Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Ekim '07

 
Kategori
Alışveriş - Moda
Okunma Sayısı
512
 

Alışveriş sırasında aldatıldım

Alışveriş sırasında aldatıldım
 

Alışverişi insanlar ihtiyaçlarını karşılamak için yaparlar. Bu tanım bazı durumlar için yetersiz kalabilir. Hanımlar yoğun stresten kurtulmak, sadece kendilerini mutlu edebilmek için de aynı faaliyette bulunurlar. Amaç ihtiyaç karşılamak değildir. Sadece günün stresinden kurtulmak, yorgunluk atmaktır.

Eşlerinin yanında yer almak isteyen beyler içinse bu aktivite yoğun stres ve yorgunluk demektir. Yani hanımlar için eğlence, erkek için işkencedir.

Taraf tuttuğumdan değil ama erkekler haksız mı dır?

Paylaşmak istediğim bu değildi. Hem ihtiyaç karşılamak hem de oğluma bayram sürprizi yapabilmek için giriştiğim satın alışın nasıl işkenceye dönüştüğünü anlatacaktım.

Günlerden 4 Eylül Salı.

Ötelediğimiz ihtiyaçlardan olan gardrobu almak için hanımla nihayet karar kıldık.

Hem ihtiyaç karşılayacak hem de çocuklarımıza bayram hediyesi olacaktı. Dünyanın parasını sayacaksın madem sağlam olmalıydı. Satış servis garantisiyle güvenilir olmalıydı. Daha önceden ürününü satın aldığımız güven deneyimi oluşturmuş İstikbal’in bölge ana bayiinin yolunu tuttuk.

Standdaki ürünlerden birini beğendik. Satış sorumlusu yeni bir kampanya başlattıklarını 1250 ytl’lik alışverişi tamamlamamız halinde falanca kredi kartına hem 12 taksit hem de %5 indirim uyguladıklarını söyleyince kabul ettik. Asıl ihtiyaç olan gardrobun yanında çalışma masası, kitaplık ve şifonyeri de dahil ettik alışverişe… Mutluyduk. Çünkü bunun işkencenin başlangıcı olduğunu henüz bilmiyorduk.

Kampanyada öngörüldüğü üzere ilgili kredi kartıyla 12 aya bölerek 1450 ytl’lik taksitli ödemeyi oracıkta gerçekleştirdik. 1288 Nolu ürün satış fişini de düzenledik. İmzaladık. Gardrobun 1 ay içinde diğerlerinin hemen teslim edileceğine dair de anlaştık…

Aradan 4 gün geçti. Haber çıkmayınca aradım. Yarın dediler. Koskoca bölge bayii yalan söyleyecek değildi ya… Yarın demişse yarındır. Yarın oldu. Haber çıkmadı. Yine aradım. Gerekçeleri sıraladılar. Anlayışla karşıladım. Yine yarın dediler. Yarınlar gelip geçiyordu. Birkaç kez daha aradım. Uzun mücadeleler sonunda asıl ürün gar dışındaki ürünleri 15.09.2007 tarihinde 514 nolu ürün teslim formuyla almayı başarabildim.

Ürünler getirildi. Monte edildi. Belgeler yine imzalandı. Belgesiz işlem yapmamaları işi sağlama aldıklarını gösteriyordu.

Montajı tamamlanan ürünleri incelerken kitaplığın yan panelinin hasarlı olduğunu tespit ettim. Satış sorumlusunu arayıp durumu bildirdim. Yenisiyle değiştireceklerini söyleyerek, bu değişikliğin garla birlikte olmasını rica etti. Kabul ettim. Nasıl olsa iki hafta kalmıştı gardrobun gelmesin "onu da bekleriz" dedim.

Bir aylık bekleme süresi dolmasına rağmen bir haber çıkmayınca yine aradım Bölge Bayiisi satış sorumlusu satın aldığım ürünün tesliminin bayram öncesi mümkün olmadığını gerekçeleriyle anlattı. Ben de kendisine bunun bayram hediyesi olduğunu, satış sırasında bu bilgiyi vermesi gerektiğini hatırlattım. Ana ürünü zaten alamadığımı bu durumda satın aldığım diğer eşyalarında iade alınıp satışın tümüyle iptal edilmesi yönde talepte bulundum. Kabul etmediler.

Bunun üzerine garanti belgesindeki bölge servis yetkilisini aradım. Yetkili Bey şikayetimde son derece haklı olduğumu söyleyip, bir süre sonra yeniden arayacağını söyleyip telefonu kapattı. Telefon çaldı. İnanılır gibi değildi. Aldatılmamıştım. Ciddi firma ciddiyetine yaraşır şekilde ilk defa arıyordu. Üstelik yetkili Bey Ramazan Bayramı öncesi gardrobun teslim edileceğini söylüyordu.

Bugün 20 Ekim. Aradan kırk altı gün geçti. Yetkiliden de gartan da haber yok.

Bu süreçte mağazanın iletişim adresine ve telefonuna durumu bildiren şikayetimi arz ettim. Oralardan da henüz haber yok.

Siz siz olun ürünü teslim almadan ödeme yapmayın.

Fotoğraf alışverişe çıkmak üzere denizden çıkanlar.
http://www.milliyet.com.tr/content/galeri/yeni/goster.asp?id=1&galeriid=1941#galeriStart

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 165
Toplam yorum
: 184
Toplam mesaj
: 46
Ort. okunma sayısı
: 3884
Kayıt tarihi
: 25.08.07
 
 

Samsun Terme Şuvayip Köyü'nde doğmuşum. İlk ve ortaokulu Terme'de, lise öğrenimimi Ünye'de tamala..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster