Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Şubat '11

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
5916
 

Aldatılan kadının içinden çıkamadığı zor durumu

Aldatılan kadının içinden çıkamadığı zor durumu

İşte gerçek bir öykü: “Evliliğimizin üzerinden bir yıl bile geçmeden aramızda sorunlar çıkmaya başladı.

Haftanın dört beş günü eve neredeyse sabaha karşı geliyordu.

‘Kiminleydin’ dediğimde kıyameti kopartıp hakaret ederek üzerime yürüyordu.

Bir gün annemlere gitmek için evden ayrıldım. İçimde bir huzursuzluk hissettim. Nedense bir an önce eve dönmek istedim. Saat 14:00 sularıydı. Kapıyı açıp içeri girdim. İçeriden sesler geliyordu. Koridorda kadın iç çamaşırı gördüm.

Yatak odamıza girdiğimde de gördüklerim karşısında şok olmuştum. Eşim bir kadınla sevişiyordu.

Kendimi öylesine kötü hissettim ki, anlatamam. Kadın, beni görür görmez ayağa kalkıp giyinmeye çalıştı. Ben ‘Utanmıyor musunuz? Hem de yatak odamızda...’diye bağırmaya başladım.

Kadını saçından tutup yerlerde sürüdüm. Birkaç tokat attım. Eşim de ‘kadına ne hakla karışıyorsun’ diye beni kıyasıya dövdü.

Eşim, ‘Hani akşam gelecektin. Erken gelirsen sonu bu olur,’ diyerek bana vurmaya başladı.

Ağzım burnum kan içinde evden ayrıldım. Ama ne yazık ki ne bir mesleğim var, ne de cebimde bir kuruşum… Ailemin de durumu iyi değil. Onlar da “kızım evine dön” dediler. Yirmi gün sonra eve dönmek zorunda kaldım.

Bazen alkollü gelip benimle olduğunda tiksinti duyuyorum. Kendisinin üzerinde hiçbir mal varlığı yok. Babasının yanında çalışıyor, görünüyor. Boşanma davası açsam da fazla bir nafaka alamayacağım, söyleniyor. Bana bir yol gösterin. Ben ne yapmalıyım?”

Değerli okurlarım ne yazık ki çok sayıda kadın benzer sorunları

yaşıyor. Sizden bu konuda çözüm önerileri ve yorumlar bekliyorum.

Cengiz Hortoğlu

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

sayın cengiz bey,bu evlilik zaten hiç başlamadan bitmiş.nedenmi?bir erkek daha bir yıllık eşini aldatıyor ve üstelik eşi ile paylaştığı yatağa dostunu sokuyorsa bu evlilikten ne hayır beklenirki? çocukda yoksa inceldiği yerden kopartırsın.kadın onuru kırılmış bir şekilde evliliğini devam ettirmektense, kendisine iş bulabilir yeni bir düzen kurup yoluna devam eder.aladatan erkekler evliliklerinin devam etmesinin sebebi, kendilerinin vazgeçilmez olduğunu düşünüyor ve yanılıyorlar çünkü bazen insanın elini kolunu bağlayan bir tek şey sebep oluyor.Bu da baba olarak o haltı yerken akıllarının ucuna bile gelmeyen yavrular oluyor. sadakat kaybolunca,sevgi,saygı,güven hepsi bitiyor.anne,baba olarak yolunuza devam etmek zorunda kalıyorsunuz. saygılarımla

bahargüneşi 
 01.03.2011 18:09
 

Cengiz Bey, ne yazık ki ne ilk ne de son olacak hemcinsimin yaşadıkları, elbette çalışabileceği bir iş bulunur ama Selvi Hanımın dediği gibi toplumda dul kadın sıfatını almak ve bunu taşımak o kadar zor ki! Boşanmalı fakat boşandıktan sonra ambalaj değiştirerek başka sorunlara gebe hayatı. Bunu da birileri anlatmalı bu genç kadına. Hep söylüyorum, İlikilerde adı her ne olrsa olsun(sevgili, eş vs.) kadın yaşadığı birlikteliğin emekçisi, erkekse patronu oluyor. Sonuçta ezileni sömürülen hep kadın! Saygılarımla, tecrübelerinizin paylaşımlarınızı talip ediyorum, mutlu kalın..

Dilek Yaka 
 01.03.2011 10:18
 

Ne kadar maddi olarak bağımsız olursanız olun, eğer ( yaşadığınız bölgeye göre tabiiki biraz daha değişiyor) Dul bayanlara toplum olarak bakış açımız değşmediği sürece maalesef bu tür evlilikler yürütülmek zorunda. Hele birde genç bir bayan iseniz hayatınızı cehenneme çevirebilirler. Herkes bir şekilde o kişilerden faydalanmak istiyor. Bunları yazarken utanç duyuyorum.

SELVİ 
 28.02.2011 11:29
 

derhal boşanması gerekiyor,aksi takdirde kaderim diyerek cehenem azabı içinde kalacak,ailesinin sahiplenmesi için verecek ekmeğiniz yok mu desin ve kurslara katılarak meslek edinsin ve çalışsın

NE?EVER GÜR BALTACI 
 28.02.2011 3:56
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 772
Toplam yorum
: 551
Toplam mesaj
: 6
Ort. okunma sayısı
: 4894
Kayıt tarihi
: 20.11.10
 
 

CENGİZ HORTOĞLU Cengiz Hortoğlu Gaziantep'te doğdu. İstanbul Hukuk Fakültesini bitirdi. Serbest a..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster