Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Temmuz '13

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
186
 

Aksu yine seçildi... şimdi ne olacak?

Aksu yine seçildi... şimdi ne olacak?
 

Zeki Aksu, yeniden Beykozspor Kulübü Başkanlığı'na seçildi.


Beykoz Spor Kulübü’nde tek listeyle seçime giren Zeki Aksu, yeniden Başkan seçildi

Beykoz’un 1. Lig’deki macerasının ardından geçen yıllarda, hızla basamakları inen ve bu yılİstanbul Süper Amatör Lig’de mücadele edecek spor kulübünde başkanlık seçimi gerçekleştirildi.

Eski Başkan Zeki Aksu’nun hazırda bulunan 54üyeden 52’sinin oyunu aldığı seçimde, yapılan konuşmalar da güne damgasını vurdu. Kulüp üyesi Kemalettin Erkan“Demokrasi kongrede olur. Biz ne Kaymakamımızı ne de Belediye Başkanımızı bu sahalarda göremedik” derken, Başkan Zeki Aksu“Kaymakamımızı ziyarete giderek kulübümüzün şu anki durumunu ve neden bu hallere geldiğini çok açık bir şekilde anlatıp, ondan bu duruma hakem olmasını talep ettik. Ne yazık ki kaymakamımız bırakın hakem olmayı, bizzat savcı ve hâkim olmaya çalışmıştır” diye konuştu.

Sarı-siyah renkleriyle 1908 yılından bu yana faaliyet gösteren Beykoz Spor için gerçekleştirilen Kongre’ye Beykoz Belediyesi eski Başkanı Alaattin Köseler de katılırken, Beykoz'da yakından tanınan ve önümüdeki yerel seçimlerde siyaset sahnesinde görüleceği düşünülen Avukat Kemal Kaya'da yeni yönetimde yer aldı.

Zeki Aksu’nun açıklamalarının damga vurduğu günde, rakipsiz olarak gerçekleştirilen seçimde tek bir liste oylamaya sunuldu. Kulüp ile ilgili dile gelen iddialara tek tek yanıt veren Zeki Aksu’nun Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ile ayrı düştükleri ve protokol anlaşmazlığı nedeniyle BEYTAŞ ve BEYYAP şirketlerine şahsen açtığı davayla ilgili de görüş bildirmesi dikkat çekti. Kaymakamlık tarafından yürütülen denetlemelerdeki asıl amacın, bu davada belirli bir yere gelinmesi olduğunu ifade eden Aksu, yeni bir yönetim seçtirilerek davanın seyrine etki edilmek istendiğini vurguladı. Beykoz Spor gelirlerinin kişisel çıkar amacıyla kullanılması iddialarına da yanıt veren Zeki Aksu, kulübe cebinden para harcadığını belirterek, şunları söyledi:

“Beykoz Spor Kulübü Derneği Tüzüğü’nün 77. Maddesi ‘F’ bendine göre, derneğe ait gelirler bizzat kişiler tarafından derneğin hesabına yatırılmıştır. 77. Maddenin ‘G’ bendinde ise ‘kasada 2 bin Lira bulundurulabileceği’ belirtilmiştir. Ancak kasamızda hiçbir zaman için 2 bin Liradan fazla para bulunmamıştır. Elde tutularak da harcanmamıştır. Yaklaşık 3 yıldır gelir az, gider çok olduğundan dolayı, aradaki fark tarafımdan karşılanmıştır”

Öte yandan seçim sonrası onaylanan Zeki Aksu'nun listesinde şu isimler yer aldı:

Yönetim Kurulu:

Av. Kemal Kaya

Taner Aksu

R. Serdar Alemdar

Salim Barut

Serkan Taş

Mehmet Öztürk

Şener Kurtuluş

Nuri Kızıltan

Adnan Cevizci

Mehmet Tombul

İsmail Albayrak

Abdullah Tombul

Osman İnan

Halil Karababa

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 141
Toplam yorum
: 16
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 492
Kayıt tarihi
: 04.09.12
 
 

1972 yılında Rize Güneysu'da doğdu. Eğtim hayatını orada tamamladı. Zaman içinde Avrupa'nın bir ç..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster