Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

31 Ağustos '12

 
Kategori
Futbol
Okunma Sayısı
50
 

Alex'i Harcamanın Anlamsızlığı

Alex'i Harcamanın Anlamsızlığı
 

 • Aykut Kocaman’ın, Alex’in olmadığı bir Fenerbahçe yaratabilme çabalarını tuhaf bulmadığımı söylemiştim. Böyle bir tercih son derece normaldir. Daha fazla koşan, daha fazla mücadele eden futbolculardan oluşan bir kadro kurgusu yaratmaya çalışıyor Aykut Kocaman. İyi güzelde, böyle bir hedefi olan Aykut Kocaman’ın neden Selçuk gibi kırılgan birisine takımın merkezi beyninde görev verdiği tartışmaya açık değil mi?
 • Her neyse… Ben işin bu kısmını bu yazıda sorgulamayı gereksiz buluyorum.
 •  
 • Sorun Alex’e karşı Aziz Yıldırım ve Aykut Kocaman’ın tutumu…
 •  
 • Spartak Moscova maçında Alex’in oyuna gireceği anda tribünlerin Alex’e olan ilgisi ortadaydı. Futbolun demokratik bir adaleti var. Başarı ve başarısızlıkta somut bir şekilde taraftarın olumlu veya olumsuz tepkisi söz konusu oluyor. Eğer bu gün Alex Fenerbahçe’de dokuz yıldan beri takımın değişmezi olmayı başarmışsa, bunda hem kendi oyunculuğu, hem kişiliği, hem de başarılı performansı vardır. Ve Alex’in ortaya koymuş oldukları karşısında taraftar bu duruma kayıtsız kalmamış ve Alex’i her zaman takımda görmek istemiş, futbolculuğunu ve kişiliğini olumlamıştır. Vaziyet böyleyken, Aziz Yıldırım ve Aykut Kocaman’ın, Alex’i küstürmelerinin, Alex’e karşı tavır almalarının mantıklı bir açıklaması olabilir mi? Hele ki, Aykut Kocaman’ın kendisi ki, zamanında Fenerbahçe’den nasıl gönderilmiş, kişiliğiyle nasıl oynanmıştı. O dönemde de taraftar, Ali Şen’in bu tavrına karşı durmuştu. Bu gün aynı Aykut Kocaman, dönüp dolaşıp bir zamanlar kovulduğu kulübe hoca olarak döndü. Ve zamanında kendi kişiliğiyle oynanmasını göz ardı etmiş, benzer şeyleri Alex’e yapıyor. Taraftar tarafından kredisi bir hayli yüksek olan Aykut Kocaman, Alex’e karşı aldığı tavır nedeniyle taraftarın hedefi haline geldi. Yok yere… Kendi kendisini yaktı. Ve aksine Alex’e ne kadar tavır alınırsa alınsın, öyle sanıyorum ki Alex kolay kolay Fenerbahçe’den ayrılmayacak.
 •  
 • Hepi topu şunun şurasında iki sene daha Fenerbahçe’de top oynayacak beyefendi bir futbolcuyu, takımın kaptanını kamuoyu nezdinde itibarsız hale getiriyorlar. Akıl alır bir davranış değil.
 •  
 • Ben taraftar tepkisinin baskın çıkacağı kanısındayım. Bir süre daha Alex’e cephe alacaktır Aykut Kocaman. Ama mevcut kadronun Alex olmadan başarı sağlaması bana biraz zor geliyor. Muhtemel böyle bir durumda Aykut Kocaman’da valizini toplamak zorunda kalır.
 •  
 • Yapılması gereken malumunuz üzere, takıma katkıları yadsınamaz bir Alex’i kadroda tutmaya çalışmaktır. Bu ne bir vefa borcudur, nede başka bir şeydir. İyi niyetle işini yapmaya çalışan bir futbolcunun işini yapabilmesinin önünü açmaktır. Alex’in işi gol atmak ve gol attırmak… Bunu fazlasıyla yapmış bir futbolcuyu tartışmak bana çok anlamsız geliyor. Böyle bir futbolcuyu korumak varken, itibarsızlaştırmaya çalışmak kimsenin aklının alacağı bir şey değildir.
 •   

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Alex 70 küsur dakika oynadı.Ne oldu?Fenerbahçe de sorun çok para harcanan Kadronun medyanın şişirdiği kadar kaliteli olmamasından.Sorun Aykut Kocaman da değil.14 sene Efsane olup Bir Spor Klübün yaşamaması gereken ne varsa yaşatan Başkanında.A.Madrid'in başkanı 9 sene hüküm sürüyor.2 UEFA 2 sÜPER KUPA,1 İNTER TOTO KUPASI vede kadroda Falcao diye bir adam var.9 sene de 3 hoca değişmiş.Aziz Yıldırım 7 hoca değiştirmiş.70 Milyon Euro istiyorlar Falcao için. Alex 'e bugün için 7 Milyon euro veren çıkar mı?Benim Oyum Ayut Kalsın.Alexle Aziz Yıldırım gitsin..

mehmet binlik 
 03.09.2012 0:54
Cevap :
Sizinki de bir düşünce... Kimi noktalarda halısınız Mehmet Bey. Selamlar Saygılar  11.09.2012 8:33
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1512
Toplam yorum
: 3024
Toplam mesaj
: 195
Ort. okunma sayısı
: 1118
Kayıt tarihi
: 07.08.07
 
 

Yazarım... Okurum... Öğrencilik yıllarımda çok yazdım... Kompozisyon derslerinde yazdım... Duvar ..

 
 
Yazarı paylaş
 • Tümünü göster