Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Eylül '13

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
1655
 

AKP ve BDP'nin amacı ne?

AKP ve BDP'nin amacı ne?
 

PKK ve AKP uzlaşması bozulmuş gibi görünüyor. PKK çözüm sürecinde arzu edilen barışı baltalayacak bir hamlede bulundu. Kandil'den iletilen mesaj meclisin Kandil yönetimindeki üyeleri tarafından basına açıklandı ve teröristlerin Irak'a çekişilinin durduğu bildirildi. Sebep olarak da hükümetin verilen vaatleri yerine getirmediği gösterildi. İşte Türk halkının aldatıldığının kanıtı.

PKK'nın sözünü ettiği vaatler nelerdir? AKP, Barış ve Demokrasi Partisi ile PKK'ya ne gibi vaatlerde bulunmuştur ki teröristler çekilmeye razı olmuştur? Bunlar neden Türk halkına açıklanmıyor? Çözüm süreci başladığında Öcalan'la yapılan ilk görüşmenin bazı detayları basına sızmış ve bu durum hükümetin tepkisini çekmişti. Anlaşma gizleniyorsa bu durum Türkiye aleyhine vaatlerde bulunulduğunu kanıtlar. Aslında AKP hem geçici barış sağlayarak, silahlı çatışmaları geçici süre durdurarak hem de verilen vaatleri gizleyerek bir dönem daha iktidarda kalmayı hedefliyor. Mesele PKK sorununun çözümü değil, oy için geçici barış sağlamaktır.

Peki PKK'nın amacı ne? Teröristler muhtemelen olup bitenlerin farkına vardılar. Bir BDP'li vekil Abdullah Öcalan'ın bile serbest kalacağını söylemişti. Hükümet bunu yalanladı ama böyle bir vaat olmasa bu şekilde açıklama yapılır mıydı? BDP'li vekil de bu açıklamayla oy hesabı yaparak güneydoğudaki seçmenine müjde vermek istemiştir. Yani sözde başarısını kanıtlamak amacında. Açıklamalara göre bundan sonra ne yapılması gerektiğine de Abdullah Öcalan karar verecekmiş. Tayyip Türkiye butik devlet değildir diyor ama daha teröriste söz geçiremiyor. Sanki Abdullah Öcalan ülkeyi yönetiyormuş gibi onun açıklamaları bekleniyor. Tayyip de güçlü devlet olarak başka ülkelerdeki karışıklıklara müdahale etmek gerekir diyor. Önce bu ülkedeki karışıklığı bir çözebilse.

Şu bir gerçek ki PKK daimi bir barışa yanaşmayacak. AKP ve BDP mevcut durumu seçime kadar koruyarak oy kazanma gayesinde. Yani amaç PKK'ya karşı zafer kazanmak değil, seçimde zafer kazanmak.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Değerlendirmelerinize katılmamak elde değil. hal ve durum bu kadar net iken benim halkım hala oyunu yalancılara, dolancılara ve din istismarlarına vermekten çekinmiyor.Burada dikkat edilmesi gereken en önemli konu ise, Kürt vatandaşlarımızın ayrışma yolunda kandırılıp, bir meshep çatışması içine sokuluyor olmasıdır. Sanmasınlar ki bu millet ayrışmaya,kavgaya,kardeşliğin bitirilmesine ve çatışmalara girecek, sonunda herkes kendi yolu gidecek.Malesef herşey görüldüğü gibi kolay değildir.Dış düşmanlar her an bizim zayıf düşmemizi ve hasta adam olmamızı bekliyor kolluyorlar.Tabiki halktan güven kaybetmiş olan ordumuzun durumuna bakarak heran herşey olabilir düşüncesinde olanlarda yok değil. fakat hala güçlü ve dirayetli bir ülkeyiz. Hala ayaktayız ve hala Atatürk ilkelerini savunan gerçek milliyetçi, birleştirici, laik, dindar insanlarımız var.

Mustafa Cıray 
 13.09.2013 17:17
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 45
Toplam yorum
: 30
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 1875
Kayıt tarihi
: 28.03.12
 
 

1981 yılında Bursa'da doğdu. İnönü Üniversitesi Tarih Bölümü ve Uludağ Üniversitesi Türkçe Eğitim..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster