Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Haziran '07

 
Kategori
Psikoloji
Okunma Sayısı
1027
 

Aksilik mıknatısı olduğunuz zamanlar olmuş mudur???

Aksilik mıknatısı olduğunuz zamanlar olmuş mudur???
 

Hayatımızda zaman zaman, hatta bazılarımız için birçok zaman, aksiliklerin baş adresi olarak geçirdiğimiz zaman süreçleri oluyordur.

Kendi adıma, yolunda gitmeyen bir şeylerle başladığım bir haftada, o haftanın sonunu getirene kadar hiç bir şey düzgün ilerlemez. Pazartesi ile başlamak zorunda değildir de aksiliklerimin haftaları, hangi gün başladı ise bir hafta sonra aynı günü bulana kadar terslikler art arda sıralanıverirler.

Böyle olunca ister istemez kendine soruyor insan ‘’ acaba bende aksilik mıknatısı olmak gibi bir özellik mi var??’’’ diye.

Nedendir bilmem ve bir anlamda vermem ben bu duruma…

Haliyle kendimi böyle programlıyorum sanırım bende, ’’evet bugün ters başladık bakalım artık ne zaman düzelecek?’’.Benim kendimi bu ruh haline sokmuş olmamın da etkisi vardır tabiî ki, gerçi olmasa bile, yani ben ‘’tamam ilk seferdi şimdi düzelir ‘’ diye kendimi telkinde etsem yinede hakikaten bir başladı mı sonu gelmez sorunların ve işte sorunlu haftanın başlangıç günü olmaya hak kazanır o gün.

Bir stres haftasının yine başlangıcının olması ve sonuna kadar (o mühim günü yakalayana kadar) da düzelmeyeceği düşüncesi, hata üzerine hata, sorun üzerine sorun ve aksilik aksilik aksilik…Dizili verirler hemen arka arkaya.

Bu stres zaten doğru giden durumları bile ters hale getirecek ruh haline itiveriyor beni ve hatlar, aksilikler artıyor da artıyor.Evdeki aksilikleri toparlasanız işinizde çıkıyor bir terslik, işinizi düzeltseniz arkadaşınızda çıkıyor ve hepside bir araya gelince sonu gelmiyor.Nedense de hepsi haberleşip aynı haftada birleşiyor.

Bu bir hafta da insanın ömrünün bir ayına mal oluyor sanırım.

Belki hepimizde oluyordur arada sırada, ama ben çok sık olan zamanlarda nedense kendimi ‘’aksilik mıknatısı’’ gibi hissediyorum işte, böyle bir mıknatıs yoktur beklide ama işte ben oluveriyorum ilk mevcudu…

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Peki hiç "mutluluk mıknatısı" olmadın mı? Mutlulukların, sevinçlerin, süprizlerin ard arda geldiği? Hayat dediğimiz şey böyle değil midir zaten? Bir aksilik- bir mutluluk-bir aksilik-bir mutluluk diye gitmez çoğu zaman. Aksilikler ve mutluluklar demedi halinde seriliverir önüne. O mıknatıs belki de biraz gözdedir, yani olaya nasıl baktığımızda. Hep iyi yaşamak ve bakmak dileğiyle... Kendimde de bir çok kez yaşadığım ve isyan ettiğim duygularını okumak güzeldi. Teşekkürler...

Zevzek 
 10.06.2007 3:49
 

Son günlerin popüler kitabı "The Secret" tam da bundan bahsediyor.. İnsanların iyiyi ya da kötüyü düşünceleriyle çekme özelliğinden.. Tavsiye ederim.. Sevgiler..

Özzlem 
 08.06.2007 15:05
Cevap :
teşekkür ederim...  11.06.2007 16:10
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 205
Toplam yorum
: 496
Toplam mesaj
: 91
Ort. okunma sayısı
: 4524
Kayıt tarihi
: 11.11.06
 
 

86nın bir kış günü doğmuşum, belki de ondadır kışı çok sevişim .Hayatın gerçeklerini görüp nefret..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster