Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Şubat '12

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
665
 

Aldatılmanın dayanılmaz ağırlığı

Aldatılmanın dayanılmaz ağırlığı
 

Kadınların ortak yarası aldatılmak…

Acaba hiç aldatmayan, cidden çıkıpta “ya ben harbi, adam gibi bir adamım asla ne karımı ne de sevgilimi aldatmadım ve aldatmamda “diyen olabilir mi? Eminim herkes şu andan sonra savunmaya geçecektir. “Tabi ki var, tabi ki ben” seslerini duyar gibiyim. Ama o seslere cevap veriyorum. “Hiç inandırıcı değilsiniz”

Aldatmak nedir? Sadece eş veya sevgiliden başka biriyle paylaşılan bir gece midir? Maalesef hayır! Aldatmak zihinsel, ruhsal ve fiziksel gerçekleşir. Zihin algılamadan bir münasebet doğmaz. Öyleyse fiziksel bir aldatma için iki şart yerine gelmiş durumda. Peki, ruhsal olanlar?

Yani bir gece, tek bir hata diye başlayıp senelerce süren aldatmacalar için ne söylenebilir? Bir türlü bitmeyen, bitemeyen yalanlar… Zaten en korkunç olanı da odur. Ruhen aldatılmak… Oysaki erkekler sizi elde edebilmek için aklınızın alamayacağı her şeyi yaparlar. O zaman güzelsiniz, alımlısınız, bakımlısınızdır. Hiçbir kusur, hiçbir davranış gözlerine batmaz. Üstünüze gül bile koklayamazlar. Heyecanlar, hevesler, bakışmalar, buluşmalar sadece elinizi tutmak için bile günlerce bekleyebilir, bir küçük bakış için kapınızda bile yatabilirler.

Ama bütün bu sihir onunla aynı çatı altına girene kadardır. Bütün hevesler, heyecanlar sevgiler, aşklar bir anda yok olabilir. Dokunulmazlık kalkanı birden kaybolur. Zamanın hainliğini de hesaba katarsak onun sizden uzaklaşması için geri sayım başlamıştır bile.

İşte bu zamanda fark edilen üçüncü bir kişi hayatınızın tam ortasına bir yılan gibi çöreklenebilir. O zaman güzelliğinizin, zekânızın, hoşgörünüzün hiçbir anlamı yoktur. Çünkü artık görünmez olmuşsunuzdur. Ve artık aynı evin içinde yaşayan iki yabancı olunması kaçınılmazdır. Ne zaman hangi arada sizi çok sevdiğini tutkuyla bağlı olduğunu unutur anlamazsınız bile. Gül kokan dudaklarınız, bahar kokulu saçlarınız, bir masal gibi konuşan kalbiniz artık değersizdir.

Ancak sahiplenme duygusu devreye girdiğinde size tercih ettiği kişinin de evdekinden farklı olmadığını anlamaya başlar. Tabi eğer şanslıysa… O zaman ufak da olsa bir şansı vardır belki geri dönmek için… Tek bir adım yeterlidir sadece. Çünkü kadınlar affeder. Kimisi tüm pişmanlığını koynuna alır ve döner. Ama dönemeyenler her iki tarafa da ihanet edenler. Ne yardan ne serden geçenler? İşte onlar aslında sadece ve sadece kendini aldatır…

“Aldatmak kendini başkalarından kurnaz sanmaktır” Ama mümkün değildir. Emin olun ki aldattığınız kişi de en az sizin kadar akıllıdır. Susması ve affetmesi yalnızlık yada aptallıktan değil, yüreğinin büyüklüğündendir.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Günümüzde erkeklerin adı çıkmış;araştırmacılar,kadınların sinsice daha çok aldattıklarını tesbit etmişler..Bizlerden ırak olsun bu konular...Her şeyin yapaylaştığı,ilişkilerin kutsiyetini yitirdiği;özverinin yerini çıkarların aldığı dünyada,özellikle Batı 'da,nesebi gayri sahih çocuk(Anası-babası belli olmayan çocuklar )sayısının hızla arttığı bilinmektedir.Edebin olmadığı yerde saygı biter...Saygının olmadığı yerde sevgi de uçtuğundan karşılıklı yalanlarla girdaba giren adı EVLİLİK olan bir garip ilişkiler silsilesi,çiftleri ve çocuklarını yer bitirir.Böylesine evlilik olmaktansa tez elden bunu bitirmek gerekir..Ailelerin ve devletin insan yetiştirme politikalarında çok titiz çalışmalar yürütmeleri gerekiyor.Yoksa benim gibi 40 yıl evlilik sürdürenler dinazor sayılmaya nbaşlayacak :)) Saygılarımla...

Mesut Selek 
 29.02.2012 21:28
Cevap :
Ne güzel Allah mutluluğunuz daim etsin.Yorumunuz için teşekkür ederim.  01.03.2012 18:45
 

Ne demek elbette zaman ayıracağım. Çünkü oldukça nitelikli bir yazı. Müstakbel yazılarınızı takip ediyor olacağım. Sevgi ve saygılarımla.

Arda İnal 
 27.02.2012 11:51
 

Erkekler hakkında böyle bir genelleme yapılmasını doğru bulmadığım gibi kadınlar hakkında da bu hususta genelleme yapılmamalı. Kendimi övmek yada başka bir amacım yok ve samimiyim ki hayatımdaki insana sadık kaldım. Bahsini ettiğiniz şeylerin daha derinine inerek birbirini seven insanlar var, duyguların kendisi için duyguları yaşayanlar.. Onuru kuşanarak yaşamak imkansız mı erkekler için? Her erkek bu kadar sığ mı? Eğer cevabınız evetse size katılmıyor fakat saygı duyuyorum. Saygı ve sevgilerimle. Arda

Arda İnal 
 24.02.2012 12:20
Cevap :
Elbetteki bir genelleme doğru olmaz. ama istisnalarda kaideyi bozamayacak kadar azınlıkta diye düşünüyorum. yazımı okumak için ayırdığınız zamana ve yorumunuza gönülden teşekkür ederim.  26.02.2012 23:34
 

Evliliklerin en büyük kâbusu aldatılmak, daha da beteri böyle bir şey olmasa da korkusunu yaşamaktır. Kadın erkek ayırımı yapmadan, kimsenin böyle bir durumla karşılaşmamasını diliyorum. Çok klasik bir sözdür ama, erkeklerin parayla ve kadınla imtihanın zor olduğu söylenir. Doğrudur. Kadınlar için de ilk iki sıra aynı mıdır doğrusu bilemiyorum. Bu konudaki naçiz kanaatim şudur. Sevgi, gerçekten tarifi mümkün olmayacak kadar güzel ve kutsal bir duygu. Çeşitli sebeplerle zayıflaması veya bir başka kişiye kayması da mümkün. Burada yapılması gereken dürüstçe gerçeği kabullenip "evlilik" müessesesini ateşe atmadan duruma bir çare bulmaktır. Aldatılmanın son kertesi elbette cinsel beraberliktir. Ama eşlerin birbirlerine karşı söyledikleri yalanlar da bana göre bir aldatmadır. Her şeyi paylaşamayan eşler arasında zaten bir kopukluk başlamış demektir. İnandırıcı olmak için yalana da yemine de başvurmamalıyız. O hale gelmişsek zaten geçmiş olsun... Selam ve saygılarımla..

Ahmet YILMAZ 
 24.02.2012 11:34
Cevap :
Böylesine ince bir çizgide yer alan bir konu için yapmış olduğunuz tespitler çok doğru, güzel yorumunuz için çok teşekkür ederim. saygılar  26.02.2012 23:36
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 24
Toplam yorum
: 39
Toplam mesaj
: 6
Ort. okunma sayısı
: 686
Kayıt tarihi
: 23.10.09
 
 

İstanbul'da yaşıyorum. Bilgisayar Eğitimi veren bir firmada satış ve organizasyon görevi yapıyoru..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster