Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Mayıs '11

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
200
 

Alışılmışın dışında yeni bir şey yok

Gerek iktidar partisi gerek muhalefet partilerinin meydanlarda söyleyeceklerinde yeni bir şeyler yok. Başlangıçta ortaya konan projeler halkın kafasında heyacan yaratmışken devamı gelmedi. 

Seçim sonrasına bırakılan yeni anayasanın yapılması dahil pek çok konuyla ilgili siyasi parti söylemleri askıya alındı.Kişiler üzerinden yapılan karalama siyaseti ön plana çıkınca halkın heyacanı düştü. Siyasetçilerin komediyi dahi alteden sözlerini seyrederek gülmeye çalışıyoruz. 

Avrupa basını, Türkiye' de yapılacak olan seçimin sonrasında Türkiye'nin farklı olaylara gebe olacağını işlerken biz, bu seçimlerin önemini kavrayamadığımızı görüyoruz. Çocukların evcilik oyununa benzer diyalokları bile daha ciddi. Hal böyle olunca meydanlardaki nutukları ciddiye almak fazla akıl karı olmasa gerek. 

Devlet adamlığı ağırlğı olmayan siyasi kişilik sergilemek, halk gözünde politikanın kandırma sanatı olduğunun resmi gibi anlaşılmasına sebep oluyor. Siyasetçilerin siyasete foto montajla yapıştırılmış olması gerçekten garip. Fotoşop denilen olay bu olsa gerek. 

Başka bir tesbit daha yapalım: Bunca garip işlerden sonra halkın liderlerden umut kesmemiş olması demokrasimiz için önemli bir kazanç. Halkın neler istediği, neler beklediği belli. 

Bugünlerde meydanlarda konuşulanlar dün olduğu gibi unutulacak.Hatırlanacak hiç bir şey kalmayacak. Sayın liderlerimize küçük bir hatırlatma yapalım: Gol atma veya gol yememe üstüne kurdukları seçim çalışmalarından vazgeçmeleri lazım. 

Alışılmışın dışında yeni bir şeyler yoksa sizleri de mi yok sayalım? 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 202
Toplam yorum
: 76
Toplam mesaj
: 4
Ort. okunma sayısı
: 304
Kayıt tarihi
: 10.03.11
 
 

BİR DUAMIZ BİR DUYANIMIZ OLSUN YETER ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster