Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

1946 Mardin ili, Kızıltepe ilçesi'nin Esenli köyünde doğmuştur. İlk ve ortaokulu Kızıltepe'de bitirmiş olup Diyarbakır Erkek İlköğretmen okulu ( l964) Bir süre ilkokul öğretmeni olarak görev yaptıktan sonra Diyarbakır Eğitim Enstitüsü Türkçe Bölümü'nden mezun olmuştur. Abdülkadir okuman yaşı yoktur diyerek Anadolu Üniversi..

Devamı
 
 
 

Yazdığım Kategoriler

 
Anılarımız-Analarımız

Muhterem annenizi saygıyla ve rahmetle anyor, mekanı gül-gülistan olsun diyorum. Size de sağlıklı günler diliyorum. Anne acısı hiç bir şeye benzemez. Mekanı cennet olsun. Selamlar.

20 Kasım 2017 18:31
Sn. Abdülkadir GÜLER ile Diyarbakır Buluşması ve Nisan Ayında Blogerleri Diyarbakır'a Davet

Merhababa Kadri Bey,inanın yazınızı okuyuncu ( 20.11.017) heyecanlandım. 13 Kasım 2017 pgünü Diyarbakır'daı bir araya gelmiştik. Ben Diyarbakır Dağkapı'ya yakın Yenişehir Öğretmen evinde kalıyordum. Telefonla haberleştik.Yanıma geldiniz ve birlikte özel arabanızla Dağkapı'da bulunan 1963 yılında mezun olduğum Diyarbakır Erkek İlk öğretmen Okulu'nun önünden geçtik. Daha sonra Dicle kıyısında Doğan Cafe'de sohbet edip çaylarımızı içtik. Anılarımızdan ve arkadaşlarımızdan söz ettik. Bu arada Sevgili dost Mehmet Burak Gazi ile bir telefonla hal hatır sorduk. Daha sonra sizinle Diyarbakır'ın önemli tarihi yerlerini gezdik. Ahmet Arif. Cahit Sıtkı Müzeleri, Ulu Cami, Dicle Köprüsü ve Gazi Köşkünü gezdik. Daha sornra Diyarbakır merkezinde bulunan Melik Ahmet ve yanık çarşıyı( Çarşıya Şeviti) yi gezdik. Gezimiz sırasında Miyan kökü Şerbetini de içtik. Hasan Paşa tarihi Handa bir mola verdik. Dibaek kahvesin de içtik...Tüm ilginiz için teşekkür

20 Kasım 2017 14:22
3 üncü Blog Çalıştayı'nın Özeti ve Önerilerimiz

Merhaba Kadri Bey, ilk olarak yazıyorum. Söke'deyim. Çalıştayın başları olmasını diliyorum. Selam ve sevgilerimle..

20 Kasım 2017 13:50
 
Toplam blog
: 1816
Toplam yorum
: 3329
Toplam mesaj
: 210
Ort. okunma sayısı
: 712
Kayıt tarihi
: 27.06.09
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster