Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Ağustos '15

 
Kategori
Yurtiçi Tatil
Okunma Sayısı
8516
 

Alanya izlenimleri !...

Alanya izlenimleri !...
 

Alanya'da ben.


Tek maaşla ayakta durmaya çalışan bir kamu emekçisi olarak, 23.07. 2015 ve 04.08.2015 tarihleri arasında Antalya'nın Alanya ilçesinde, çalıştığım kamu kuruluşunun kampında ailecek tatil yaptık. Milliyet Blog'a bir süre aranının ardından blog yazmaya başlayınca ilk blogum da Alanya izlenimlernimi yazmaya karar verdim. Maddeler halinde yazayım ki anlaşılır olsun.

1) İnsanlar Alanya'ya niçin gelir ? Öncelikle denizi ve sahilleri için değil mi ? Peki, denizde gemilerin bıraktığı atıklar ve yakıt tortuları yani anlayacağınız denizin kirli olması o zaman ne denli doğru ? Ki ; Alanya'da kaldığım sürece yerel basında aynı konuda peşpeşe haberler çıkıyordu. ( Bu arada parantez açayım, Alanya'da yerel basın oldukça güçlü. Hacimli günlük gazeteler ve dergi çıkıyor. Günlük gazeteler magazin eki bile veriyor. Çok takdir ettim ).

2) Alanya'da yabancı turistler için her şey kolay. Çünkü, yabancı turist bilinçli. Bu yıl Alanya'dan memnun olmayan turist gelecek yıl Yunanistan'a, İtalya'ya vs kaçabilir. Ama yabancı turistlere gösterilen aynı özen yerli turistlere gösterilmiyor. 

3) Yerli bir turist olarak fiyatlar arasında uçurum var. 10 TL'ye aldığım bir hediyelik eşya başka bir dükkanda 30 TL'ye satılabiliyor. O yüzden esnafla pazarlık edilmesi elzem. 

4) Alanya'nın yanında Dim Çayı ve Dim Mağaraları var. Ama buralara ulaşımda sıkıntılar yaşanıyor. Biz Dim Çayına bir şekilde gittik. Ama Dim Mağaralarına gidemedik. Çünkü özel aracımız yoktu. Böylesine bir doğal güzelliğe insanları götürecek niye bir toplu taşıma aracı olmaz ? Hayretler içindeyim. Oysa Dim Mağarasına gitmeyi çok istemiştik.

5) Alanya'da sinek, sivrisinek göremedik. Bu da bizim için şehire verdiğimiz artı bir puan. Aynı şekilde geceleri ; şehirde eğlence mekanlarınında insanları rahatsız edecek bir gürültü yok.

6) Alanya'da pazara gittim. Pazarda fiyatların pahalı olması bence çok yanlış. Çünkü, Alanya aynı zamanda çeşitli  meyve sebzelerin üretildiği tarımsal varsıllığa sahip bir yer.

Her şeye karşın biz ailecek Alanya'dan mutlu ayrıldık. Yeniden gelmeyi isteriz. Yukarıdaki gözlemlerim ilçenin daha iyi noktalara gelmesi için ipuçlarıdır. Ayrıca Alanya Antalya'ya otobüsle 2 saat uzaklıkta bir ilçe. Bilmem ki ilgiler bu güzel ilçeyi il yapmak için daha neyi bekler ?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 81
Toplam yorum
: 70
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 6643
Kayıt tarihi
: 24.04.15
 
 

Türkiye'nin kısa espri konusunda en çok üretken ve tanınmış mizah yazarlarından birisiyim. 30 yıl..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster