Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Aralık '19

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
85
 

Allah'a Havale Etmek

Hepimiz hayatta zaman zaman haksızlıklara uğruyoruz. Kötü niyetli insanlar tarafından mağdur ediliyoruz. Bu kişiler maalesef çoğu kez bizim yakınlarımız ve tanıdıklarımızdır. Arkadaşlarımız ve dost bildiklerimizdir. Elden, yabancıdan zarar gelmesi çok nadirdir.

Böyle durumlarda ne yapıyoruz? Tabi ki elden geldiğince karşı koyuyoruz, savunmaya geçiyoruz ve bazen de adli mercilere baş vuruyoruz. Maalesef bu arada istenmeyen üzücü olaylar da meydana gelebiliyor.

Ben böyle durumlarda yapım gereği genellikle sabrediyor ve durumu Allah’a arz ediyorum. Çok gerekmedikçe de adli mercilere başvurmuyorum.

İstisnasız diyebilirim ki Allah kötülerin belasını eninde sonunda veriyor. Geriye dönüp baktığımda bana haksızlık yapmış, hakkımı gasp etmiş, beni gereksiz yere üzmüş kişiler gün geliyor bunun bedelini fazlasıyla ödüyorlar. Ne demişler: Alma mazlumun ahını, çıkar aheste aheste.

Ben bilerek ve kasten insanlara haksızlık ve kötülük yapmam. Ama yine de üzülmesine neden olduğum insanlar olmuştur. İtiraf etmeliyim ki ben de bunların bedelini ağır ödedim. Ama artık belli bir yaşa geldim ve tabiri caizse olgunlaştım, kimseyi üzmemeye ve incitmemeye azami gayret ediyorum.

Anlatmak istediğim Allah iyilerle beraberdir. Bize yapılan kötülüğe hemen kötülükle karşılık vermeyelim, sabredelim. Kötüleri Allah’a havale edelim. Eninde sonunda Allah onların hakkından gelecek, hak ve adalet yerini bulacaktır. Bundan emin olun.

Allah bizi hep iyilerle karşılaştırsın.

Âmin!

Şen ve esen kalınız.

14 Ara. 19

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Amin sevgili kardeşim:)

Halil Güven (Sökeli) 
 14.12.2019 23:57
Cevap :
Teşekkürler Halil Abim.  15.12.2019 17:06
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 449
Toplam yorum
: 3008
Toplam mesaj
: 126
Ort. okunma sayısı
: 284
Kayıt tarihi
: 24.01.09
 
 

Tıp doktoru.  ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster