Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Mart '11

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
486
 

Allah adına durun artık! Ya hüküm giydirin ya serbest bırakın!

Allah adına durun artık! Ya hüküm giydirin ya serbest bırakın!
 

“Mazlumun bedduasından sakınınız. Çünkü onunla Allah arasında perde yoktur" Hz.Muhammed (S.A.V) 

Geç gelen Adalet'in adalet olmayıp 'zulüm' olduğu bilinen bir gerçek. İnsan haklarını gasp ve manevi şahsiyetine saldırı! 

Suçu kesinleşene kadar herkesin 'masum' olduğu noktasından hareketle; neyse cezaları verin bitsin bu işkence diye sesleniyor ve Türk Adaleti'nin itibarını, güvenilirliğini kaybettiren uygulamalara artık bir son verin diyorum! 

Senin Hukukçun, benim Hukukçum'u bir yana bırakarak arap saçına dönmüş Ergenekon ve Balyoz davaları için tüm avukatları, savcıları, hakimleri seferber edin! Herkes işin ucundan tutup kaldırsın şu davayı ayağa ve bu utançtan kurtulalım! 

Sayın Adalet Bakanı dün akşam kendisine uzatılan mikrofonlara "Bu tür sanıkların, tutukluların ayrı ayrı barındırılmalarını yasalar emretmektedir ." dedi. Ne tür sanıktır bunlar? Halâ sanık statüsünde iseler, siz devletseniz neden gerekli önlemleri alarak tutuksuz yargılamıyorsunuz? Hüküm giymemiş, sanık sıfatındaki insanlara neden binlerce insanı katletmiş bir cani ile aynı muameleyi sergiliyorsunuz? Bu mudur Türk Adaleti, bu mudur tarafsızlık, bu mudur sizin Adalet anlayışınız? 

Konuşan insanlardan, konuşan Türkiye'den korkmayın! Lâik Cumhuriyete sahip çıkmak adına eleştiren, yazan, çizen insanları düşman belleyip, zulüm yapmayın! 

İşgal altındaki bir ülkede geçerli olan cihad emrini; insanları , uygulanmak istenen İslâm modeli din devleti'ne, Atatürk İlke ve İnkilâplarına ters düştüğü için tepki veriyor diye düşman ilân etmeyin! 

Bizler, yaradanın buyrukları çerçevesinde Dünya'ya ayak uydurarak, ibadet ve kabahatlerimizin ancak Allah tarafından kabul ya da cezalandırılacağına inanan , Kur'an'ı rehber, Hz.Muhammed'i Allah'ın elçisi kabul etmiş Müslümanlarız. İslâm dinini kabul ediyor ancak İslâm'ın doğduğu topraklardaki gibi yaşamak istemiyoruz! 

Bu gün hakkında 'örgüt kurup darbe yapmaktan' sanık durumunda olanlar ; "Eğer bu iddia doğruysa" ülkesini seven insanlar olarak bir tehdit unsuru görmüş ve Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün "Efendiler ve ey millet, biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler ve meczuplar memleketi olamaz. En doğru en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır." sözünü hatırlamışlardır! 

Her ne olursa olsun Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne yönelik bu tür bir girişim suçtur! Demokrasi bir çok kereler hasar görmüştür. Türk Halkı darbe istemediği gibi, darbecilerin de ülkeyi yönetmeye talip olmadığı bir gerçektir! Türk Asker ve subaylarının yetiştiği kurum'da esas olan vatanın bekasıdır! İç ve dış tehtitleri askeri mantık çerçevesinde değerlendirir ve uygularlar! Onlardan siviller gibi düşünmelerini beklersek, -40 derecede nöbet tutup, teröre göğsünü siper edenlerle, her şehitten sonra 'Vatan sağolsun' diyen aileleri ve 'her şey vatan için' diyerek güne başlayan Mehmetçiği'de sorgulamamız gerekir! 

Ortada bir suç varsa bir an önce suçlular cezasını çeksin! Suçları kesinleşmemişse tutuksuz yargılansın! Adalete güven duygumuzun her geçen gün biraz daha zayıflamasına sebep olan geç gelen ve siyasallaşmış Adalet düzenidir! 

Birileri düğmeye basmış ve Orta Doğu istediği gibi şekillenene kadar, önüne çıkacak her engeli yok etmeye çalışıyor! 

"Saddam Hüseyin kimyasal silâh üretiyor" diyerek Irak'ta yüzyılın katliamını yapan ABD, Saddam Hüseyin idam edildikten sonra "Yanlış istihbarat bilgisi verilmiş." diyerek kısa bir açıklama yaptı! Demokrasi götüreceğini söylediği ülkede en büyük terör suçları işlendi, bebekler , kadınlar, erkekler tecavüze uğrayıp, katledildi! İslâm ülkeleri de seyretti... 

Ergenekon, Balyoz bilgi ve belgelerinin bir senaryonun düzmece metni, içeriye atılanların da figüran olduğunu hepimiz biliyoruz! 

İnsanlık adına, Allah adına, vicdan adına, İlâhi Adalet adına, vatan aşkına ya bir an önce yargılayın, cezalarını çeksinler ya da artık bir DURUN! UTANIYORUM! 

3.Mart.2011 

Nurcan Çelik Yalun 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

"Bırakın böyle kalsın; beş-on kişi daha içeri alınsın, 5-10 gazeteci/yazar daha işinden kovulsun ki, o zaman içeri alınmayanların hepsinin yandaş olduğu ortaya çıksın veya kendileri portakal çiçeği gibi ortada kalıp bundan rahatsız olsunlar ki meslektaşlarını savunmaya, iktidarın bu zorbalığını/hukuksuzluğunu eleştirmeye başlasınlar.) Bunu öneren ben değilim, televizyondaki aklı-evvel bir gazeteciydi. Ne kadar duygudan/empatiden/adalet hissinden yoksun insanlar bunlar, değil mi?.. Hele hele bütün bu olan biten hukuk dışı ve neredeyse keyfi uygulamalara sinsi veya apaçık bir sevinç içinde alkış tutanlar yok mu, işte onları görünce/duyunca kusacağım geliyor!!! Yarama tuz ekti bu yazınız, yine içim acıdı. Bu iktidar ve olan bitene ortak olan bu bakanlar kurulu Türkiye'yi dünyanın en büyük ekonomisi de yapsalar, Osmanlı İmparatorluğu kadar geniş nüfuza da sahip kılsalar, benim gözümde hepsi hak-hukuk bilmez duyarsız ve bencil insanlar olmaktan asla kurtulamayacaklardır. Esef içindeyim. Syg

Mehmet Sağlam 
 05.03.2011 13:31
Cevap :
Bir toplumu oluşturan insanlarda var olması gereken bir çok değer bilerek ve isteyerek dinamitlendi. Taşlar yerinden oynadı resmen. Sizin benim için hak ve özgürlükler, çağdaşlık ve eğitim ne denli önemliyse, birileri için de ekonomik gücün getirdiği şişkin cep ve ego o denli önemli! Bunun için de her yol mübah... Paylaşımınız için çok teşekkür ediyorum. Esen kalın efendim.  07.03.2011 23:51
 

Ve de yerinde çağrınıza can-ı gönülden katılıyorum. Selamlar, sevgiler.

Ayrıntıda gezinmek 
 04.03.2011 1:19
Cevap :
Ben teşekkür ediyorum, çağrımı sessiz çığlık olarak bırakmadığınız için... Sevgiyle, mutlu kal sevgili arkadaşım.  04.03.2011 12:36
 

Sizin bahsettiğiniz insanlık, allah, adalet, vicdan gibi kavramlar insanlara mahsus. O bakımdan onların içleri rahat. İşte seçimler geliyor. Onları oradan yollamazsak haklı olduklarını sanıp teröre devam edecekler. Seçim bizim. Saygı ve selamlar...

izmirli doksanyedi 
 03.03.2011 22:17
Cevap :
Seçilmişlere(!) seçim ne denli etkili olacak bilemem ama dumura uğramış beyinlerin bir an önce yoğun bakımdan çıkması gerekiyor... İnancım ve umudum tam! Katkınız için sonsuz teşekkürler. Selamlar Osman Bey.  04.03.2011 12:40
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 348
Toplam yorum
: 959
Toplam mesaj
: 108
Ort. okunma sayısı
: 1315
Kayıt tarihi
: 31.10.07
 
 

İstanbul 25 Temmuz : /… İşletme tahsil ettim. Özel ilgi alanım olduğu için 2 yıl Psikoloji okudum..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster