Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Eylül '10

 
Kategori
İzmir
Okunma Sayısı
903
 

AKP yüzde 37 ''evet'' için şölen düzenledi!

AKP yüzde 37 ''evet'' için şölen düzenledi!
 

AKP'nin referandum şöleni


CHP İzmir İl Yönetimi referandumda İzmir genelinde çıkan yüzde 63'lük ''hayır'' oyunu beğenmezken, AKP'liler yüzde 37'lik ''evet'' oyuna adeta göbek atıyor.

AKP İl Yönetimi referandumda İzmir genelinde alınan yüzde 37'lik ''evet'' oyunu kutlamak için Buca'da şölen düzenlemiş. Sadece davulla zurnanın eksik olduğu eğlencede mangallar yakılmış, kebaplar yapılmış ve bol bol şerbet içilmiş.

Sevinmekte haklılar. Çünkü başta il başkanları olmak üzere hiçbir AKP'li İzmir'den bu kadar oy beklemiyordu. Referandumda halkın oyuna sunulan saçmalıklara İzmirlilerin, ''Evet'' demeyeceğini biliyorlardı. Çünkü onlar İzmirlilerin ve Egelilerin kuru gürültüye ve tehdite pabuç bırakmayacağını çok iyi biliyorlardı.

Anadolunun şehirlerinde, kasabalarında ve köylerinde yaşanan propaganda sürecini hepimiz biliyoruz. Muhtarlara ve halka, ''Referandumda evet oyu vermezseniz yeşil kartınızı iptal ederiz. KÖYDES yardımlarınızı keseriz. Kışın kapanan yollarınızı açmayız, '' gibi şantajlar yapılmıştır. Neye oy verdiğini bile bilmeyen, savunmasız ve güçsüz bırakılan halk onların istediği yönde oy kullanmaya mecbur kalmıştır.

AKP'liler bu uygulamayı Egeli'ye ve İzmirli'ye yapabilir miydi?

AKP'li biri Narlıdere'ye gidip de, ''Evet oyu vermezseniz, şunu yaparım, bunu yaparım haa!..'' diye tehditler savurabilir miydi?

Sıkar biraz....Kaçacak delik bulamaz!

Onların gücü ancak bir torba bulgura, bir torba kömüre muhtaç bıraktıkları halka yeter. Tehdit ve şantajla aldıkları oylar karşısında da demokrasi nutukları atarlar. Davullar çalıp, şölen düzenlerler.

İşte 13 Eylül'den sonra gelecek dedikleri demokrasiyi hep birlikte yaşıyoruz. ''Evet''çilerin sayesinde yeni bir süreç başladı. Tutuklamalar art arda geliyor.

Şölenler düzenleyin AKP'liler ve ''evet''çiler!

Çalsın davullar, gün sizin gününüz.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

100 yıllık ideolojik hegemonya( vesayet) dönemi siz statükocuların direncine rağmen bitti dostum.Tıpkı 1950 ve 1963 de olduğu gibi İzmir de yakında halkın egemen olacağı DEMOKRATLARIN KALESİ OLACAKTIR fanatik dostum. Av.Yenal Ünseli

Yenal Ünseli 
 01.10.2010 21:51
 

Kafes içerisinde özgürlük olurmu....??? Oluyormuş demekki. Birileri miş,miş lerle, muş, muş'larla hala geçmişten gelen bir takım edebi kurallar dahilinde, O ona demişki şöyle demiş, bu buna demişki böyle demişin etkisinde kalmışlar... Yazık.. Biz EVET'lerimizle kafesin kapısını açtık. Şu an doğadayız ve özgürüz. Ama birileri hala o kafesin içerisinde nemalandıkları bir düzenin korumasında kafesin içinde ötüp duruyorlar. Kanat çırpmayı unutmuşlar. Uyuşuk bir halde ordan oraya sıçrayarak geçmişteki yaşantılarına tekrar kavuşacakları ümidi içerisinde bulunmaktadırlar. Efendim kafesin dışında kedi varmış... Bizim de kanatlarımız var. Demokrasi diyoruz adına. Hemde pençelerimiz de var. HUKUK diyoruz adına. Siz kafeslendiğiniz yerde yeminiz bitene kadar oyalanın. Sizi yemleyenler bir gün kendileri yem bulamayacak hale geldiklerinde pasta tariflerine el konulduklarında. Ekmek yemeye mahkum edildiklerinde o zaman anlayacaksınız ki ÖZGÜRLÜK KAFESİN DIŞINDA....

Atila SARUHAN 
 01.10.2010 15:10
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 233
Toplam yorum
: 181
Toplam mesaj
: 21
Ort. okunma sayısı
: 959
Kayıt tarihi
: 07.01.10
 
 

İzmir doğumluyum. Ege Üniversitesi Gazetecilik Yüksek Okulu mezunuyum. Kısa denilebilecek bir sür..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster