Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Ekim '18

 
Kategori
Astroloji
Okunma Sayısı
4025
 

Akrep – Terazi Burcunda Venüs Retrosu & Burçlar (5 Ekim–16 Kasım 2018)

Akrep – Terazi Burcunda Venüs Retrosu & Burçlar (5 Ekim–16 Kasım 2018)
 

 5 Ekim 2018’de durağan(S) konuma geçen Venüs, 7 Ekim itibariyle Retro (Rx) hareketine başlıyor. Gölgeli günlerini Eylül başından itibaren hissetmeye başladığımız bu etkinin tam bitiş tarihi 16 Kasım 2018 olmakla birlikte, gölgeli günlerini bitirerek eski hızına dönmesi 17 Aralık 2018 tarihini bulacak.

Afrodit; tıpkı babası Zeus gibi aşk maceraları ve dillere destan güzelliğiyle mitoloji tarihinin en fettan tanrıçasıdır ve deniz köpüğünden yaratıldığı söylenir. Boğa ve Terazi burçlarının yöneticisi olan Venüs’ü temsil eder. Venüs; hoş ve keyifli enerjiler yayan, sanatsal ve estetik güzellikleri ifade eden, dünyasal hazzı, aşk ve cinselliği, öz sevgi ve öz değeri, para ve bereket akışımızı etkileyen en önemli planettir. Önümüzdeki 40 günlük süreçte Venüs Retro harekete geçecek ve ilgili konularda bizlerde önemli farkındalıklar ve tamamlanışlar yaşayacak, içe dönerek derin bir perspektif ve yeni bir ben’lik kazanacağız.

“Koşulsuz ilahi aşkı ve gerçek sevgiyi, ruh eşi birlikteliğini anlatan gezegen Neptün’dür. Venüs dünyasal aşkları, cinselliği ve parayı sembolize eder.”

Venüs Akrep burcunda çok derin tutku ve korkuları, aşk ve nefret arasında gidip gelen inişli çıkışlı sevme halleri yaratır. Bir ve bütün olma duygusu çok güçlü hissedildiği için sevdiğimiz şeyleri sahiplenme ve kimseyle paylaşmak istememe kıskançlığı verir. Dünyasal alanda en büyük güce kavuşmak, daha fazla para kazanmak, en zor ve güzel olanı elde etmek, hedefe giden yola engel duran her şeyi yakıp, yıkıp yok etmek Akrep temasıdır. Zaten uzun bir süredir Jüpiter Akrep seyri sayesinde en derinlerimizde var olan tutkular, arzular ve ihtiraslar açığa çıkmıştı. Şimdi Venüs etkisiyle birlikte bu süreçte temizlenemeyen tortuların en dibine inerek kökünü kurutacak ve yeni yıl için yepyeni tohumlar ekeceğiz…

Jüpiter Akrep Yolculuğu ve Burçlara Etkileri

Egosunun gölgesinde esir kalan, nefsinin oyunlarını görmeyi ve yenmeyi başaramayan, arzularının şiddetini öfkeye çeviren kişiler için “zorlayıcı” geçecek olan bu süreç; bu konularda hepimizi dizginlemeye ve derin gerçeklerimizi gün ışığına çıkarmaya oldukça kararlı… Retro boyunca geride bıraktığımız insanlardan, hayatımızdaki kişilerden ve devam etmekte olan ilişkilerden yüksek beklentilere girer, kızmaya – küsmeye, korkmaya - kaçmaya hazır halde bekler, odak noktamızı kendimize çevirmezsek bu dönem daha zahmetli olacaktır şüphesiz.

Hayatımıza giren, yolumuzdan geçen, seneler sonra tekrar karşımza çıkan, unutamadığımız ve sık sık hatırladığımız her kişinin bize öğrettiği bir ders olduğunu hepimiz biliyoruz ancak bu bilgiyi içselleştirmekte zorlanıyoruz. O ilişkide yaşadığımız deneyimin, bize yaptığı hizmeti görmeyi ve kabul etmeyi reddettikçe; takıntılı kişiler haline geliyor ve hep aynı olaylı ilişkileri hayatımıza tekrar tekrar çekiyoruz. Bizi büyük hüsrana uğratan kişileri tüm yüreğimizle affedene kadar aynı olayları yine yeniden yaşama ihtimalimiz hiç bitmeyecek. Bu konuları Venüs retrosunda gündeme getirmek, konuşmak, duygumuzu ifade etmek ve bu sefer gerçek manada bitirmek ve bırakmak için muhteşem bir sonbahardayız.  

Bu bilgiler ışığında gereken farkındalığı alır, Retro boyunca kendimizi duymaya ve dinlemeye zaman ayırır, acele etmeden ve yakıp kül etmeden; kendi içimize dönerek, kendimizi duyarak ve dinleyerek zaman’a ve akışa uyum gösterirsek; içimiz-dışımız Güç ve Aşk’la dolacak… Yeteneklerimizi ve gücümüzü fark edecek, sahip olduğumuz en değerli şeyin varlığımız olduğunu hatırlayacak, kendimize yaptığımız haksızlıkları bitirecek, ilişkilerimizde hakettiğimiz ve yaşamaya hasret kaldığımız sevgi, saygı ve değer’i mutlulukla ve güvenle yaşayabilir hale geleceğiz.  

Dünya ve para piyasalarında yaşanan tüm krizlerin nedeni; insanlığın öz sevgisinin azalmasından kaynaklanıyor. İçinde sevgi ve kutsallık olmayan, rastgele ve günübirlik yaşanan cinselliklerde şuan kolektif olarak ekonomik düzende bolluk-bereket kısıtlanması yaratan en temel faktördür. Aşkın güzelliğini ve çekiciliğini kaybetmeye yüz tuttuğumuz, sevmekten korktuğumuz bu zamanlarda dilerim Venüs retrosu tüm varoluşa daha çok sevgi ve değer duygusu getirir. Özellikle cinsellikle ilgili konular ve doğru cinsellik gerekliliğine yönelik konular bu dönem gündem de sıkça yer alabilir.

Yaşayacağımız bu süreç para akışımızı ve harcamalarımızı da derinlemesine analiz edebilmemize ve yeni kararlar almamıza destek olacak. Değer duygumuz yükseldikçe, sağlıklı ilişkiler yaşayacak, ihtiyacımız olan bolluk ve bereketi hayatımıza daha kolay çekeceğiz. Bunun için en iyisini hakettiğimize, tüm kusurlarımızla mükemmel olduğumuzu görmeye, kendimizi affetmeye ve daha çok sevmeye ihtiyacımız var. Süreç boyunca yapacağımız estetik ve imajsal değişimler başta olmak üzere alışveriş için çok uygun bir süreçte olmayacağız.

Venüs Retrosunun Önemli Açıları ve Tarihleri;

10 – 11 Ekim; Mars – Rx-Venüs Karesi;aşk ve ilişkilerde kıskançlık, rekabet, geçmişte bastırılan intikam ve özgürlük duygusunun açığa çıkmasına neden olabilir. Sakin ve yapıcı olunması gereken zamanlar…

15 Ekim; Rx-Venüs – Merkür kavuşumu; Aklımızda olmayan ya da gündemimizde olan ilişkilerle ilgili önemli haberler ve konuşmalar gündeme gelebilir. Bugünlerde aklımıza gelen kişiler ve o ilişkilerde yaşadığımız olaylarda da bizlere önemli bir farkındalık sunabilir. Geçmiş meseleleri kapatmaya yönelik ılımlı konuşmalar yapmak, iletişim kurmak için güzel bir etki…

24 Ekim; Venüsyen Boğa Dolunay’ı ve Satürn Açısı;Süprizlere ve güzel gelişmelere açık bir zaman dilimi… Yaşayacağımız olayların kalitesi kadersel ve karmik nitelikte olacak ve yeni rotamızı belirleyecek sağlam bilgiler ve açılımlar getirecektir.

26 Ekim; Rx-Venüs – Güneş Kavuşumu;Venüs retrosunun en etkin hissedileceği bu zaman diliminde sevmeye ve ilişki kurmaya yönelik ihtiyaçlarımız görünür olacak ve önemli karşılaşmalar, somut eylemler göreceğiz.

30 Ekim; Rx-Venüs Uranüs karşıtlığı;Kasım ayının ilk haftasında da etkisini sürdürecek olan bu görünüm heyecan duygumuzu yükseltebilir ve bugünlerde beklenilmeyeni bekleyebiliriz. Bize katkısı olmayan ilişkilerden, alışkanlıklardan, dünyasal zevklerden özgürleşmek ve tam bağımsızlığımızı ilan etmek için harika bir zaman!

1 Kasım; Rx- Venüs Terazi burcunda;Venüs Akrep seyrinde benliğimizi, gücümüzü yeniden yapılandıracak; Kasım itibariyle aşkta ve kendimizle kurduğumuz ilişkide daha uyumlu, anlayışlı ve naif hareket edeceğiz. Ekim ayında öğrendiğimiz bilgiler ışığında denge yaratmak önceliğimiz olacak. Bu dönem ilişkilere bağımlılık duygumuz açığa çıkabilir ve Retro geçiş bu bağımlılıklarımızdan özgürleşerek kendi benliğimizin önemini hatırlatabilir. Kasım ayında gündem çok değişecek! J  

3 – 4 Kasım; Rx-Venüs – Chiron 150;bugünlerde aşk ve ilişkilerle ilgili geçmiş yaralarımız, yaşadığımız haksızlıkların yarattığı yetersizlik duygularımız, kendimizi kurban eden ve hiçe sayan davranışlarımız şifalanmak ve iyileşmek için görünür olacak. En büyük şifamız da kendimize duyduğumuz anlayış, affediş ve sevgi olacak…

5 – 6 Ekim – 15 – 16 Kasım; Venüs-S Durağan Günleri; bugünlerde Venüs temsili konularda önemli adımlar atmamak gerek…

Değerimizin varlığını ve ihtişamını kavrayabilmemiz için yaşanan, geride kalan, eskiyen ve bize ait olmayan tüm yorucu duygulardan arındığımız ve özgürleştiğimiz; yeniye, değişime kolaylıkla kabul verdiğimiz, en gerçek olan sevdalara ve aşk’a kavuşmak için tüm benliğimizle hazır olduğumuz, kendimize ve tüm varoluşa aşk ve sevgiyle baktığımız, nefsimizin oyunlarını öz gerçekliğimizle alt ettiğimiz mucizevi bir Retro dönemi olmasına niyet ederim…

Ve öylede oldu…

Aşk ile… 

Miray Ertuğrul 

 

Venüs Retrosunun Burcunuza ve Yükseleninize Göre Etkileri
 
Koç
 
Boğa
 
İkizler
 

 
Yengeç
 
Aslan
 
Başak
 
Terazi
 
Akrep
 
Yay
 
Oğlak
 
Kova
 
Balık
 
 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 134
Toplam yorum
: 6
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1841
Kayıt tarihi
: 24.12.13
 
 

Psikoloji, Ruhsal ve Karma Astroloji, yakından ilgileniyor. Yıldızların rehberliği doğrultusunda ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster