Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Mayıs '08

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
339
 

Allah affetsin, hepimizi!

Allah affetsin, hepimizi!
 

Üzülmez olayında sazı eline alan Vakit gazetesi yazarı Duran Kömürcü
konuyla ilgil şu görüşleri ortaya koydu:“Bugün de Hüseyin Üzmez’e yöneltilen isnattan dolayı bütün Müslümanlar üzülmektedir. Çünkü günahın ispatını Allah: “Bir de dört şahit getirmeleri gerekmez miydi? Mademki bu şahitleri getirmediler. O halde onlar Allah nezdinde yalancıların ta kendileridir” (Nur Suresi 13) buyurarak, dört şahitle tespit edilmeyen zina suçlamasına yalancı olarak beyan etmektedir.
Kömürcü ekliyor: Müfterilerin eline bir koz geçmiştir. Suçu işleyen(!) Hüseyin Üzmez değil de, bütün Müslümanlara mal edilerek inananlara yüklenmektedir. Bir suç işlenmişse o işleyene aittir.
Beşerdir hata yapabilir. İslami bir düzen olmadığına göre suç sabit olursa tövbeye davet edilir. Suç İslam’a göre tahakkuk eder, cezası da İslam’a göredir. (Kaynak Milliyet.)

*Blog’da kendince bir şeyler karalayan yurttaş olarak şuçun bireysel olduğunu yazdım, genellemelerin doğru olmadığını akıl ve fikir sahibi herkes kabul eder, geçelim

* Olayda dört şahit olmadığına göre iftira atılmıştır!

*Hukuk düzeni çoktan Din eksenli düzenlenmiş haberimiz yok!

*Bu mantığa göre tecavüz’de suç olamaz.

*Tecavüzcü tenhada yakalar, dört tanık eşliğinde sapık emellerini gerçekleştirmeyeceğine göre; DNA; sperm, kıl tüy kanıt olmaktan derhal çıkarılmalıdır. Dava bile açmaya gerek yok!

*Türkiye kamuoyu derhal iftiraya uğrayan sanık, mahkum, ceza çekmiş veya çekmekte olanlardan özür dilemeli ve tazminat ödemelidir!

Kısaca Hukuk uzun bir tatile çıkmıştır.

14 yaşındaki zavallıya da insan(!) üzülüyor.

Haberin özeti: Uzatmaya gerek yok sanık tövbe etsin, bağlayalım…

http://www.milliyet.com.tr/default.aspx?aType=HaberDetay&Kategori=siyaset&ArticleID=524880&Date=07.05.2008&ver=15

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

İnşallah başrol oyuncumuzu da, tenhada, yani 4 kişinin olmadığı bir yerde yakalayıp üzmezler! Coşkunumuzun sapıklığına arka çıkanlar! Müfteriler ve Müslümanlar olarak insanları ikiye bölmeye çalışıyorlar. Bence bunları katrana bulayıp üzerlerine tavuk tüyleri döktükten sonra meydana salmalı. “Ayıp” denen bir şey var. Ayrıca “Ayıp” göreceli değildir “Ayıp” Her yerde; bazen eylemde, bazen dilde, bazen gözde, bazen zihin’imizde, bazen yazdıklarımızdadır! Ayıp zaman zaman kendini gösterir, gösterirde aradaki tek fark; kimisi görmezden gelinir o kadar! Bir de bu ayıbı işleyenlerde ne hikmetse bukalemun kadar bile onur yok. O en azından renk değiştiriyor utanıyor! Bu arada genellemenin doğru olmadığını yazmışsınız fakat, genelleme yaparak sonlamışsınız. Yoksa bana mı öyle geldi! Bana öyle geldiyse çok özür dilerim. -:))Sevgiler saygılar…

M.Talip Girgin 
 08.05.2008 11:11
Cevap :
Sonlama mizahi bir eleştiriiçeriyor, anlatamadımsa benimkusurum.Katkın için teşekkür ederim....  09.05.2008 23:48
 

Hukuk tatile falan çıkmadı... çıkarmaya çalışıyorlar... Geçen gün İran'da hırsızlık yapan birinin elini kesmişler... durum onu gösteriyorki, yasalarını getirseler ayakta çiş yapamayacaklar

Mustafa Tayfun 
 08.05.2008 9:35
 

Bunlar,kendilerini''Mutavva'' psikolojisi içinde gören,İslami pazardan yararlanan,ansiklopedik kafaya sahip,riya ve hile dolu zihniyetler; yeterki amaçlarına ulaşsınlar!... bunlar,gizlice batıya payandalanmış,ondan nemalanan,sözümona İslam adına,Mekke'de 15 kız çocuğunu yakan kara zihniyetin uzantısıdırlar!... O,hayatı kararan zavallı kızın akibeti de, cinsinden dolayı hiç de önemli değildir,onlar için...Yoksa birazcık olsun,halktan utanmaları gerekirdi...Dostça selamlarımla.

zeki etferat 
 07.05.2008 22:41
Cevap :
Teşekkür ederim.  09.05.2008 23:48
 

Hüseyin Abinin de kolunun kesilmesi lazım. Aslında önceden bir gözdağı verilmişti. Ucundan azıcık alınmıştı. Abim anlamadı bunu. Bence omuz başından kesilmeli şimdi.

Ahmet Balcı 
 07.05.2008 21:08
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 1116
Toplam yorum
: 2289
Toplam mesaj
: 135
Ort. okunma sayısı
: 815
Kayıt tarihi
: 28.09.06
 
 

Ankara'da yaşar, dünyalı,aynadaki görüntüsüne muhalif, vicdan hesapları yapmaktan yorgun, yaşanıl..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster