Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Ağustos '06

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
1339
 

Aldatmak

Hayatın insanlara yüklediği bir yükmü, yoksa bir kaçış mı tüm dertlerden yada yeni bir hayatmı yeniden yaşamımızı tazeleyen. Sahiden nedir aldatmak. Yada çok eşlilikmi desem, kendimize yalanlar mı, aşkı yeniden aramak mı yada sonsuzluğu hissetme arzusu mu?..

Bu nedenle çoklu ilişkilere aldatma adını çok da yakıştıramıyorum. Belki de gizliliğidir aldatma espirisi altında yatan. Yoksa hayatla birlikte yaşadığımız olağan bir durum mu?

Şairlere şiirler yazdıran sevgililer değilmi. Her yeni aşka yeni şiirler nasıl yazılır yoksa. Sayfalar dolusu öyküler acaba hangi gezegende yaşandı. Yoksa biz dünyalılar değilmiydik yasak aşk öykülerini yazanlar.

Ben sadece neden diye merak ettim çoğu zaman, neden biter diye aşklar ya da neden yeniden başlar aşklar.

Hayatın ağır yükü altında kalan kadın yeni bir aşka yelken açınca kendinimi bulur acaba. Sevgisizlik batağında kurumuş kadınlar bir hayat ışığımı arar yoksa. Sevdiğinin göğsüne hiç yaslanmamış bir kadın dostça bir yürek mi ister acaba? Sevdiğiyle sevişemeden bilmedikleri yaban ellere gidenlere ne dersiniz? İntikam mı alırlar tüm insanlardan? Sevgisizlik ağır yüktür her insan için, sevgiye susamış insan aldatmış insan mıdır acaba? Eşinden bulamadığı yaşamı başka yüreklerde aramak ne kadar büyük suçtur ki? Dayaksız geçmeyen günlerin acısının intikamını alan kişi ne kadar aldatır ki zaten? Nice kadınlar gördüm mutsuz, umutsuz birazcık sevgiye muhtaç. Hepsi yeni bir yaşam arardı yeni hayatlaraydı özlemleri, birazcık sevgi kırıntısına aç kadınların...

Nice kadınlar gördüm mutlu yaşam ve sevgi dolu dünyalarında, hiç aramadılar yeni sevgileri yada düşünmediler belki de.

Ya erkekler neden, sevgisizliğe kurban onlarmı yoksa. Hayatın tüm yükü onlarda mı? Bir soluk nefes mi? Hayatın acımasızlığına karşı isyan mı? Sevgi nedir bilemeyen kadınlardan intikam mı? Cinselliği bilmeyen insanların arayışı mı, doyumsuzluğa karşı? Yada kendini özgür hissetmek mi tüm kurallara karşı? Olmamalı mıydı yoksa tüm kurallar? Belkide yenemediğimiz bencilliğimizdir.

Aslında yoktur belkide aldatmak diye bir şey. Yaşanmamış hayatlara başkaldırıştır. İnsana özgüdür belkide birazda insani birşeydir. Sorunlu dünyayı sorunsuz yaşama becerisidir bir anlık. Aşk ölmesin ama yine de, hayaller yıkılmasın, üzülmesin kimseler isterim yine de, yaşamı ve aşkı birlikte yaşadığımız hayatın yükünü beraber taşıdığımız, birlikte çocuklarımızı büyüttüğümüz yaşamlarda arayalım. Belki de daha mutlu oluruz, kimbilir. Yaraladığımız her yürek aynı zamanda bizimde yüreğimizdir belki...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Harika bir yazı olmuş gerçekten tebrik ederim. Final kısmı özellikle:" Yaraladığımız her yürek aynı zamanda bizim yüreğimizdir belkide" Çok doğru, seviyorsan kırdığında onun acısı senin acında olur çünkü. Sorunların çözümlerini aldatmalar olmadan yakalayabilmek, hatta o noktaya taşınmadan ilişkilerde aksayan noktaları tespit edebilmek ve şifalandırmak belkide en doğrusu. Sevgi ve ışıkla AYNA

Ayna 
 09.10.2006 22:31
Cevap :
hayata belkide yalansız bir sevgiyle bakabilmek gerek. teşekkürler.  10.10.2006 8:25
 

Bir bayan olarak aldatmaya ve olabildigince aldatılmaya karşıyım ve senin gibi duşunmuyorum.İnsan gönlünü almak cok zordur ve yapılan hata affedilmeyecek boyutta olabilir.

Seda Karagülmez 
 29.08.2006 17:55
Cevap :
özgürlüğümüzü yakalayana kadar ne yazıkki aldatıp/aldatılacağız. sevgiler sizinle olsun.  06.09.2006 10:47
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 144
Toplam yorum
: 383
Toplam mesaj
: 116
Ort. okunma sayısı
: 2671
Kayıt tarihi
: 01.07.06
 
 

Ziraat mühendisi ve iktisatçıyım. yatırım danışmanlığı ve kişisel gelişim konularında  Simurg Con..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster