Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Ağustos '09

 
Kategori
Ekonomi - Finans
Okunma Sayısı
514
 

Alın vergi vermeyin...

Alın vergi vermeyin...
 

ALIN VERGİSİNİ DEVLET ÖDEYECEK!


Türkiye Reklam Konseyi’nin öncülüğünde “Alın Verin Ekonomiye Can Verin” kampanyası başlatıldı. Pazarlama, reklam ve medya alanındaki örgütlerin çatı kuruluşu olan Türkiye Reklam Konseyi, küresel krizin etkilerini azaltmak ve iç talebi canlandıracak mekanizmaları harekete geçirmek amacıyla ülke çapında çok mecralı bir kampanya başlatıyor. Kampanya ile sanayi kuruluşlarının firmaların hayata geçireceği promosyon ve indirimler özel koşullarla platformlarda yer alacak.

Yetkililer kampanyadaki amacın iç talebi canlandırarak yılın son çeyreğinde hayatı normalleştirme gayreti olduğunu belirtti. Devletlerin sanayicilerle, hizmet üretenlerle dayanıştığını ve onların ayakta kalması için koşullar oluşturduklarını ifade eden yetkliler bir de bu işin pazarlamasını yapmaya becerebilirlerse kampanya fena görünmüyor. Ancak işte bu noktada neredeyse bir skandala imza atmak üzereler.

Nedeni de; kampanya kapsamında, ekonomist Prof. Dr. Deniz Gökçe, gazeteci Meliha Okur, WWF-Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı eski bankacı Akın Öngör, Merkez Bankası eski başkanlarından Yaman Törüner’in de oynadığı reklam filmlerinin içerikleri.

Okur ve Öngör'ün canlandırdıkları sokak çiçekçisi ve sokak simitçisi acaba vergi ödüyorlar mı?

Ödüyorlarlsa sanırım ilgili makamlar işportacılardan nasıl vergi alabildiklerini açıklamalılar. Ben sokakta çiçek satsam acaba zabıta beni nasıl karşılar. Onlara "Ama reklam da koskoca bankacı ve gazeteci de bu işi yapıyor" desem ne derler acaba.
Yetkililerin bir an evel reklam kapmanyasını gözden geçirmeleri gerekmektedir.
Yıllarca Maliye Bakanlığı'nın; kazancın kutsal sayılabilmesi için vergilendirilmesi gerektğini belirten kampanyaları ile buradaki çelişki giderilmeli ve derhal önlem alınmalıdır.
İlgili ve yetkililere duyurulur.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 12
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 631
Kayıt tarihi
: 20.03.09
 
 

32 yıl önce Ankara'da doğdum. Uludağ Üniversitesi İktisat Fakültesi Mezunuyum. Bireysel Emeklilik ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster