Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Mayıs '19

 
Kategori
Psikoloji
Okunma Sayısı
102
 

Alınganlık

Bir durum karşısında gösterdiğimiz alınganlıkların tamamı eleştirilmekle ilgili değildir. Kendi üzerinde ciddi otorite kurabilenler eleştirilmekten alınmayacağına göre o alınganlıkta başka bir şey var?

Alınganlığı yaftalayıp öteleyenlerde ruhsal zeka gelişmez. Estetik zeka olgunlaşmaz. O kadar net söyleyebiliyorum çünkü her şeyden nem kapacak kadar kuru bir sıcaklığı olan insanım.

Alınganlıklarımızın tamamında kişileştirme yaklaşımı gerçekleşmediğinde soyut evrende gözlemlediğimiz çakışımlar döngüsel dönemdeki karşılıkları ile denklenirse çözümlemelere ulaşılır.

Bu nedenle hepimiz alıngan olmayı eğitmek zorundayız.

Canlılar eğitilebilir varlılardır. Bitkilerin, hayvanların ... bilinci vardır. En karmaşık bilinç yapısına sahip çıkmak zorunda olan insan soyut ve somut alemler karşısında etki-tepki, etki-çekim , etkileşim ... gibi reaksiyonlarla hareket eder.

Nerede ne zaman nasıl olmamız gerekiyorsa en doğrusu odur. Henüz olduramadıklarımız boynumuzun borcu, o sebep hala nefes alabiliyoruz.

Sevgiler cümleten...

"Benim ona alınganlığım alınganlıkların en yücesi ve çözemeyecek belli.  En fazla kurcalayıp kurcalayıp alınganlıklarını tolere edecek. Her şeyden nem kapacak değil, zaten fazlasıyla nemli, bu sebep dikkatine takılı kaldım, kuru bir sıcaklığım, nem dediğin  ne ki?" 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 140
Toplam yorum
: 10
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 99
Kayıt tarihi
: 04.01.12
 
 

Yazmak gönülden çağlayan bir sanattır. Vakti an, mekanı hayattır.  ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster