Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Haziran '07

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
1416
 

Al Bayrak

Al Bayrak
 

En değer verdiğimiz kavramlarla ilgili bir sıralama yapılsa bayrak ve vatan önde gelir. Tarih boyunca tüm uluslar bu iki kavram için savaşmış, can alıp, can vermişlerdir.

Biz Türklerinde en önemli iki vasfı vatan toprağı ve onun üstünde dalgalanan bayrak sevgisi olmuştur. Balıkesir de daha öncede sözünü etmiştim(Balıkesir’in orta yeri çardaklı, üstü çamlık) çamlık mevkii vardır. En ihtişamlı görüntülerini Cengiz Topel dönüşü görürsünüz. Veya bana öyle denk geldi. Büyük bir tepe hayal edin. Tepenin yamaçları üstüne göre daha sık ağaç kaplı. Ortada beyaz taş bir merdiven. En yukardan dibe kadar uzanıyor. Kaç basamak var dizinde derman olan saysın, o kadar çok.

Tüm bu manzarayı daha önce görmüştüm ama. Bu kez ilgimi başka bir şey çekti. Tepenin solunda kocaman bir Türk bayrağı... Daha önce görmemiştim. Nazlı ve mağrur dalgalanıp duruyor. Bu kadar uzaktan fark edilebildiğine göre epey büyük olmalı. Yol boyunca gözümü ondan alamadım. Son yaşanan olaylar geldi aklıma, bayrak uğruna, vatan uğruna şehit olanları anımsadım, gözüm yaşardı. Binlerce şehidin kanından rengini alan Al Bayrak üzülme. Daha binlerce yıl nazlı ve mağrur dalgalanıp duracaksın. Dostuna bir sığınak olacak, düşmanına korku salacaksın...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 405
Toplam yorum
: 240
Toplam mesaj
: 59
Ort. okunma sayısı
: 900
Kayıt tarihi
: 19.04.07
 
 

Okumayı ve kendimce yazmayı severim. Samimi eleştirilere açık biriyimdir. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster