iktidara gelmiş bir partidir ve Türkiye'yi muhafazakârlaştırmak istemesi son derece normaldir. Adamlar dindardır ve dindar bir nesil yetiştirmek istemeleri meşru bir haktır ve bana göre de şimdiye kadar başarılı olmuşlar, amaçları doğrultusunda da ilerleyeceklerdir. Aslında sorun CHP'nin beceriksizliğindedir. Çünkü onlar tek parti anlayışı ile türbanı bile yasakladılar ve muhafazakarları kızdırdılar, bu günlere gelinmesini mümkün kıldılar. CHP ve eski vesayetçi devlet anlayışı hiç bir zaman bilimin ve hukukun üstünlüğünü savunmadı. Aksine onlarda "Allah nasip ederse" kültürünün pekişmesine çanak tuttular. Türkiye Atatürk'ün öngördüğü gibi MUASIR MEDENİYETLER seviyesine erişemedi ve bugün hala muhafazakar bir toplumsal yapıya sahipse bunun tek sorumlusu AKP değil aksine LAİK liği savunan partilerdir. Çünkü onlar BİLİM'i ve HUKUK'u savunmadılar. Demokrasi halkı aydınlatmaz aksine sadece ve sadece eğitimsiz çoğunluğu iktidar yapar ve yaptı da. Selam

Matilla 
 21.12.2017 11:51
Cevap :
"AKP demokratik seçimlerle haklı olarak iktidara gelmiş bir partidir ve Türkiye'yi muhafazakârlaştırmak istemesi son derece normaldir. " AKP li olmayıp da bu cümleyi kurmak herkesin harcı değil, seni değerli kılan bu yanın zaten.Hiç bir siyasi hareketten etkilenmiyorsun.İşte gerçek karakter bilim adamlığı budur.  23.12.2017 11:43
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 5243
Toplam yorum
: 13597
Toplam mesaj
: 282
Ort. okunma sayısı
: 663
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster