Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Kasım '17

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
75
 

AKP Türkiyeyi Dünyanın Bir Numaralı Ülkesi Yapsa Bile İnandığım Değerler Olmadan Anlamı Yok

AKP Türkiyeyi Dünyanın Bir Numaralı Ülkesi Yapsa Bile İnandığım Değerler Olmadan Anlamı Yok
 

Benim gibi düşünmeyenler olabilir; yani ülkeyi hizmet anlamında ileri götürsün de inandığım değerlere uymasın diyenler.

Onlara şöyle bir soru sorayım: Diyelim CHP başta ve acayip hizmet ediyor ama muhafazakâr kesimlerin hassasiyetini dikkate almıyor, o kesimler bu hizmete rağmen CHP’ye oy verirler mi?

Onların değerleri kendileri için önemliyse benim değerlerim de benim için önemli.

Ben kendim maddiyatçı bir düşünce yapısına sahip olmama rağmen değerler konusunda böyle düşünüyorum.

Kişi başına yıllık gelir atıyorum 50 bin dolar olmuş ama ülkede demokrasi, özgürlük, insan hakları yok neye yaradı…

Ve Türkiye’nin siyasi anlamda AKP’li olanlar ve olmayanlar diye ikiye bölünmesinin nedeni de bu; Türkiye’nin yarısının inandığı değerler öteki yarısından farklı.

Yani şöyle bir şey mümkün değil: Hani diyelim AKP Türkiye’yi dünyanın en ileri ülkesi yaptı. Ama dediğimiz gibi değerler anlamında bir ilerleme yok. Şu anda oy vermeyenler o gün de kendisine oy vermeyecektir. Değerler önemlidir.

 

NAHİDE ÇELEBİ bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhaba Kerim Bey...Dört kişilik bir ailede bile değerler birliği sağlanamazken 80 milyonluk koskoca bir ülkede herkesin değerlerini karşılayan bir yönetim nasıl kurulur ki? Siyasi partiler, zaten farklı değerleri bir araya toplayan kuruluşlar değil mi?...Aynı ya da benzer değerleri benimseyen seçmenler sandığa gidiyor ve oy veriyor. Değerlerde birleşen çoğunluk, demokratik bir seçimle iktidar oluyor?, Biz, dört kişilik bir aileyiz, ben ve eşim "A" partisine; oğlum "B" partisine oy veriyor; ama, bu uyumsuzluk olmasına rağmen geçinip gidiyoruz...Sizin değerleriniz karşılanmazsa "bu ülkede demokrasi, insan hakları,özgürlük(bir tane de ben ekleyeyim) hukuk yok" demek ne kadar doğrudur?...Tüm halkının değerlerini karşılayan bir yönetim dünyada yoktur. Bu ancak bir "ütopya"dır... Selamlar.

cdenizkent 
 29.11.2017 13:16
Cevap :
"Tüm halkının değerlerini karşılayan bir yönetim dünyada yoktur. Bu ancak bir "ütopya"dır." Ülke için anlamlı olabilir benim için anlamı yok demek istedim, bu şekilde düşüncemi açıklayabilirim sanırım.   06.12.2017 20:47
 

Sosyolojik nüveler taşıyan, değerler manzumesi açısından çok önemli bir yazı tebrikler Kerim bey, selamlar.

Nizamettin BİBER 
 29.11.2017 11:27
Cevap :
Teşekkür ediyorum selamlar Nizamettin bey...  03.12.2017 18:33
 

Aradaki fark tamamen duygusal :) selamlarımla :)

Tülay EKER 
 29.11.2017 11:04
Cevap :
Çok teşekkür ederim arkadaşım selamlar İzmir'e...  01.12.2017 23:11
 

Merhabalar. Türkiye Cumhuriyet vatan toprakları üzerinde milyonlarca insan yaşıyor. Ve bu insanların kimi Türk, kimi Kürt, kimi Ermeni, kimi Yahudi vs. Bu bağlamda değerlerimiz farklı olabilir ama, birleştiğimiz bir ortak değerlerimiz vardır değil mi? İşte bu ortak değerlerimiz her neyse, korunduğu sürece bir problem yok. Tabi sadece bu ortak değerlerin korunmasıyla da işler düzgün gitmeyecek. Ülkede aynı zamanda hak, hukuk ve eşitlik de sağlanmalı. Gelelim AKP'ye, AKP'nin ülkemizi dediğiniz duruma taşıyacak ne maddi ne de manevi gücü var. Hükumet üyelerine ve bürokrasiye baskı uygulanıyor. Yani sadece baskı var. Aynı zamanda o dediğiniz seviyeye gelmek için paraya da ihtiyacımız var, ama para da yok!.. Ali'nin külahını Veli'ye, Veli'nin külahını Ali'ye giydirip duruyor. Bir gün patlayacağız, ama ne zaman bilmiyorum. İnşAllah kaygılarımda yanılırım. Tek ben yanılıyım da işler doğru dürüst devam etmiş olsun. Bana göre ele aldığınız konu, güzel ve aynı zamanda yararlı bir paylaşımdı.

Recep Altun 
 29.11.2017 10:54
Cevap :
Ülkemizin durumunu çok iyi tespit ettiğiniz bu detaylı yorumunuzu bir kaç kez okuyup tespitlerini dikkatle gözden geçirdim.Objektif olmaya, bir tarafı tutan olmamaya çalışıyorum ama maalesef söyledikleriniz doğru.Yazılarımı anlamlı yorumlarınızla değerli hale getirdiğiniz için çok teşekkür ediyorum.  01.12.2017 23:03
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 4651
Toplam yorum
: 12564
Toplam mesaj
: 282
Ort. okunma sayısı
: 672
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster