Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Nisan '15

 
Kategori
Etkinlikler / Festivaller
Okunma Sayısı
176
 

Alaçatı'nın "6. cı Yüksek Ot Festivali'nde," yağmur yağdı, böyle oldu.

Alaçatı'nın "6. cı Yüksek Ot Festivali'nde," yağmur yağdı, böyle oldu.
 

Nihayet Ot Festivalinin 6 ncısı'da bitirdik. Seneye 7 ncine hazırlanacağız.  Geçen yıl rakı kokulu  arapsaçı favori üründü. Bu yıl her şey ortaya döküldü. Tabak tabak ot yemekleri stantları ve restoranları doldurdu. Arabalarla otlar toplanıp  meydanda görücüye çıktı.

Ege’li olmayan biri bunlara bakıp  bakıp: “ yahu şu bildiğimiz otlardan ne istersiniz. Ne diye otlanırsınız. Bırakın bunu başkaları yapsın. Ot çiğnemekten ne anlıyorsunuz” dese, haklı ama. Kendisine göre. Gel de ot severlere sorun.

Festival yağmurlu başladı. Ortalıkta beklerdik ki  Çeşme Kaymakamı ve Başkan, kortejin başında yürüyerek festivali şenlendirsinler. İşte, yağmur yağdı böyle oldu.

          Ressam Hüsnü Gengönül’ün resim sergisi vardı. Açılış kokteylinde sanatçılar doldurdu salonu. Gözümüze çarpanlar arasında  Hasan Gürsoy, Nevsal Erman Bayık, Halil  Bayık, Şenay Buluğ, Candan Özuyguntaş vardı.

          Yorgo Seferis’in resimleri de, Art Galeryy de teşhir edildi. Gengönülle birlikte beğeni kazandılar.

Sokaklar ot kokuluydu. En verimli ve gözde yerler, Diyanete kaptırılmıştı. Gönüller buruktu.  Biz, katılmayı boykot ettiğimiz için, bu bir  “ tele - Röportaj “ oldu. Resimleri,  Hüsnü Gengönülden aldık.

          Sinsi sinsi yağan yağmur, pazaryerini biraz sevimsizleştirdi. Ve hem fikir olarak “ Yağmur yağdı, böyle oldu” denildi. Böylelikle 6 ncı  “Yüksek Ot Şurası’nın sunumları,” yağmura takıldı.

 

          Başlangıçtan bu yana Ege’de, festivali en iyi yansıtan site olarak bizim Milliyet Blog sitesi görüldü  işin başından beri. Diğer sitelere bakıyoruz,  tümü de yasaksavar gibi işlemişler konuyu.

          Belediyeye kırgınız ve kızgınız. Basın bürosu ve gönüllü dernekler, adresimiz kendilerinde olduğu halde, tekrar dönüş yapmadılar.

          Çok şükür, “ot gibi ortada kalmadık” ama, ot olmadığımızı, onlardan daha faydalı işlerde imzamızı attığımızı da, öğrettiğimizi sanıyoruz. İşallah bundan sonra da, akıllanırlarsa, öğrenirler diyor ve bitiriyoruz.

         Ört ki ölem !

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tülay EKER bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1616
Toplam yorum
: 3879
Toplam mesaj
: 498
Ort. okunma sayısı
: 905
Kayıt tarihi
: 13.08.06
 
 

Hayatın dikenli yollarından geçmenin  sırrı, aralarından çabuk geçmektir. Ümit, naylon çorap giyd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster